علل تهوع هنگام نوشیدن آب.


حالت تهوع یک احساس وحشتناک و مبهم است که در معده خود احساس می کنید و باعث می شود احساس استفراغ کنید. این می تواند ناشی از ویروس ، بیماری گوارشی ، حاملگی یا حتی بوی نامطبوع باشد. حالت تهوع یک ناراحتی معده است که اغلب قبل از استفراغ است. استفراغ عبارت است از تخلیه محتویات معده به صورت ارادی یا ناخواسته.

علت تهوع هنگام نوشیدن آب.

اغلب مشخص نیست که چرا حالت تهوع ایجاد می شود. تهوع و استفراغ یک بیماری نیست ، اما علائم بسیاری از بیماری ها است ، مانند:

حالت تهوع در ماشین یا دریا (تصادف رانندگی یا بیماری دریایی)

مراحل اولیه بارداری.

استفراغ ناشی از دارو.

درد شدید

استرس عاطفی (مانند ترس)

بیماری کیسه صفرا.

مسمومیت غذایی

عفونت ها (مانند “آنفولانزای معده”)

بیشتر بخورید

واکنش به رایحه ها یا عطرهای خاص.

حمله قلبی

هم بزنید

تومور مغزی

زخم.

برخی از انواع سرطان.

پرخوری یا سایر بیماریهای روانی.

تخلیه آهسته معده (بیماری مشاهده شده در افراد دیابتی)

بلع سموم یا مقدار زیادی الکل.

ایلئوس

ضمیمه

علل استفراغ با افزایش سن متفاوت است. در کودکان ، استفراغ معمولاً در اثر عفونت ویروسی ، مسمومیت غذایی ، حساسیت به شیر ، پوسیدگی (بیماری حرکتی) ، پرخوری یا سوء تغذیه ، سرفه یا انسداد روده و بیماری در کودکان ایجاد می شود. تب بالایی دارد. دلیل نشان دهید. هنگامی که کمی بعد از غذا ظاهر می شود ، تهوع یا استفراغ می تواند ناشی از مسمومیت غذایی ، ورم معده (التهاب مخاط معده) ، زخم یا پرخوری باشد. تهوع یا استفراغ یک تا هشت ساعت بعد از غذا نیز می تواند مسمومیت غذایی را نشان دهد. با این حال ، برخی از باکتری های منتقله از غذا ، مانند سالمونلا ، می توانند مدت زمان بیشتری طول بکشد تا علائم را ایجاد کنند. برخی از بیماریهای جدی که می توانند باعث تهوع یا استفراغ شوند عبارتند از ملتحمه ، مننژیت (عفونت پوشش داخلی مغز) ، انسداد روده ، آپاندیسیت و تومورهای مغزی. نگرانی دیگر کمبود آب است. خطر کم آبی بدن در بزرگسالان کمتر است ، زیرا آنها معمولاً علائم کم آبی بدن (مانند افزایش تشنگی و خشکی لب یا دهان) را تشخیص می دهند. اما کودکان خردسال بیشتر مستعد کم آبی هستند ، به ویژه اگر اسهال داشته باشند ، زیرا اغلب قادر به انتقال علائم کم آبی نیستند.

اگر به دلیل حالت تهوع نمی توانید غذا بخورید یا بنوشید ، ممکن است دچار کم آبی شده باشید. تهوع نیز نشانه کم آبی بدن است ، با این حال ، نوشیدن زیاد می تواند حالت تهوع را بدتر کند. اگر آب مستقیم معده شما را آزار می دهد ، چای یا آب مشخص را با تکه های میوه تازه امتحان کنید.

چگونه از تهوع و استفراغ جلوگیری کنیم؟

به تدریج مقدار آب ، از جمله آب را افزایش دهید.

به جای سه وعده غذایی بزرگ در طول روز وعده های غذایی کوچک بخورید.

آهسته غذا بخورید

از غذاهای هضم نشده خودداری کنید.

سعی کنید غذاهایی بخورید که به دمای اتاق برسد.

سعی کنید بین وعده های غذایی آب بنوشید ، نه در حین غذا.

تنفس عمیق یکی از راه های مدیتیشن است. اما شما همچنین می توانید این کار را به تنهایی انجام دهید تا حالت تهوع ناشی از استرس برطرف شود. به آرامی از طریق بینی نفس بکشید ، نفس خود را به مدت سه ثانیه نگه دارید و به آرامی نفس بکشید. این کار را چندین بار تکرار کنید تا حالت تهوع برطرف شود.

لیموترش حاوی اسید سیتریک ، یک ترکیب طبیعی است که به هضم غذا و تسکین معده کمک می کند. سعی کنید آب لیمو تازه فشرده را به آب اضافه کنید و در طول روز میل کنید. اگر حالت تهوع ناشی از یبوست است ، نوشیدن آب گرم با آب لیمو می تواند روده های شما را تحریک کند. با این حال ، نوشیدن بیش از حد آب لیمو در زمان کوتاه می تواند حالت تهوع را بدتر کند. بوی لیمو می تواند حالت تهوع را تسکین دهد.

یک تکه کوچک زنجبیل تازه بخورید تا به حالت تهوع کمک کند. همچنین می توانید چای زنجبیل بنوشید.

بر اساس یک مطالعه ، تنفس اسانس نعناع یا برگ نعناع تازه نیز می تواند حالت تهوع را کاهش دهد.

گاهی اوقات درمان تهوع فقط یک موضوع است. هرچه بیشتر روی حالت تهوع بنشینید ، احساس تهوع بیشتری خواهید داشت.

نتیجه: در واقع ، اگر هنگام نوشیدن آب احساس تهوع می کنید ، ممکن است به دلیل کم آبی بدن یا دلایل دیگر باشد.

گردآوری و ترجمه: عاطفه صدیقی.

منابع

https://www.webmd.com/digestive-disorders/digestive-diseases-n تهوع- استفراغ

https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-n تهوع

https://www.quora.com/Why-am-I- احساس- در حالت تهوع- بعد از نوشیدن-مقدار زیادی آب

دیدگاهتان را بنویسید