گورستانی با ۲۵۰ قبر در ملک شخصی «جرالد پایک» کشف شد!


ستاره تیم فوتبال بارسلونا پس از طلاق از همسرش اولین خبرها را به خود اختصاص داد و حالا نامش دست به دست هم داده و در فضای مجازی ماجرایی غافلگیرکننده دارد!

به گزارش خبرآنلاین، جرارد پیکه مدافع بارسلونا و موسس گروه سرگرمی Kosmos (JUAN MEDINA /) است.

جرارد پیکه به دلیل جدایی اخیرش از شکیرا روزهای سختی را پشت سر می گذارد و اخیراً یک هتل پنج ستاره در منطقه مالاگا اسپانیا به ارزش ۵۰ میلیون دلار ساخته است که در آن ۲۵۰ قبر با قدمت بیش از نیم قرن پیدا شده است.

پیکه در اواسط وقفه رسانه ای خود از رابطه دوازده ساله اش با خواننده کلمبیایی، پروژه ای را که از سال ۲۰۱۵ آغاز شده بود ادامه داد، اما با بیرون آمدن قبرستان اسلامی جبل فارویی، اهداف تغییر کرد.

آلبرتو کامپیان، باستان شناس و رئیس شرکتی که این کار را انجام داده است، به برنامه امروز مالاگا اسپانیا گفت: “ما حدود ۲۵۰ گور را حفاری کرده ایم که اکثر آنها خالی هستند و “احتمالاً این گورها هرگز استفاده نشده اند.” برای حفظ کافی است.»

ساخت این مجموعه هتل خانوادگی پایک در ژانویه آینده ادامه خواهد داشت.

قوی ترین فرضیه ای که باستان شناسان فکر می کنند این است که ساخت این گورستان همزمان با اشغال شهر امروزی مالاگا توسط مسیحیان بوده است.

این کشف نشان داد که پنج درصد از یک گورستان بزرگ مسلمانان در مالاگا، یکی از بزرگ‌ترین گورستان‌های شبه‌جزیره، متعلق به قرن‌های ۱۰ تا ۱۶ میلادی، در مکانی با تراکم “زیاد” تدفین.

اگرچه آنها باید تا زمان پاکسازی کامل زمین به حفاری ادامه دهند، اما مطمئن هستند که می توانند در ژانویه کار را از سر بگیرند و این امکان وجود دارد که خانواده پیکه باید تا آن زمان متعهد به محافظت از سازه های خود باشند.