۶ دلیل اصلی که چرا اتوماسیون خانگی برای شما مناسب است

خانه های هوشمند به طور فزاینده ای در استرالیا رایج می شوند. از آنجایی که ما فن‌آوری‌های تقویت‌کننده سبک زندگی را به زندگی روزمره خود وارد می‌کنیم، و اینترنت پرسرعت تقریباً در هر خانواده در دسترس است، فرصت‌ها برای کنترل و راحتی بیشتر در اتوماسیون خانگی چند برابر شده است. در اینجا شش دلیل اصلی وجود دارد که چرا اتوماسیون خانگی برای شما مناسب است.

۱. کنترل کامل محیط اطراف: یک خانه هوشمند به شما کنترل کامل محیط اطراف را می دهد. امنیت تنها یکی از حوزه‌های بسیاری است. سیستم‌های اتوماسیون خانگی به شما این امکان را می‌دهند که اتاق‌ها و مناطق مختلف را برای نور، دما، موسیقی و خلق و خوی شخصی‌سازی کنید. می توانید تغییرات را با برنامه ریزی قبلی برنامه ریزی کنید و جزئیات را به سیستم خود بسپارید.

۲. کنترل از راه دور: هر جنبه از خانه خود را که به سیستم اتوماسیون خود متصل است از یک مکان راه دور کنترل کنید. به عنوان مثال، زمانی که در تعطیلات یا در محل کار هستید، می توانید سیستم امنیتی و زنگ هشدار خود را کنترل کنید، خانه خود را کنترل کنید، سیستم چندرسانه ای خود را تنظیم کنید تا برنامه های جدید را هنگام تغییر برنامه ها ضبط کند یا قبل از رسیدن به خانه چراغ ها را روشن کنید. هنگامی که به خانه رسیدید، می توانید از هر اتاقی در خانه خود به ویدیو دسترسی داشته باشید و آن را تماشا کنید.

۳. صرفه جویی در انرژی: اتوماسیون خانگی به صاحبان خانه و مدیران املاک اجازه می دهد تا از نزدیک بر مصرف انرژی و آب نظارت کنند. با نرم افزار مدیریت انرژی می توان هر دستگاه متصل به شبکه را مانیتور کرد و گزارش های دقیق را بر اساس زمان، ساعت، روز یا ماه تهیه کرد. همچنین می‌توانید گزارش‌هایی را برای هر دستگاه و هر اتاق یا منطقه درخواست کنید، تا مشاهده مصرف انرژی و تصمیم‌گیری آگاهانه برای صرفه‌جویی در انرژی را آسان کنید. سنسورهای رطوبت را می توان در سیستم شما تعبیه کرد تا چمن شما فقط در صورت نیاز در تعطیلات آبیاری شود. می‌توان چراغ‌ها را طوری تنظیم کرد که در زمان مشخص یا زمانی که کسی در اتاق نیست، به‌طور خودکار خاموش شوند و در هزینه‌های انرژی صرفه‌جویی شود.

۴. گزینه های امنیتی عالی: هیچ راهی بهتر از اتوماسیون خانگی برای داشتن یک سیستم امنیتی جامع و با کاربرد آسان وجود ندارد. سیستم‌های خانه‌های هوشمند معمولاً دارای اینترکام صوتی یا تصویری برای درب‌های ورودی و دروازه‌ها، آشکارسازهای حرکت، چراغ‌های فعال و دوربین‌های امنیتی برای اتاق‌های مختلف هستند. در ساختمان های آپارتمانی نیز وجود گزینه های کنترل درب بازکن و آسانسور رایج است. سنسورها می توانند از حسگرهای حرکتی گرفته تا سنسورهای دما، حسگرهای فوتوالکتریک و حتی سوئیچ های نی که به شما یادآوری کنند که درب بیرونی یا درب گاراژ برای بیش از ۱۰ یا ۲۰ دقیقه باز بماند.

۵. یکپارچه‌سازی و راحتی: هر خانه یا ساختمانی به‌جای مجموعه‌ای از اجزای منفرد، بهترین عملکرد را دارد و اتوماسیون خانگی به کاربران این امکان را می‌دهد تا از آخرین فناوری‌ها در امنیت، روشنایی، کنترل دما و صرفه‌جویی در مصرف انرژی در یک پلت فرم استفاده کنند. . این یک نقطه کنترل مرکزی با نرم افزار کاربر پسند ایجاد می کند. بعد از اینکه تنظیمات خود را انجام دادید، می توانید همه چیز را به سیستم بسپارید. کنترل از راه دور دستگاه ها راحتی را افزایش می دهد – می توانید تنظیمات را هنگامی که در اتاق بعدی، در شهر دیگر یا در قاره دیگری هستید تغییر دهید.

۶. جمع آوری اطلاعات: سیستم های اتوماسیون خانگی نیز ابزار جمع آوری اطلاعات بالقوه هستند. آنها به ویژه برای آپارتمان ها یا خانه های بزرگ که ساکنان یا مدیران ساختمان نیاز به نظارت و جمع آوری اطلاعات برای امنیت، انرژی و مدیریت مناطق مشترک در یک ساختمان مشترک دارند، مفید هستند. حتی خانوارهای کوچکتر نیز می توانند از اطلاعات مربوط به مصرف انرژی و آب خود بهره فراوان ببرند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر