۶۲ درصد مدارس زنجان یک کلاس هوشمند دارند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانعلی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهر به وضعیت هوشمند سازی مدارس در استان زنجان اشاره کرد و افزود: هوشمند سازی مدارس فرآیند خاصی دارد و این امر از رویکردهای جدید آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه از سال ۸۹ که طرح هوشمند سازی مدارس شروع شده در استان زنجان معلمان در دوره‌های آموزشی فناوری شرکت کرده‌اند، اظهار داشت: در اجرای طرح هوشمند سازی مدارس باید اولیاء دانش آموزان همکاری لازم را با سازمان آموزش و پرورش داشته باشند و فرهنگ استفاده از کامپیوتر و اینترنت به خوبی جا بیفتد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان اینکه هوشمند سازی تنها فیزیکی نیست و معلمان هم آموزش می‌بینند و تولید محتوا است، گفت: ۶۲ درصد مدارس استان زنجان حداقل یک کلاس هوشمند دارند.

اسماعیلی به مزایای استفاده از سیستم فناوری در مدارس اشاره کرد و گفت: امروزه تکنولوژی پیشرفت کرده و باید دانش آموزان با کامپیوتر آشنایی داشته باشند و با توانمندی‌ها و تکنولوژی‌ها روز دنیا آشنا شوند.

وی افزود: استفاده از فناوری روز باعث افزایش یادگیری دانش آموزش می‌شود و معلمان هم بهتر می‌توانند مطالب را به صورت درست به دانش آموزان منتقل کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان به مشکلات فرا روی تجهیز مدارس به سیستم هوشمند در استان اشاره کرد و گفت: تجهیز کلیه مدارس به سیستم فناوری و ارتباطات نیاز به هزینه سنگینی دارد که سازمان به تنهایی قادر به اجرای این کار نیست.