گزارش تلفنی وزیر جنگ تل آویو به وزیر دفاع آمریکا در مورد حمله غزه


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، «بنی گانتز» وزیر جنگ دولت موقت صهیونیستی صبح شنبه با «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا گفت وگوی تلفنی داشت.

وزارت دفاع تل آویو در این باره بیانیه ای صادر کرد و اعلام کرد: گانتز با وزیر دفاع آمریکا درباره وضعیت غزه تماس گرفت.

به گزارش اسکای نیوز، در این بیانیه آمده است: گانتز به آستین در مورد عملیات نظامی در نوار غزه و تلاش برای بازگرداندن صلح به مرز غزه توضیح داد.

وزیر جنگ رژیم کودک کش اسرائیل همچنین درباره تماس خود با وزیر دفاع آمریکا گفت: من همتای آمریکایی خود را در جریان عملیات نظامی در غزه قرار دادم و گفتم این عملیات بخشی از دفاع از شهروندان ماست.

پیش از این «تور وانسلند» نماینده سازمان ملل در امور غرب آسیا با حمایت تل آویو خواستار پایان دادن به پاسخ موشکی مخالفان به جنایات رژیم موقت صهیونیستی شده بود. (اطلاعات بیشتر)

جنگنده های رژیم صهیونیستی جمعه شب حمله جدیدی را به نوار غزه انجام دادند و طی آن «تیسیر الجبار» از فرماندهان ارشد شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین «سرایا القدس» را به شهادت رساندند. و نه نفر دیگر از جمله یک دختر پنج ساله.

در پاسخ به این حملات، گروه های مقاومت فلسطینی شروع به شلیک موشک به شهرک های نوار غزه و فلسطین اشغالی از جمله جنوب تل آویو کردند. سرایا القدس در این زمینه اعلام کرد که جنگنده های فلسطینی بیش از ۱۰۰ موشک به شهرک های صهیونیست نشین غزه و تل آویو شلیک کردند.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید