۸۰، کمیسیون بر کالاهای واریز شده اموال خوزستان اعمال شد


به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، عبدالمجید اجتهادی در افتتاحیه انبار اداره کل جمع آوری و فروش املاک خوزستان که با حضور وزیر اقتصاد و دارایی برگزار شد، اظهار داشت: پانزدهم اسفندماه سال جاری سال گذشته در مهرماه در دومین سفر استانی رئیس جمهور به بوشهر، وزیر دارایی نیز در بازدید از انبارهای املاک بوشهر و در این سفر پس از سپری شدن سه وظیفه به وزیر اقتصاد حضور داشت. ابتدا باید ظرف سه ماه ساختار املاک و نظر کارشناسی بررسی شود. یکی اصلاح ساختار قانونی و دیگری ساماندهی انبارها و انبارها.

وی افزود: ساختار قانونی واحدهای جمع آوری و فروش اموال تملک شده با نظارت وزیر اقتصاد و دارایی و همکاری سازمان کار اصلاح شد و این واحدها به ادارات کل اصلاح شد.

رئیس سازمان جمع آوری و فروش دارایی کشور با اشاره به اینکه تغییر قانون به سران قوا نیامده است، گفت: بحث ساماندهی انبارها و تخصیص کالا نیز مطرح شد که در این سفر تکلیف کالا مشخص می شود. زمان کوتاهی برای دولت». ثالثاً بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان کالا تعیین شد.

اجتهادی تصریح کرد: در دو هفته گذشته در انهدام کالای قاچاق در استان های هرمزگان و تهران که حدود ۲۵۰۰ تن بود، کالاهای ۲۰ سال پیش را معدوم کردیم.

وی افزود: امسال بیش از ۸۰ درصد از کالاهای واریز شده متعلق به دارایی های خوزستان که ۱۹۸ درصد افزایش فروش در انبارهای تعیین شده داشته است، به زودی واگذار می شود.

اجتهادی با اشاره به عملیات خوب استان خوزستان و خرید انباری به مساحت حدود ۱۴ هزار مترمربع، تصریح کرد: این انبار به خوبی مجهز به چهار سوله است و به عنوان انبار نمونه کشور فعال می شود. هیچ تعامل سازنده ای بین قوه مجریه و قضاییه وجود نداشت.

وی گفت: تعداد زیادی از خودروهایی که چندین سال در انبار مانده بودند به زودی به حراج گذاشته می شوند و دولت و دادگاه های انقلاب نیز در این باره نظر خوبی داشتند.

اجتهادی نبود حجم زیادی از کالاهای ته نشین شده در انبارها را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: بیشتر کالاها از نیمه دوم سال باقی می ماند و به ندرت کالای قدیمی داریم که برای آن عوارض گمرکی تعیین نشده است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید