۷ دلیل برای نوشیدن عسل و یک لیوان شیر قبل از خواب


ترکیب شیر و عسل علاوه بر مبارزه با بی خوابی و تقویت خواب ترمیم کننده، استخوان ها را سالم نگه می دارد و پیری زودرس را کند می کند.بیا بنوشیمش!

۷ دلیل برای نوشیدن عسل و یک لیوان شیر قبل از خواب

در سال های گذشته،قبل از مصرف داروهای طبیعیثابت شده است که تخت خواب با کاهش استرس و بی خوابی کیفیت خواب را بهبود می بخشد.پس فواید یک لیوان عسل و شیر چیست؟


این داروهای طبیعی حاویتریپتوفان و سایر اسیدهای آمینه ضروری کهافزایش تولید ملاتونین، ماده شیمیایی مرتبط با آنباخوب بخوابی.

یکی یک لیوان عسل و شیر است که به دلیل خواص دارویی و توانایی شگفت انگیزش در ایجاد خواب خوب شناخته شده است.


عسل و شیر می توانند به خواب کمک کنند و فواید مختلفی را برای بدن ما در حالی که در حالت استراحت است فراهم کنند.


این نیستدرمان مناسب برایآن هاکهنمی تواند لاکتوز را هضم کند،ولیبرای کسانی که در نوشیدن شیر مشکلی ندارند عالی است.


از آنجایی که بسیاری از افراد مطمئن نیستند که عسل و یک لیوان شیر چقدر برای بدن مفید است، در این مقاله هفت مزیت این نوشیدنی ها ارائه شده است.

۱. از پوست خود محافظت کنید

از پوست خود محافظت کنید

مصرف منظم شیر و عسل می تواند خون شما را پاکسازی کند، کاهش سطوحسمومو وسایل نقلیه دیگر کهبرای پوست شما مضر است.

این نوشیدنی حاویمواد آنتی باکتریال و آنتی اکسیدانی که می توانند پوست را عمیقا تمیز کنند.این می تواند از بیماری های پوستی جلوگیری کند.


همچنین می توان از آن به عنوان درمانی برای جلوگیری از چین و چروک، افتادگی پوست و تجمع سلول های مرده پوست استفاده کرد.


۲. هضم غذا را بهبود می بخشد

یک لیوان عسل و شیر برای هضم غذا بسیار مفید است.ترکیبات ضد باکتری و ضد ویروسی عسل نیز برای جلوگیری از عفونت های روده و مشکلات گوارشی مفید است.


از آنجا که به عنوان یک پروبیوتیک طبیعی نیز عمل می کندرشد باکتری های دوستانه ای که از روده بزرگ محافظت می کنند را تقویت می کند.


۳. بدن را قوی می کند

بدن را قوی می کند

خوردن یک لیوان عسل و شیر می تواند با تامین پروتئین و کربوهیدرات های پیچیده بدن، سوخت و ساز بدن را تسریع کند.


این نوشیدنی را هم در صبح و هم عصر مصرف کنیدمی تواند به شما بدهدجسمی و ذهنیانرژیبرای یک روز فعال تر.


به لطف آنزیم های موجود در شیر، پروتئین های حیوانی به اسیدهای آمینه تجزیه می شوند.پس از شکسته شدن به اسیدهای آمینه، آنها با یکدیگر ترکیب می شوند و پروتئین هایی را تشکیل می دهند که به عنوان منبع انرژی مورد استفاده قرار می گیرند.


۴. سلامت استخوان ها را بهبود می بخشد

شیر یکی از بهترین منابع طبیعی کلسیم است و عسل حاوی مواد مغذی است که به جذب کلسیم کمک می کند.


بنابراین، هر دو غذا را با هم بخوریدمی تواند به بهبود سلامت استخوان و جلوگیری از از دست دادن یا از دست دادن تراکم کمک کند.عسل و شیردرمان های طبیعی برای کاهش خطراتاز جانبپوکی استخوانوسایر بیماری های التهابی که به سلامت استخوان آسیب می رساند.


۵. اثر ضد باکتریایی دارد


عمل ضد باکتری

مطالعات خاصی نشان داده است که مخلوط شیر با عسلاثرات قابل توجهی بر باکتری استافیلوکوک دارد.علاوه بر این، توانایی مبارزه با این باکتری ها زمانی که به تنهایی مصرف شود بسیار بهتر است.


عسل به دلیل خواص ضد باکتریایی، آنتی بیوتیکی و ضد التهابی آن شناخته شده است.مطالعات نشان داده اند که عسل می تواند از بسیاری از انواع عفونت ها جلوگیری کند.


بنابراین، عسل و شیرآنها همچنین درمان های مفیدی در نظر گرفته می شوندسیستم ایمنی.مصرف آن در زمان شیوع آنفولانزا توصیه می شود، زیرا از سرماخوردگی، سرفه و سایر مشکلات تنفسی جلوگیری می کند.


۶. با بی خوابی مبارزه کنید

همانطور که قبلا ذکر شد، شیر و عسل سرشار از ترکیبات فعالی هستند که به خواب عمیق کمک می کنند.این نوشیدنی از دیرباز به عنوان درمان بی خوابی استفاده می شده است.همچنین یک جایگزین طبیعی عالی برای برخی داروها است.


عسل ترشح قندها و مواد شیمیایی طبیعی را افزایش می دهد و تریپتوفان را فراهم می کند که به خواب خوب شبانه کمک می کند.


مواد مغذی عسل و شیر را با هم مخلوط کنیدسطوح را می توان افزایش داداز جانبسروتونین، الفانتقال دهنده عصبی که در آرامش و کاهش استرس نقش دارد.

۷. از پیری زودرس جلوگیری می کند

از پیری زودرس جلوگیری می کند

یک فنجان عسل و شیرنزول کردنپیری زودرسنه تنها روی پوست، بلکه روی بقیه بدن.این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان استدر کاهش اثرات منفی رادیکال های آزاد خوب استکه در فعالیت سلولی اختلال ایجاد می کند.


در برخی از فرهنگ های باستانی، این درمان به عنوان “همه علل زندگی” دیده می شد.اعتقاد بر این بود که مصرف منظم این نوشیدنی می تواند از تحلیل رفتن سلول ها و ظهور بسیاری از بیماری ها جلوگیری کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر