کنگره رسیدگی به کنترل دخانیات FDA را آغاز می کند


نویسنده: استیون رینبرگ
خبرنگار روز سلامت

چهارشنبه ، 3 اکتبر (HealthDay News) – با شروع جلسه کنگره در مورد این موضوع از روز چهارشنبه ، رئیس سازمان غذا و داروی آمریکا مخالفت خود را با لایحه پیشنهادی آژانس برای تنظیم محصولات دخانی اعلام کرد.

از قانون پیشگیری از دخانیات خانواده و قانون دخانیات در بیانیه ای که برای حاضران در جلسه صادر شد ، دکتر اندرو سی. ون اشنباخ گفت ممکن است نیت خوبی داشته باشد ، اما “این لایحه می تواند نقش بهداشت عمومی FDA را تضعیف کند.”

فون اسشنبک گفت: “این آژانس به تنظیم محصولات بهداشت عمومی متهم شده است ، اما لایحه جدید” ما را ملزم می کند که این چارچوب را برای محصولات دخانی اعمال کنیم و در صورت استفاده از آن ، سلامت را ارتقا دهیم. در عوض ، باعث بیماری می شود. ” “FDA نمی تواند یک محصول دخانی را در این زمینه” تایید “کند ، زیرا زمینه علمی برای تعیین مزایای غلبه بر بسیاری از خطرات وجود ندارد.”

در واقع ، “ما نگران هستیم که مردم معتقد باشند که محصولات تأیید شده توسط آژانس بی خطر هستند و این در واقع افراد را ترغیب به سیگار کشیدن بیشتر به جای کمتر می کند.”

ون اشنباخ همچنین ابراز نگرانی کرد که آژانس پول یا منابع لازم برای استخدام “مرکز دخانیات” جدید را ندارد.

جلسه روز چهارشنبه در Capitol Hill در مورد اینکه آیا سازمان غذا و داروی ایالات متحده باید تنباکو را تنظیم کند ، مطمئناً به بحث طولانی مدت پایان داد.

هر دو طرف این موضوع بر سر این که آیا این لایحه بر مصرف دخانیات که متهم به کشتن حدود 436000 آمریکایی در سال متهم است یا از هر پنج مرگ یک نفر ، تأثیر می گذارد ، اختلاف نظر دارند.

درمجموع ، 200 حامی برای حمایت از قانون در حال انتظار در مجلس صف کشیده اند ، از جمله نمایندگان Ha Rep Energy Reza و رئیس کمیته فرعی کمیته تجارت در زمینه سلامت ، که میزبان جلسه این هفته است. جان دینگل ، (D-Miss). )

به گفته متیو ال مایرز ، رئیس کمپین غیر انتفاعی کودکان بدون دخانیات ، این لایحه از 55 سناتور و بیش از 500 گروه حامی عمومی حمایت می کند.

مایرز گفت: “جلسات دادرسی گام بعدی لایحه ای است که در حال افزایش و حمایت متقابل است.”

یکی از شگفت انگیزترین حامیان این لایحه: فیلیپ موریس ایالات متحده ، بزرگترین تولید کننده دخانیات کشور ، که نیمی از بازار سیگارهای آمریکا را کنترل می کند ، از جمله پرفروش ترین مارک کشور مارلبرو.

این شرکت گفته است که از این قانون به عنوان قانونی برای تحقق هدف مقررات FDA پشتیبانی می کند ، همانطور که در گزارش اخیر موسسه پزشکی ایالات متحده (IOM) درخواست شده است.

هوارد ویلارد ، فیلیپ موریس ، نایب رئیس اجرایی مسئولیت شرکتی ایالات متحده ، در بیانیه ای گفت: انجام دهید. ” “قوانین FDA ، همانطور که در کنگره معرفی شد ، موثرترین راه برای رفع نگرانی های موسسه پزشکی خواهد بود.”

فیلیپ موریس ، مدیر مرکز تحقیقات و آموزش کنترل دخانیات در دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو ، مدتهاست از صلیبیون ضد سیگار Stanton A حمایت می کند. گلانتز گفت که هست خیر از لایحه جدید پشتیبانی می کند.

گلانتز گفت: “من به این لایحه شک دارم ، زیرا این فیلیپ موریس واقعاً سود خواهد برد.” “من فکر می کنم FDA باید کنترل دخانیات را داشته باشد ، اما نه بر اساس شرایطی که فیلیپ موریس نوشته است. من فکر می کنم کسانی که از این لایحه حمایت می کنند پشیمان خواهند شد.”

دیگر شرکت های دخانیات در برابر این لایحه صف کشیده اند.

جان دبلیو. Singleton Jr.، Reynolds American، Inc. مدیر ارتباطات این شرکت که مارک های آن شامل سیگارهای شتر است ، گفت که این لایحه با محدود کردن تبلیغات از سهم بازار فیلیپ موریس محافظت می کند.

سینگلتون می گوید: “اگر ارتباط با افراد سیگاری را دشوارتر کنید و نیمی از بازار را در اختیار داشته باشید ، منجر به از دست دادن سهم بازار می شود.” “اگر 50 درصد را ببندید [like Philip Morris]، عالیه. این لایحه مزیت رقابتی به فیلیپ موریس می دهد. ”

سینگلتون همچنین نگران است که FDA چگونه محصولات دخانیات و مواد شیمیایی موجود در آنها را در صورت قانونی شدن این لایحه تنظیم می کند. وی گفت: “این جزئیات روشن نیست و باید کار کنند.”

لایحه مشابهی در مجلس نمایندگان و سنا به FDA همان حقوقی را نسبت به دخانیات نسبت به داروها ، وسایل پزشکی و بسیاری از غذاها می دهد. این لایحه به آژانس اجازه می دهد تا در سال های اخیر بر صنعت دارو نظارت داشته باشد ، سطح قیر ، نیکوتین و سایر مواد مضر در سیگار و دود را تنظیم کند. این دود حاوی حدود 4000 ماده شیمیایی است که بیش از 40 مورد از آنها باعث سرطان می شود.

این لایحه همچنین ممنوعیت تبلیغات دخانیات و استفاده از اصطلاحاتی مانند “سبک” و “قیر کم” توسط تولیدکنندگان دخانیات برای ادعای دروغین یا توصیف محصولات را تقویت می کند. آنها همچنین فروش سیگار به خردسالان را ممنوع کرده و برچسب هشدار بسته را تقویت می کنند.

نسخه لایحه سنا همچنین مستلزم آن است که بسته های سیگار هشدارهای تصویری ارائه دهند که خطرات سیگار کشیدن را برای سلامتی مشخص می کند.

با این حال ، در قبوض نیازی به تأیید FDA برای محصولات دخانی موجود در بازار نیست – فقط قبل از فروش محصولات جدید به مصرف کنندگان ، تأیید FDA می شود. علاوه بر این ، FDA این اختیار را نخواهد داشت که سن قانونی خرید سیگار را افزایش دهد یا محدوده فروش سیگار را محدود کند.

مدیر عامل انجمن قلب آمریکا M.

ویلر روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت: “ما نمی توانیم اجازه دهیم صنعت دخانیات بر محصولات ما نظارت کند. این معادل سه خوک کوچک است که کلید خانه های خود را به گرگ های بد بد می دهند.” با توجه به اینکه بیش از 400 آمریکایی هر روز بر اثر بیماری های قلبی و عروقی به دلیل مصرف دخانیات جان خود را از دست می دهند ، ما نمی توانیم حتی یک دقیقه را در اختیار سازمان غذا و دارو برای تنظیم صنعت دخانیات تلف کنیم. “

منبع: استانتون A. Glantz ، PhD ، مدیر ، مرکز تحقیقات و آموزش کنترل دخانیات ، دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو ؛ متیو L. مایرز ، رئیس جمهور ، کمپین برای کودکان بدون دخانیات ، واشنگتن ، دی سی. جان دبلیو سینگلتون جونیور ، مدیر ارتباطات ، Reynolds American Inc. 3 اکتبر 2007 ، بیانیه ، انجمن قلب آمریکا ؛ 3 اکتبر 2007 ، بیانیه ، اندرو سی. سی. ون شنبک ، کمیسر ، سازمان غذا و داروی ایالات متحده

حق چاپ © 2007 Scant News، LLC. همه حقوق محفوظ است

دیدگاهتان را بنویسید