یک قاضی با انتخاب 1٪ کتاب را به سمت استیون دانزیگر پرتاب کرد


این داستان برای اولین بار در ژاکوبین در 6 اکتبر 2021 ظاهر شد. اینجا با اجازه به اشتراک گذاشته شده است.

هفته گذشته ، شورون سرانجام از استیون دانزیگر ، وکیل حقوق بشر شکایت کرد ، کسی که ده سال پیش به دلیل آلودگی آمازون در اکوادور به یک پرونده مهم .5 9.5 میلیاردی علیه این شرکت کمک کرد. پس از 787 روز بی سابقه حبس خانگی ، دونزیگر روز جمعه گذشته توسط لورتا پرسکا ، قاضی منطقه جنوبی نیویورک ، به دلیل بی احترامی به دادگاه ، حداکثر به شش ماه زندان محکوم شد و گفت: “فقط یک جمله”. چهار در او احترام به قانون ایجاد می کند. “

[Judge Loretta Preska’s] رفتار از زمانی که او با متهم کردن وکیل سابق صنعت دخانیات ، سرمایه گذار شورون ، قاضی لوئیس A. ، قوانین محلی را مورد رسیدگی قرار داده است. کاپلان برای نظارت بر پرونده انتخاب شد ، که حکم علیه شرکت را متوقف کرد و روند افترا را آغاز کرد. مورد.

به گفته لوئیس A. سابق ، وکیل سابق صنعت دخانیات که توسط شرکت Chevron سرمایه گذاری شده است ، رفتار پرسکا در مرکز دعوی بوده است زیرا خلاف قوانین محلی است. کاپلان برای نظارت بر پرونده انتخاب شد ، که حکم علیه شرکت و پرونده تحقیر باقی ماند. پرسکا درخواست دادگاه Donziger را رد کرد ، دسترسی Zoom به دادگاه را برای عموم ممنوع کرد و به حکمیت علیه تیم حقوقی Donziger ادامه داد. او حاضر نشد از وکلای دونسیگر بشنود که چرا از لپ تاپ و تلفن خود برای محافظت از حقوق وکیل-موکل استفاده کرده است ، و در یک لحظه نشست و اتهامات افتراآمیز زد. روزنامه را بخوان ریاست رسیدگی.

منتقدان به صندلی پرسکا در هیئت مشورتی بخش نیویورک انجمن فدرالیسم اشاره می کنند ، لابی قضایی جناح راست که شورون اهدا کننده آن است. اما حتی قبل از آن ، سابقه روابط تجاری و سفارشات طرفداری شرکت پرسکا ، وی را به گزینه ای ایده آل برای انتقام کاپلان از شرکت تبدیل کرد.

تلاقی علایق

پرونده Donziger اولین بار نیست که این ارتباطات باعث ایجاد تضاد منافع برای قاضی می شود. در سال 1995 ، سه سال پس از صدور حکم در دادگاه ، پرسکا با وجود مشارکت او و شوهرش در این شرکت ، بر دعوی حق چاپ در مورد شرکت انتشارات غرب مستقر در شهرهای دوقلو نظارت کرد. (شوهر پرسکا ، توماس کاوالر ، حدود 40 سال دارد و از اعضای Cahill Gordon & Reindell ، یک شرکت حقوقی شرکتی درجه یک است که در دنیای مالی تخصص دارد). تنها زمانی که تحت فشار شاکی قرار گرفت مجبور شد به رابطه خود با دو کارمند غربی از جمله وکیل که کلید پرونده بود اعتراف کند.دیدگاهتان را بنویسید