شیردهی و روزه داری. تغذیه برای زنان باردار و مادران شیرده.


تغذیه با شیر مادر بهترین مدل غذایی برای رشد نوزادان است ، به ویژه با توجه به اهمیت شیر ​​مادر برای نوزادان در طول شش ماهگی. زندگی اول (جایی که کودک منحصراً از شیر مادر تغذیه می شود) و اضطراب مادر. درباره تاثیر روزه بر کمیت و کیفیت شیردهی در ماه رمضان شیر آنها باعث نگرانی روزه داری می شود.

در اینجا چند س commonال رایج برای پاسخگویی وجود دارد:

آیا می توانیم روزه بگیریم؟

به گفته کارشناسان ، روزه گرفتن برای مادری سالم که دارای فرزند سالم است. اگر در ساعات حوضه غذای کافی و مایعات سالم دریافت می کنید. تا افطار فجر مشکلی نیست.
اگر مادر یا نوزاد بیماری یا مشکل خاصی دارند ، باید به پزشک مراجعه کنند. تصمیمات خود را در مورد روزه بگیرید.
اگر مادر دچار کمبود وزن ، کم خونی ، کمبود کلسیم ، ضعف دائمی یا. یک بیماری خاص (به ویژه دیابت) کودک ضعیف و کم وزن یا بیمار است. است؛ اگر مادر در دوران بارداری کم خون است و هنوز بچه دارد ، ذخایر آهن پایین ، او باید ابتدا به سلامت خود و نوزادش فکر کند. بهتر است روزه نگیریم. به خصوص در 6 ماه اول زندگی نوزاد. وابستگی کامل به شیر مادر.
اگر تغذیه مادر کامل و کافی نباشد بدن مادر رو به اتمام است. او خودش ترکیب شیر را تکمیل کرد ، می تواند این کار را انجام دهد. باعث پوسیدگی دندان ، ریزش مو و پوکی استخوان در مادر و داخل می شود. اگر این مدل معیوب است و مادر روزه است ، مادر باید درد داشته باشد.

** به طور خلاصه ، اگر مادر بتواند در طول روز بدون آسیب رساندن به سلامتی انجام دهد. مقدار مورد نیاز شیر کودک را خودتان تهیه کنید ، روزه داری ضعیف است. نه مادران شیرده می توانند با تغذیه مناسب مایعات کافی دریافت کنند ،فعالیت بدنی را در طول روزه داری کاهش دهید و به جای آن تلاش کنید. شب و روز بین افطار و سحر به نوزاد خود شیر دهید ، شما روزه هستید. آنها راحت تر از خود عبور می کنند.

آیا کیفیت و حجم شیر تغییر می کند؟
نمی توان در مورد همه مادران نظر کلی داد زیرا این یک نوع مشکل است. مقدار تغذیه و منابع بدنی مادر برمی گردد. تحقیق کرده اید. درک اجزای مهم شیر از طریق روزه چشم را به طور چشمگیری تغییر می دهد. نمی گیرد
تغییر حجم شیر از مادر به مادر دیگر متفاوت است ، اما معمولاً اندک است. آنها تولید شیر را کاهش می دهند. این امر در مورد تغذیه و مایعات نیز صدق می کند. مصرف مادر و فعالیت روزانه باز می گردد.

آیا سن کودک مهم است؟

نوزاد از 4 تا 6 ماهگی و بیشتر از آن فقط از شیر مادر تغذیه می کند. به تدریج رژیم غذایی مکمل دریافت می کند. اکثر کارشناسان این را پیشنهاد می کنند وقتی فرزندتان غذای اضافی دریافت نمی کند ، روزه نگیرید. زیرا امکان پذیر است. نمی تواند به نوزاد شیر بدهد.
تصمیم بگیرید که آیا مادر باید از 6 تا 12 ماهگی روزه بگیرد یا خیر. وضعیت و رشد نوزاد بستگی به وضعیت مادر و میزان شیر دارد. اگر نوزاد باید وزن داشته باشد و خوب رشد کند و خوب غذا بخورد. روزه گرفتن اشکالی ندارد.
از یک سال به بعد ، به عنوان بخش مهمی از تغذیه ، رژیم غذایی و شیر مادر نوزاد. کمتر از قبل با رژیم غذایی سالم و مناسب استفاده کنید. به راحتی سریع.
به طور کلی ، مادران شیرده باید با تغذیه مناسب مایعات کافی دریافت کنند. فعالیت بدنی را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها به جای روز بخوابید. بین افطار و سحر به نوزاد خود شیر دهید ، روزه گرفتن برای او آسان است.

آیا وزن نوزاد و مادر در روزه داری مهم است؟

وزن نوزاد هنگام تولد و هنگام تصمیم گیری روزه مادر. یک عامل م inثر در تصمیم گیری اگر وزن نوزاد کمتر از وزن مورد نیاز است. چه سن باشد و چه خطر ابتلا به آن نشان دهنده سوء تغذیه است ، این مسئله باید به عنوان یک شاخص مهم در تصمیم گیری برای روزه گرفتن در نظر گرفته شود. در نظر گرفته شود در چنین مواردی ، حتی اگر کودک یک ساله باشد. مورد دوم تغذیه است ، روزه گرفتن برای مادر خوب نیست. هرگز مانند یک زن نیست. می آید و می گوید بچه من 8 ماهه است و فقط شیر می دهد. او هیچ غذایی نمی خورد و وضعیت نشان می دهد که کودک ضعیف و پست است. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. در ضمن سریع. یا مثلاً اگر مادر ضعیف است و وزن دارد.او بسیار جوان است و یک نوزاد 8 ماهه دارد. توصیه می شود دوباره روزه بگیرید. گریه نکن

روزه ها و فصلی که ماه رمضان در آن است ، چه ساعتی است؟ آیا مهم است

شما می توانید بله را بگویید زیرا به جز ساعات بیشتری در تابستان. گرسنه و تشنه هستید ، در اثر گرما آب بیشتری تبخیر می شود. او مادر می شود. بنابراین ، باید در ساعات بین افطار و سحر مراقب باشید. به نیازهای بدن خود توجه کنید وگرنه نمی توانید شیر کافی به نوزاد بدهید. تو نخواهی بود
اکنون که ما در فصل بهار هستیم و شما حدود 15 ساعت روزه می گیرید ، اگر می خواهید روزه بگیرید مایعات فراوان دریافت کنید. بهترین و مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید تشنگی خود را برای آب میوه برطرف کنید. از قند خانگی و کم قند استفاده کنید. نوشیدنی های سرد را امتحان کنید. نمونه هایی از انواع مختلف عرق (گربه ، لانه و غیره) با تخم مرغ شربت و آفتاب بخورید که پر از نمک های مختلف است.

آخرین کلمه:

با پزشک خود مشورت کنید. اگر نمی توانید روزه بگیرید ، نگران نباشید زیرا خدا برای شما و فرزند شما روزه می گیرد.
مورد علاقه (آیات 183 و 184 سوره بقره). درد و فشاری که. برتون از روزه نگرفتن رنج می برد که می تواند منجر به اخراج شود. باعث شیر یا بی اشتهایی می شود.

با آرزوی شادی و سلامتی برای شما

دیدگاهتان را بنویسید