گاز بطری – از یک ترازو برای وزن کردن آسان و کارآمد گاز بطری استفاده کنید

بدون شک گاز بطری در سراسر جهان کاربردهای مختلفی پیدا کرده است. در برخی صنایع استفاده از گاز با تنظیم خوب از سیلندر بسیار مهم است. و گاهی اوقات نیاز به یک ترازو برای وزن کردن گاز بطری است. همین امر در مورد اکثر صنایع غذایی و شیمیایی صدق می کند. در تمامی این صنایع، مقادیر متفاوتی از گاز سیلندر برای فرآیندهای مختلف تولید مورد نیاز است.

اگر از گاز استاندارد استفاده می کنید، می توانید به سادگی به کمک یک مبدل فشار متوسل شوید. مقدار گاز داخل سیلندر با فشار استفاده شده توسط فرستنده نسبت مستقیم دارد. اما این روش محاسبه مقدار مواد گازی را نمی توان با گازهای دیگر مانند LPG یا LPG استفاده کرد. اتفاقی که با LPG می افتد این است که گاز به صورت مایع ذخیره می شود. از آنجایی که گاز بیشتر و بیشتر مورد نیاز است، بلافاصله به شکل گازی تبدیل می شود و می جوشد. مبدل در اینجا فایده ای ندارد، زیرا فشار همیشه ثابت می ماند. و هنگامی که گاز مایع خالی می شود، فشار بلافاصله به صفر می رسد. بنابراین، گاز باید وزن شود تا مقدار کل باقی مانده در سیلندر محاسبه شود.

ترازو برای توزین گاز بطری اصلاً پیچیده نیست. این ترازو در سایزهای مختلف به راحتی در بازار موجود است. فقط باید سیلندر متناسب با قطر سیلندری را که باید وزن کنید بخرید. علاوه بر قطر باید ظرفیت ترازو را نیز در نظر گرفت. ترازویی بخرید که ظرفیت آن کمی بیشتر از حداکثر وزن بطری شما باشد. اگر اینطور نباشد، ترازو شما ممکن است خراب شود. رایج ترین ترازو استاندارد موجود در بازار دارای ظرفیت ۳۰۰ پوند و قطر پایه ۹.۵ اینچ در ۹.۵ اینچ است. برای راحتی، می توانید یک ترازو الکترونیکی را انتخاب کنید که دارای صفحه نمایش دیجیتال در پشت ترازو نصب شده است.

نکته بعدی که قبل از خرید ترازو باید در نظر گرفت ارتفاع آن است. معمولاً باید بطری را به صورت دستی روی ترازو قرار دهید، یا با بلند کردن آن یا استفاده از چرخ دستی. بنابراین، باید یکی را خریداری کنید که ارتفاع چندانی نداشته باشد و نزدیک به زمین باشد.

ترازوهای خودکار نیز امروزه در بازار موجود است. برخی از پیام ها به طور پیش فرض در این مقیاس ها ذخیره می شوند. وقتی استوانه ای را روی ترازو وزن می کنید، پیامی ظاهر می شود. این پیام ها با توجه به وزن گاز سیلندر تنظیم می شوند. به عنوان مثال، هر زمان که سیلندری که در شرف تمام شدن گاز است وزن شود، یک پیام هشدار نمایش داده می شود. این پیام‌ها قابل تغییر هستند و می‌توانید پیام‌ها و میزان شدت این پیام‌ها را متناسب با نیاز خود تغییر دهید.

این ترازو برای توزین گاز بطری چه صنعتی و چه خانگی بسیار مفید است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر