ICF در مقابل SIP – یک تحلیل هزینه واقعی

استفاده از ساخت و ساز ICF و دیوارهای SIP به شدت در صنعت ساخت و ساز پایدار مورد بحث است. هر دو سیستم دیواری بسیار کارآمد هستند و دیوارهای فوق عایق ایجاد می کنند که مطابق با استانداردهای معتبر LEED توسعه یافته توسط شورای ساختمان سبز ایالات متحده است. هر دو محصول چنان فضای محفوظی ایجاد می‌کنند که سیستم‌های تهویه بازیابی گرما برای تولید جریان هوا مورد نیاز است. این سیستم ها باید با دقت نصب شوند تا شکستگی های حرارتی در فضای فوق عایق از بین برود. قاب بندی چوبی سنتی می تواند تا دیوارهای R-20 را ادعا کند. با این حال، این تنها جزء بالاترین امتیاز در دیوار، عایق را در نظر می گیرد. سایر الوارها و اعضای ابزار در دیوار به پل حرارتی کمک می کنند که عامل اصلی افزایش و از دست دادن گرما است. هر دو بخش دیوار ICF و SIP حاوی مواد عایق جامد هستند که به طور موثر رسانایی و همرفت را در ساختمان حذف می کند. علاوه بر بهره وری انرژی، یکی از بزرگترین مزایایی که هر دو سیستم به اشتراک می گذارند، توانایی ساخت سریع و دقیق است.

بدیهی است که هر دوی این سیستم های دیواری ساخت و ساز پایداری را ارائه می دهند، اما زمانی که زمان ساخت فرا می رسد، از کدام یک استفاده کنید؟ همانطور که اکثر تصمیمات ساختمانی در نهایت انجام می دهند، همه اینها به قیمت تمام می شود. هنگام تجزیه و تحلیل هزینه این سیستم های دیواری، مهم است که بدانیم قیمت بسته به طراحی، در دسترس بودن و نصب متفاوت است. این موضوع توسط نمایندگان شرکت در سراسر اینترنت مورد بحث قرار می گیرد. من فروشنده SIP یا ICF نیستم، پس این را یک تحلیل منصفانه در نظر بگیرید.

هزینه هر فوت مربع؟

ارائه تخمین هزینه بر اساس متراژ مربع بسیار دشوار است. عوامل زیادی دخیل هستند که تنها در مشخصات دقیق نقشه های معمار قابل محاسبه هستند. هزینه کلی برای فوت مربع مساحت ناخالص دیوار ممکن است به عنوان یک برآورد امکان سنجی در تئوری قانع کننده باشد، اما عوامل بیشتری باید بر اساس طراحی درگیر شوند تا برآورد مناسب انجام شود. می توان تحقیق کرد و طیف وسیعی از برآوردهای هزینه را توسط فروشندگان و سازندگان پیدا کرد. میانگین این مقادیر نباید برای برآورد هزینه در نظر گرفته شود، زیرا آنها از افرادی هستند که سعی می کنند محصولی را به شما بفروشند. در عوض، من روند این مقادیر را تجزیه و تحلیل کرده‌ام تا متوجه شوم که تفاوت این قیمت‌ها حاکی از آن است هزینه ساخت SIP 5-10٪ کمتر از ساخت ICF در هر فوت مربع است.

طرح

هنگامی که سازندگان برش هایی را در پانل ها یا فرم ها انجام می دهند، باید به نحوه قرارگیری و شکل پنجره و درب توجه شود. ضایعات در این فرآیند تولید می شود در حالی که نیروی کار باعث افزایش هزینه می شود. در برخی موارد، هزینه را می توان در طراحی خانه با ابعاد استراتژیک خانه از جمله اندازه پنجره ها و طول دیوارها با توجه به ابعاد پیشنهاد شده توسط چند پانل یا پانل بهینه کرد. اندازه های فرم

بسیاری از تولیدکنندگان هنگام تخمین هزینه، آنالیز بار زنده و مرده ساختاری را در نظر می گیرند. این تجزیه و تحلیل پلان ها با دقت بیشتری توضیح می دهد که چه ضخامتی در کجا و چقدر مورد نیاز است. مواد برای ICF گران تر هستند. یعنی بتن در هر فوت مربع. همچنین، یک محصول پیش ساخته به محل تحویل داده نمی شود، بنابراین تا زمان نصب دیوارهای ICF، هزینه کار بیشتر می شود. قیمت کلی مصالح و نصب سیستم دیواری ICF را می توان حدود ۳۰ درصد بیشتر از دیوارهای ریخته شده سنتی ارزیابی کرد.

در مقایسه، یک دیوار ICF باید ضخیم‌تر از دیوار SIP باشد تا به مقدار R برابر برسد. دیوارهای ضخیم تر به معنای مواد بیشتر است که در مقایسه با ساخت SIP به هزینه بالاتر نیز کمک می کند.

در دسترس بودن محلی

در دسترس بودن محلی می تواند در تفاوت قیمت و سطح ساخت و ساز سبز نقش داشته باشد. همه پیمانکاران با SIP یا ICF نمی‌سازند، اما با محبوب‌تر شدن ساخت و تولید، قیمت هر دو کاهش می‌یابد. پیمانکاران و تولیدکنندگان در غرب میانه و جنوب غربی ایالات متحده فراوان هستند و این مناطق را ارزان‌ترین برای ساخت با استفاده از SIP و ICF می‌سازد. بررسی کنید که کدام پیمانکار و سازنده (SIP یا ICF) محلی تر است. این باعث می شود پروژه پایدارتر شود و به احتمال زیاد قیمت های پایین تری ارائه دهد. با این حال، مراقب پیمانکاران بی تجربه باشید زیرا این یک روش جدید ساختمانی است. بر این اساس، پیمانکاران با تجربه تر معمولاً می توانند هزینه کمتری را دریافت کنند.

برگشت

ساخت و ساز پایدار با بازگشت سرمایه تشویق می شود. یک خانه ضد هوا و فوق عایق که توسط هر یک از این سیستم های دیواری ایجاد شده است، هزینه های عملیاتی کمتری را به دلیل قبض های ماهانه آب و برق امکان پذیر می کند. علاوه بر این، تجهیزات تهویه مطبوع مورد نیاز برای گرم کردن و خنک کردن این خانه فوق عایق نباید آنقدر قدرتمند باشند که صدها یا حتی هزاران دلار در هزینه های اولیه HVAC صرفه جویی می کنند. در حالی که این پس انداز بین دو سیستم برابر است، بازده های دیگر چنین نیستند. پس انداز بیمه صاحب خانه بین ۱۵ تا ۲۵ درصد برای ساخت و ساز ICF به دلیل رتبه بندی حفاظت در برابر آتش و مقاومت در برابر بلایا است. با این حال، هیچ سود جدی در حقوق صاحبان سهام برای زمانی که زمان فروش فرا می رسد، حاصل نمی شود. در حال حاضر، مزایای مالیاتی برای ساخت پروژه‌های LEED وجود ندارد، اما امید است که در آینده چنین شود. اگر در تصمیم خود کارت امتیازی LEED را در نظر بگیرید، SIPها امتیاز بیشتری خواهند گرفت زیرا یک مجموعه پانل از پیش ساخته شده است.

نتیجه

زمانی که تصمیم می گیریم از کدام پوشش ساختمان پایدار استفاده کنیم، ساخت SIP عموماً هزینه کمتری در نظر گرفته می شود. با این حال، قیمت هر پروژه با توجه به مشخصات طراحی متفاوت است. طراحی را می توان با ابعاد استاندارد هر سیستم دیواری بهینه کرد تا هزینه های کمتری را تشویق کند. هر محصولی که نزدیک‌تر به سایت تولید شود، پایدارتر است و در مقایسه با هزینه‌های متوسط، هزینه کمتری خواهد داشت. با توجه به این موضوع تفاوت هزینه بین این دو ممکن است افزایش یا کاهش یابد. ICF ها ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند، اما معمولاً از نظر کسر بیمه، بازده بیشتری ارائه می دهند. به طور کلی، بررسی همه این جنبه‌ها هنگام تصمیم‌گیری که هزینه کمتری دارد، مهم است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر