4 علت شایع کاهش میل جنسی در زنان


OB-GYN و درمانگر جنسی در مورد علل و راهکارهای احتمالی کاهش میل جنسی در زنان صحبت می کند تا به شما کمک کند احساس بهتری داشته باشید و میل جنسی خود را تقویت کنید.

زمان هایی وجود دارد ، حتی زمانی که تنظیمات مناسب به نظر می رسند ، به طوری که بدن شما احساس نمی کند که این لحظه مناسب برای هر نوع رابطه جنسی است. اگر این اتفاق اغلب برای شما می افتد ، از تنهایی دور هستید. آزادی کمتر در بین زنان شایع تر است: دانشگاه پزشکی شیکاگو در سال 2019 تخمین زده است که حدود یک سوم زنان کم و بیش کار می کنند. البته سال سختی (و سپس برخی از آن) که در سال 2020 بود کمکی به کار نکرد: یک مطالعه کوچک در ایتالیا نشان داد که 24 درصد از زنان احساس کردند که میزان میل جنسی آنها در مقایسه با سال 2020 طبیعی است.

کاهش میل جنسی ، در مقایسه با آنچه معمولاً احساس می کنید یا در مقایسه با آنچه فکر می کنید * باید باشید ، ممکن است احساس کنید که چیزی با خود دارید اشتباه است ، اما به هیچ وجه. دلایل زیادی برای کاهش میل جنسی به سلامت شما مربوط می شود و آنها کاملاً از کنترل شما خارج هستند و هیچ انگیزه جنسی “صحیح” وجود ندارد. بیشتر بخوانید در مورد شایع ترین علل کاهش میل جنسی در زنان و نحوه مراقبت از خود در هنگام ناراحتی.

کیم لبدو چیست؟

میل جنسی و برانگیختگی جنسی اغلب تحت شرایط میل جنسی یا میل جنسی با هم ترکیب می شوند ، اما در واقع تفاوت های اساسی وجود دارد. میل جنسی تمایل به داشتن رابطه جنسی است ، در حالی که محرک نحوه واکنش بدن شما به رابطه جنسی است. دکتر لورن واکر ، روانشناس بالینی ، در مقاله ای در مجله 2020 می گوید “هیچ مقدار ایده آل” به خصوص در زمان استرس وجود ندارد. طبیعتبه

میل جنسی در یک طیف وجود دارد. لورن دامت ، معتقد به LMFT و معتاد به رابطه جنسی در مشاغل خصوصی در لس آنجلس ، توضیح می دهد: “این به طور طبیعی در طول سالها در مردان و زنان متغیر است و علاقه فرد گاهی با علاقه شریک زندگی خود مطابقت ندارد. نگه می دارد.”

تغییری که به نظر می رسد سطح طبیعی آزادی شما می تواند به دلایل مختلف رخ دهد. تغییرات عمده زندگی یا تغییرات هورمونی از جمله بارداری ، یائسگی ، بیماری ، از دست دادن شغل یا خرابی رابطه می تواند منجر به کاهش میل جنسی شما شود. دامت می گوید: “عوامل دیگری مانند موقعیت ، موقعیت ، تصویر بدنی یا عزت نفس بیشتر بر میل جنسی زنان تأثیر می گذارد.”

“داشتن میل جنسی پایین الزاماً نگرانی بهداشتی نیست ، اما اگر این روال شخصی شما نیست ، ممکن است ایده خوبی باشد که در مورد تغییراتی که تجربه می کنید با پزشک خود مشورت کنید. وی افزود:” پزشک شما می تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهید که آیا می تواند بیشتر یک مشکل پزشکی باشد یا یک مشکل روانی یا رابطه ای باشد. ” استفاده کنید. با OB-GYN خود صحبت کنید حتی اگر فکر می کنید ممکن است علائم HSDD داشته باشید ، از جمله فقدان تقریباً کامل افکار جنسی و ناراحتی احتمالی ناشی از آن در یک رابطه عاشقانه ، یا متوجه شده اید که گاهی میل جنسی شما کاهش می یابد ، مهم است که در مورد برخی دلایل کار کمتر و درمان احتمالی بیشتر بدانید.

دو زن روی تخت می خندند

چه چیزی باعث کاهش میل جنسی در زنان می شود؟

1. استرس و نگرانی های مربوط به سلامت روان.

Dumt می گوید: “استرس ، چه مربوط به عوامل خارجی و چه مسائل مربوط به سلامت روان باشد ، می تواند نقش مهمی در کاهش میل جنسی ایجاد کند.” “ممکن است به دلیل کمبود علاقه یا میل نباشد ، اما گاهی اوقات در دنیای شلوغ امروز با این همه خواسته متناقض ، هیچ انرژی و انگیزه ای وجود ندارد.” کاهش میل جنسی همچنین می تواند نشانه ای از بیماری های روانی جدی تر از جمله اضطراب و افسردگی به طور کلی باشد. به گفته کلینیک کلیولند ، چون افسردگی حاوی برخی از انتقال دهنده های عصبی خوب در مغز مانند دوپامین و سروتونین است ، می تواند بر شادی ، میل جنسی و اعتماد به نفس شما نیز تأثیر بگذارد.

چگونه از خود مراقبت کنیم.

اگر به نظر می رسد عدم تمایل شما خفیف تر و مربوط به استرس های یک زندگی معمولی است ، ممکن است قبل از رابطه جنسی به فعالیت های آرامش بخش مانند حمام یا دوش آب گرم ، مدیتیشن هدایت شده بپردازید ، یا حتی دامت ورزش را برای تسکین توصیه می کند. فشار. تلاش برای انجام کاری مانند گوش دادن به عشق شهوانی (می توانید برنامه هایی مانند Dipsia و Jane را بارگیری کنید) نیز می تواند به شما کمک کند تا روحیه خوبی داشته باشید.

از طرف دیگر ، اگر فکر می کنید سلامت روانی شما بر زندگی جنسی شما تأثیر می گذارد ، مهمتر است در مورد آن با یک شریک ، یک درمانگر یا درمانگر جنسی و پزشک خود صحبت کنید. از آنجا که ، قبل از هرگونه درمان دیگر به تنهایی ، دکتر پدروسو توصیه می کند.

2. یائسگی و یائسگی

یکی از شایع ترین علل کاهش میل جنسی ، تغییرات هورمونی است که پس از یائسگی و یائسگی رخ می دهد. یائسگی طبیعی معمولاً در 40 سالگی شروع می شود ، اما برای برخی از زنان ممکن است زودتر شروع شود. این که آیا یائسگی را به صورت طبیعی ، جراحی یا در نتیجه شیمی درمانی شروع می کنید ، میل جنسی پایین می تواند یک علامت باشد. یک نظرسنجی از دانشگاه علوم و بهداشت اورگان نشان داد که 41 درصد از زنان یائسه میل جنسی را تجربه می کنند. مقصر می تواند باعث کاهش سطح استروژن در دوران یائسگی شود ، که می تواند منجر به کاهش اشتها و خشک شدن واژن شود و اغلب باعث ناراحتی جنسی می شود.

چگونه از خود مراقبت کنیم.

دامت می گوید استروژن درمانی (که درمان جایگزینی هورمونی نیز نامیده می شود) یک درمان تجویزی است که می تواند به بهبود علائم یائسگی از جمله میل جنسی پایین ، خشکی واژن ، تعریق شبانه و حتی خلق و خوی پایین کمک کند. می توانید با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا این برای شما مناسب است یا خیر. اگر بدنبال یک درمان طبیعی برای کاهش میل جنسی هستید ، دامت پیشنهاد می کند که رابطه جنسی خود را با موقعیت جنسی ، به خصوص اگر رابطه جنسی دردناک است یا با آزمایش ویبراتور ، دوباره آزمایش کنید. وی می گوید: ویبراتورها می توانند روان کننده واژن ، ارگاسم و احساس تناسلی را بهبود بخشند.

زن و شوهر در آشپزخانه صحبت می کنند

3. پیشگیری از بارداری و داروهای دیگر.

دکتر پدروسو می گوید: “کنترل بارداری ، داروهای ضد افسردگی ، فشار خون و داروهای ضد افسردگی نیز می توانند بر میل جنسی تأثیر بگذارند.” برخی تحقیقات نشان داده است که قرص های ضد بارداری کم ، به خشک شدن واژن با سطوح پایین استروژن کمک می کند و افرادی که از داروهای ضد بارداری خوراکی ترکیبی استفاده می کنند (نسخه پروژسترون استروژن مانند لوسترین یا ارتوسیکلین) می توانند میل جنسی کمتری نسبت به دقیقا هورمونی پیشگیری از بارداری

و در حالی که نگرانی های مربوط به سلامت روان مانند افسردگی ممکن است میل جنسی پایین را افزایش دهد ، داروهای ضدافسردگی و سایر داروهای مورد استفاده برای درمان افسردگی و اضطراب نیز می توانند باعث کاهش میل جنسی در زنان شوند. این داروها از نظر شیمیایی برای تثبیت خلق و خوی شما کار می کنند و می توانند بر نحوه واکنش جنسی شما تأثیر بگذارند. در یک مطالعه ، 71.8 of از کاربران ضد افسردگی اثرات نامطلوبی بر میل جنسی خود گزارش کرده اند.

چگونه از خود مراقبت کنیم.

هنگامی که صحبت از علل پزشکی احتمالی کاهش میل جنسی می شود ، مانند عوارض جانبی جدید (یا مکرر) داروها ، بهتر است ابتدا با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا راه حل یا تغییر احتمالی داروی شما وجود دارد یا خیر. یا نسخه. اگر شریک زندگی دارید ، می توانید در مورد احساسات خود در نتیجه مصرف داروهای خود با آنها بحث و گفتگو کنید. اگر مشخص شده است که میل جنسی پایین با رابطه شما یا یک مشکل گسترده تر رابطه دارد ، پزشک ممکن است تغییر دارو ، در برخی موارد یا مشاوره را پیشنهاد کند.

4. بارداری یا پس از زایمان

دکتر پدروسو می گوید که مانند اثرات یائسگی ، تغییرات هورمونی در بدن شما در دوران بارداری و پس از تولد و همچنین تغییرات در سلامت روان شما می تواند منجر به میل جنسی کمتر شود ، و این کاملاً طبیعی است. در حالی که در برخی از زنان ، افزایش استروژن و پروژسترون در دوران بارداری ممکن است منجر به افزایش میل جنسی شود ، در زنان دیگر علائم مربوط به بارداری مانند خستگی ، حالت تهوع یا حتی تغییر در عزت نفس بدن کاهش می یابد. شهوت

پس از تولد ، استروژن افت می کند و هورمون ها می توانند تصادفی باشند ، بنابراین میل جنسی به تنهایی کاهش می یابد. فکر می کنید وقتی بدن شما به حالت عادی باز می گردد ، از خستگی مادر جدید بودن خسته شده اید ، به درد احتمالی واژن خود بیفزایید. تغییرات متداول است.

چگونه از خود مراقبت کنیم.

دامت می گوید برای شب های ملاقات وقت بگذارید. او نقاط عطف را معرفی می کند ، مهارت های ناگهانی و خلاقانه را معرفی می کند ، و فقط بدون انتظار انتظار لذت بردن را دارد. عنصر غافلگیری می تواند به روحیه شما کمک کند. و به یاد داشته باشید ، لازم نیست مستقیماً وارد رابطه جنسی شوید.دیدگاهتان را بنویسید