یک بورس بزرگ آمریکایی به دلیل ارتباط با ایران جریمه شد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، نیویورک تایمز روز سه شنبه گزارش داد که «کراکنیکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال جهان، به اتهام نقض تحریم‌های خزانه‌داری آمریکا و اجازه به ایرانیان برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال تحریم شده است.

از سال ۲۰۱۹، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری (OFAC) کراکن در این زمینه موضوع بررسی و جریمه هایی در نظر گرفته شده است آه تو علیه این مبادله اعمال شود.

کراکن بزرگترین شرکت ارزهای دیجیتال ایالات متحده با جریمه ای از سوی وزارت خزانه داری آمریکا روبرو می شود.

این گزارش بر اساس یک بحث داخلی شرکت است کراکن می گوید که “جسی پاول، رئیس این شرکت، همواره در بسیاری از مواقع، نقض تحریم های آمریکا علیه ایران را انتخاب کرده است.

اعمال تحریم ها علیه بورس آمریکا در چارچوب سیاست ضد ایرانی دولت بایدن اتفاقا فشار حداکثری علیه ایران با همین سیاست خارجی ادامه پیدا می کند. با این حال بسیاری از مقامات آمریکایی و غربی به شکست چنین سیاستی در قبال ایران اعتراف کرده اند هستند. از جمله چند ساعت قبل، یوسف برلی; یک مقام سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این یادداشت نوشت: سیاست های دوران ترامپ به شدت بر اجرای کامل برجام تأثیر گذاشت. برلی او در بخشی از یادداشت خود به صراحت می گوید: () حداکثر فشار (کمپین) شکست خورد. تقاضا برلی این در حالی است که علیرغم همه تلاش های سایر اعضای برجام، مردم ایران از مزایای رفع تحریم ها بی بهره مانده اند.