۷۲ دیگ پخت غذا به نیت کربلا و ۷۲ شهید زنجانی


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، علی جعفری روز پنجشنبه به صورت علنی سپاه مطبوعات وی به پخت و توزیع ۱۰ تا ۱۱ هزار غذای نذری همزمان با هفتم محرم در زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: توزیع این غذای نذری روز جمعه ۲۳ مرداد ماه همزمان با هفتم محرم ساعت ۱۹ انجام می شود. ۰۰ شب در سبزه میدان.

سرپرست گروه جهادی نذرواره ۷۲ خوان احسان حسینی با تاکید بر اینکه آئین پخت و توزیع غذای نذری با حضور معنوی ۷۲ شهید شهرستان زنجانی برگزار می شود، تصریح کرد: قاب عکس ۷۲ شهید به نیت ۷۲ شهید شهرستان زنجانی در نظر گرفته شده است. کربلا همراه با ۷۲ غذای نذری، تزیین و تزیین بر این مجالس است و بر فضای معنوی حاکم بر آن می افزاید.

وی با بیان اینکه آئین پخت و توزیع این غذای نذری مربوط به برنامه های فرهنگی است، گفت: برنامه هایی که از پنجشنبه شب آغاز می شود شامل سرودهای اجرا شده در ایستگاه فرهنگی کودک، سرود و برنامه های ویژه کودکان است.

جعفری همچنین به حضور برخی مسئولان در مراسم تهیه و توزیع غذای عرضه شده اشاره کرد و افزود: برپایی ایستگاه صلواتی از دیگر برنامه های جنبی این مراسم است.

به گفته خان احسان حسین مدیر مرکز خیریه حضرت ابوالفضل(ع) و گروه جهادی نظروره ۷۲، تا پایان ماه محرم و صفری ۴۰ هزار کیسه غذای دیگر طبخ و توزیع می شود و مجموع مواد غذایی در آنها تامین می شود. ۲ ماه برای رسیدن به ۵۰۰۰۰ کیسه. .

وی بیان کرد: تهیه ۴ هزار وعده نذری همزمان با عید غدیر خم و ۵۰ هزار ذرع در ماه مبارک رمضان از دیگر فعالیت های این مرکز نیکوکاری است تا مردم از طعام علوی و حسینی بهره مند شوند.

جعفری همچنین به اعزام ۱۴ اتوبوس اول زائران به حرم امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: این زائران شناسایی شده توسط مرکز خیریه مهرماه امسال به مشهد مقدس اعزام می شوند.

پایان پیام/۲۳۰۸
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید