۲۹ بیمار جدید مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب در مراکز بهداشتی درمانی اصفهان شناسایی شدند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، از ۲۳ خرداد تا امروز ۲۴ خردادماه ۴۴۷ بیمار مشکوک به تاج به مراکز بهداشتی درمانی تحت پوشش دانشگاه اصفهان مراجعه کردند که ۲۹ نفر از آنها مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب هستند. یک بیماری در اصفهان شناسایی شده است که در این مدت ۱۸ نفر به بیمارستان منتقل شدند.

در حال حاضر ۷۴ بیمار عروق کرونر در مراکز بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری و ۱۳ بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

همچنین ۱۷ بیمار بهبود یافته طی ۲۴ ساعت گذشته از مراکز بهداشتی درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ترخیص شدند.

طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی در شهرهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گزارش نشده است.

همچنین از ابتدای راه اندازی این تسهیلات طبق اعلام پاندمی کرونا تا امروز یک میلیون و ۴۷۸ هزار و ۳۷۳ بیمار شناخته شده و مشکوک به عروق کرونر که ۴۸۹ هزار و ۸۲۸ نفر از آنها مبتلا به بیماری عروق کرونر هستند، در مراکز بهداشتی درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شده اند.

از آغاز پاندمی در مراکز درمانی زیرمجموعه دانشگاه اصفهان، ۱۸ هزار و ۴۳۱ بیمار مشکوک و تایید شده قلبی فوت کردند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۶۸۸ مورد تأیید و ۶ هزار و ۷۴۳ مورد مشکوک به بیماری عروق کرونر قلب بودند.

۱۴۰ هزار و ۳۲ بیمار عروق کرونر از مراکز بهداشتی درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ترخیص شدند.