۶ عادتی که بهره وری شما را خراب می کند و چگونه بر آنها غلبه کنید


آیا در تلاش برای بهره وری هستید؟ آیا احساس می کنید که دائماً در حال مبارزه با یک نبرد بازنده در برابر عوامل حواس پرتی و به تعویق انداختن هستید؟ اگر چنین است، شما تنها نیستید. همه ما می‌خواهیم سازنده باشیم، اما گاهی اوقات ادامه دادن در مسیر دشوار است. بسیاری از چیزها می توانند بهره وری ما را خراب کنند، و اگر مراقب نباشیم، اغلب به عادت های روزانه تبدیل می شوند.

در اینجا پنج مورد از رایج‌ترین عادت‌های روزانه که ممکن است بهره‌وری شما را مختل کنند و نحوه غلبه بر آن‌ها آورده شده است.

۱. نخوابیدن به اندازه کافی

یکی از شایع ترین دلایل کاهش بهره وری، نخوابیدن کافی است. تمرکز و تمرکز ما زمانی که خسته هستیم از بین می رود و انجام هر کاری را دشوار می کند. سعی کنید هر شب در ساعت مشخصی بخوابید و هر روز صبح در ساعت مشخصی از خواب بیدار شوید. این به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ای بسازید که به شما امکان می‌دهد هر شب خواب آرام کافی داشته باشید تا بتوانید انرژی و انگیزه بیشتری در طول روز برای کار یا سایر فعالیت‌ها مانند ورزش کردن و گذراندن زمان با کیفیت با دوستان و اعضای خانواده داشته باشید.

6 عادتی که بهره وری شما را خراب می کند و چگونه بر آنها غلبه کنید 3

۲. چند وظیفه ای

ممکن است چندوظیفه راهی عالی برای انجام کارهای بیشتر به نظر برسد، اما در واقعیت، این فقط اتلاف وقت است. مطالعات نشان داده است که چندوظیفه ای در واقع بهره وری را تا ۴۰ درصد کاهش می دهد. در عوض، سعی کنید هر بار روی یک کار تمرکز کنید، و از اینکه چقدر سریعتر می توانید کارها را انجام دهید شگفت زده خواهید شد.

۳. کافئین بیش از حد

یکی دیگر از قاتل های رایج بهره وری قهوه زیاد است. در حالی که کافئین فوایدی دارد، اما در صورت مصرف بیش از حد می تواند باعث ایجاد مشکلاتی مانند اضطراب و عصبانیت شود. سعی کنید خود را به یک یا دو فنجان قهوه در روز محدود کنید و مطمئن شوید که آب کافی می نوشید. و برای اینکه کاملا واضح باشد، نوشیدنی های انرژی زا با محتوای کافئین و قند بالا به عنوان جایگزین های سالم تر قهوه به حساب نمی آیند.

6 عادتی که بهره وری شما را خراب می کند و چگونه بر آنها غلبه کنید 4

۴. تفکر منفی

نگرانی و تفکر منفی نیز می تواند قاتل اصلی بهره وری باشد. وقتی دائماً نگران این هستیم که چه چیزی ممکن است اشتباه پیش بیاید، کمتر می‌توانیم روی انجام کارها تمرکز کنیم. اگر متوجه شدید که در طول روز زیاد نگران هستید، سعی کنید نگرانی های خود را یادداشت کنید و سپس یکی یکی آنها را برطرف کنید.

۵. ساختار کافی نیست

یکی دیگر از دلایل رایج کاهش بهره وری، فقدان ساختار است. اگر برنامه ای ندارید و نمی دانید که قرار است روی چه چیزی کار کنید، به راحتی می توانید حواس خود را پرت کنید و کار را به تعویق بیندازید. بهترین راه برای غلبه بر این مشکل، ایجاد یک برنامه روزانه یا هفتگی و پایبندی به آن تا حد امکان است. اهداف روزانه یا هفتگی را تعیین کنید و روی شناسایی اقداماتی که برای رسیدن به هر هدف باید برداشته شود، کار کنید.

۶. رسانه های اجتماعی بیش از حد

رسانه‌های اجتماعی یکی از بزرگ‌ترین زمان‌هایی است که امروزه داریم، و دور کردن خود از آن می‌تواند واقعاً سخت باشد، به‌خصوص اگر سعی کنید به طور همزمان کار کنید. بسته به اینکه از چه پلتفرم هایی استفاده می کنید و چگونه از آنها استفاده می کنید، رسانه های اجتماعی نیز می توانند بر سلامت روان و خلق و خوی روزانه شما تأثیر منفی بگذارند. بهترین راه برای غلبه بر این مشکل استفاده نکردن از رسانه های اجتماعی در ساعات کاری تعیین شده، تعیین محدودیت روزانه یا خاموش کردن اعلان ها در تلفن خود برای چند ساعت است.

چگونه بر عادات بد غلبه کنیم و بهره وری را افزایش دهیم

اگر با هر یک از این عادات دست و پنجه نرم می کنید، بهترین راه برای غلبه بر آنها ایجاد یک برنامه است. عادتی را که می خواهید ترک کنید، محرک هایی که باعث آن می شوند و کارهایی که می توانید برای جایگزینی آن با یک رفتار سازنده تر انجام دهید را یادداشت کنید. برای مثال، اگر با تعلل مشکل دارید، محرک‌های شما ممکن است بررسی ایمیل یا اعلان‌های رسانه‌های اجتماعی باشد و رفتار جایگزین شما می‌تواند محدودیت‌های زمانی برای مدت زمانی که هر روز برای آن فعالیت‌ها صرف می‌کنید تعیین کند.

از سوی دیگر، اگر با خواب ضعیف و سطوح انرژی ناسالم دست و پنجه نرم می کنید، ممکن است بخواهید به دنبال راه حل هایی باشید که برای بهبود روال شبانه خود طراحی شده اند. اینها ممکن است شامل خواندن قبل از خواب، مدیتیشن یا خواب طبیعی و پشتیبانی انرژی مکمل.

برنامه‌ریزی از قبل و فعال بودن در مورد ترک این عادت‌های بد به آسان‌تر غلبه بر آنها کمک می‌کند و به شما امکان می‌دهد در درازمدت بازدهی بیشتری داشته باشید!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر