belimia nervosa چیست؟


غذاهای بیشتر و داروهای خانگی برای درمان بیلیمیا عصبی:
پزشک نیازهای جسمی و روحی فرد را در نظر می گیرد. درمان ممکن است شامل مشاوره و دارو باشد.

درمان پزشکی
داروها
داروی ضدافسردگی فلوکستین (Prozac) توسط FDA برای درمان belimia nervosa تأیید شده است. گاهی پزشکان داروهای ضد افسردگی یا داروهای دیگر تجویز می کنند. بستری شدن در بیمارستان شایع نیست. اما در موارد شدید پرخوری ، ممکن است فرد برای مدت کوتاهی در بیمارستان بستری شود. بیشتر اختلالات خوردن شامل درمان سرپایی است.

روان درمانی
درمان شناختی رفتاری (CBT):
در این نوع درمان ، فرد عادات غذایی رایج را می آموزد و بر مواردی تمرکز می کند که فرد را به پرخوری یا پاکسازی سوق می دهد. بنابراین ، افکار غیر منطقی و رفتارهای ناسالم هنگام پرخوری به چالش کشیده می شود.
درمان مبتنی بر خانواده (FBT):
اغلب در کودکان و نوجوانان مبتلا به بیلیما عصبی مورد استفاده قرار می گیرد و به خانواده ها کمک می کند تا با بیماری ها و مشکلاتی که می توانند منجر به ایجاد عصب عصبی شوند مقابله کنند.
درمان روانپزشکی متقابل (IPT):
این شیوه زندگی بر مشکلات روابط با افراد دیگر متمرکز است. زیرا روان درمانی متقابل معتقد است که نحوه برقراری ارتباط با دیگران می تواند بر وضعیت عاطفی و سلامت روانی شما تأثیر بگذارد.

تغذیه درمانی.
هدف تغذیه درمانی آموزش عادات غذایی مناسب است. یک متخصص تغذیه به شما کمک می کند تا علائم گرسنگی و تسکین بدن را تشخیص دهید. آنها همچنین به شما در حفظ وزن و یافتن عادات غذایی سالم کمک می کنند.

مراقب خود باشید که بیشتر غذا بخورید.
با پیروی از یک برنامه درمانی ، می توانید اقدامات لازم را برای مراقبت از خود انجام دهید:
برای اطمینان از دریافت مواد مغذی مورد نیاز ، غذاهای سالم را در رژیم غذایی خود قرار دهید. از پزشک خود بپرسید که آیا مکمل ها برای شما مناسب هستند یا خیر. و در مورد بهترین نوع و زمان ورزش برای سلامتی مشاوره بگیرید.

با دیگران ارتباط برقرار کنید. کمک دوستان و خانواده می تواند به شما کمک کند بر عادات ناسالم غلبه کرده و احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید.

مجیدیه رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران
کلینیک زیبایی و لاغری هارمونی.

دیدگاهتان را بنویسید