تغذیه موقت – غذای نازک.


تغذیه به موقع
تغذیه به موقع

زمان: چگونه با برنامه ریزی وعده های غذایی خود وزن کم کنیم.

سه رکن کاهش وزن و تغذیه سالم وجود دارد: آنچه می خورید (با کیفیت) ، چقدر می خورید (مقدار) و هنگامی که می خورید (زمان). اگرچه دو مورد اول همیشه مورد توجه زیادی قرار گرفته اند ، اما ما اغلب مورد سوم را نادیده می گیریم.

چه در محل کار باشیم و چه در مهمانی بیرون ، تأخیر در غذا خوردن بر بدن تأثیر می گذارد.

تغذیه دنیا چیست؟

تغذیه موقت شامل الگوهای غذایی با ساعت بیولوژیکی شما است. بدن علاوه بر ساعت تولید مثل ، ریتم ها و چرخه های زیادی را دنبال می کند ، مانند چرخه خواب و بیداری ، ریتم هورمونی ، ریتم انتقال دهنده های عصبی و الگوها. وعده های غذایی (توجه داشته باشید در مورد خوردن یک صبحانه ویژه در روز چه احساسی دارید؟)

تغذیه موقت در سال 1986 توسط دکتر الین دلابوس ، متخصص تغذیه فرانسوی و پروفسور ژان روبرت رپین توسعه یافت و ریشه در آیورودا و طب قدیم چین دارد.

آیورودا زمان غذا را منبع مهم سلامتی می داند. ایده این دارو این است که بدن ما در طول روز بر اساس چرخه های موزون کار می کند ، به همین دلیل بدن ما را مجبور می کند هر روز تقریباً در یک ساعت غذا بخوریم ، بخوابیم و ورزش کنیم.

طب چینی می گوید هر قسمت از بدن ما ریتم خاص خود را دارد (به همین دلیل است که متخصصان طب چینی برخی از درمان ها را در ساعات خاصی از روز توصیه می کنند).

هر دو سیستم درمانی یک چیز را می گویند: اگر از ریتم بدن خود پیروی کنیم و بر این اساس غذا بخوریم ، سلامت ما بهبود می یابد.

ساعت بیولوژیکی بدن چگونه کار می کند؟

مطالعات نشان می دهد که مغز ما دارای یک ساعت مهم به نام هسته سوپراکیاسماتیک (SCN) است که ساعت بدن ما را زیر نظر دارد و پیوسته از تغییرات بدن ، رفتار و محیط خارجی ما آگاه است. این ساعت مچی همچنین ساعت محیطی در کبد ، بافت چربی ، قلب ، ماهیچه ها ، معده و ریه ها را کنترل می کند.

طبق مطالعه ای که توسط The Big Breakfast انجام شده است ، تغذیه موقتی بر مصرف انرژی و وزن بدن تأثیر می گذارد. این مطالعه ادعا می کند که خوردن غذای مناسب در زمان مناسب تضمین می کند که حداکثر مزایای تغذیه ای را از آن دریافت می کنید. این مطالعه همچنین اشاره می کند که صبحانه شما باید سنگین و سرشار از انرژی باشد ، در حالی که صبحانه شما باید کم کالری باشد.

مطالعه دیگری نشان داد خوردن یک وعده غذایی سنگین عصرانه می تواند منجر به افزایش وزن و چاقی شود. به طور مشابه ، حذف صبحانه می تواند ژن های کنترل کننده ساعت بیولوژیکی بدن را تغییر داده و در نهایت قند خون را بعد از وعده غذایی بعدی افزایش دهد.

اگر تصمیم دارید آن را ارزان تر کنید و پهنای باند کمتری را به خطر بیندازید ، فقط خودتان را فریب می دهید. فاصله بین صبحانه تا ناهار و ناهار تا شام باید 4 تا 5 ساعت باشد. اما برای تجزیه چربی ذخیره شده ، فاصله بین شام و صبحانه روز بعد باید حداقل 12 ساعت باشد.

کارگران شیفت در معرض افزایش وزن و اختلالات متابولیک هستند زیرا چرخه بیولوژیکی آنها مختل شده است (چرخه خواب / بیداری و چرخه غذا / ناشتایی).

تغذیه به موقع چه مزایایی دارد؟

تغذیه طولانی مدت می تواند تأثیرات مثبت زیادی بر بدن داشته باشد ، مانند:

بهبود هضم و جذب مواد مغذی.

حداکثر فواید مواد مغذی جذب شده

مدیریت وزن.

کاهش چربی

کلسترول کنترل شده

کاهش خطر بیماری های قلبی.

کاهش خطر ابتلا به دیابت.

تقویت سیستم ایمنی بدن.

هورمون های متعادل

دیدگاهتان را بنویسید