نقش منیزیم در بدن – مرکز تغذیه و تناسب اندام هارمونی.


خلاصه
منیزیم با کلسیم مبارزه می کند و به آرامش سلول های عضله قلب شما کمک می کند ، که باعث انقباض می شود. این مواد معدنی برای اطمینان از انقباض و آرامش مناسب سلول های قلب با یکدیگر رقابت می کنند.

3- تنظیم انقباض ماهیچه ها.
منیزیم نقش مهمی در تنظیم انقباض ماهیچه ها دارد. مانند قلب ، منیزیم به عنوان یک مسدود کننده طبیعی کلسیم برای شل شدن ماهیچه ها عمل می کند. در عضلات شما ، کلسیم به پروتئین هایی مانند تروپونین C و میوزین متصل است. این فرایند شکل این پروتئین ها را تغییر می دهد و باعث کوچک شدن آنها می شود. منیزیم به همراه کلسیم به دلیل داشتن این نقاط اتصال به شل شدن ماهیچه ها کمک می کند. اگر بدن شما منیزیم کافی برای مبارزه با کلسیم ندارد ، ماهیچه های شما ممکن است منقبض شده و باعث درد یا گرفتگی شوند. به همین دلیل ، معمولاً مقادیر کافی منیزیم برای درمان درد ماهیچه ها زیر نظر پزشک تجویز می شود.

خلاصه
منیزیم به عنوان یک مسدود کننده طبیعی کلسیم عمل می کند و به کوچک شدن سلول های ماهیچه ای کمک می کند. هنگامی که سطح منیزیم پایین است ، ماهیچه ها می توانند منقبض شوند و علائمی مانند درد عضلانی یا سرفه ایجاد کنند.

4- کنترل قند خون در دیابت نوع 2
افراد مبتلا به دیابت نوع 1 غالباً سطح منیزیم پایینی دارند که می تواند وضعیت را بدتر کند زیرا منیزیم به کنترل انسولین کمک می کند ، قند خون را از خون خارج کرده و برای ذخیره به سلول ها منتقل می کند. به عنوان مثال ، سلول های شما حاوی گیرنده های انسولین هستند که برای عملکرد صحیح به منیزیم نیاز دارند. اگر سطح منیزیم پایین باشد ، سلول ها نمی توانند از انسولین به طور م useثر استفاده کنند و می توانند سطح قند خون را افزایش دهند. افزایش سطح منیزیم می تواند قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش دهد. تجزیه و تحلیل هشت مطالعه نشان داد که مکمل منیزیم به طور قابل توجهی سطح قند خون را در شرکت کنندگان مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش می دهد. با این حال ، اثرات مفید منیزیم بر کنترل قند خون تنها در مطالعات کوتاه مدت یافت شده است.

5- بهبود کیفیت خواب.
کم خوابی یک مشکل عمده بهداشتی در سراسر جهان است. سطح منیزیم می تواند با کمک به آرامش ذهن و بدن ، کیفیت خواب را بهبود بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید