کشف کنید که چگونه محصولات کامپیوتری ارگونومیک در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند و عمر طولانی تری دارند

محصولات کامپیوتری ارگونومیک مانند واحد پردازش مرکزی یا هر وسیله دیگری با حداقل مصرف انرژی کار می کنند. واحد پردازش مرکزی را می توان در حالت آماده به کار قرار داد تا انرژی را تا حد امکان کم مصرف کند.

حالت آماده به کار برای افرادی که به طور مداوم در سیستم کامپیوتری کار می کنند بسیار رایج است. خستگی اولین و مهمترین دشمن ارگونومی است، بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید فضای کافی برای جابجایی شما وجود دارد. بدن، پاها و دست ها تا حد امکان آزاد باشند.

فضای کار یکی از مواردی است که ارگونومی از آنجا شروع می شود. مزایای انتخاب ارگونومی این است که انرژی کمتری را برای همان کاری که سال ها انجام می دادید صرف می کنید. در ارگونومی، استراحت های مکرر برای حفظ همان سطح شدت در کار مهم هستند.

واحد پردازش مرکزی سیستم کامپیوتری باید در فاصله ای قرار گیرد که با دست شما قابل دسترسی باشد. ماوس که پرکاربردترین وسیله در سیستم کامپیوتری است باید در محدوده باشد تا مجبور به کشش و تلف کردن وقت خود نشوید. شما باید موقعیت کار را به گونه ای انتخاب کنید که حرکت آسان پاها را فراهم کند.

پاها باید روی زمین قرار بگیرند تا برای مدت طولانی احساس راحتی کنید. محل قرارگیری صفحه کلید نیز نکته مهمی است که باید در نظر گرفته شود. صفحه کلید باید در ارتفاع مناسبی قرار داشته باشد تا بتوانید با حداقل مصرف انرژی از آن استفاده کنید.

نکته مهم دیگر در مورد کامپیوتر این است که مانیتور باید در فاصله مناسب قرار گیرد در غیر این صورت چشمان شما درد می کند و خسته می شود. روشنایی LCD باید به گونه ای تنظیم شود که چشمان شما مجبور نباشند برای مدت طولانی با نور روشن روبرو شوند که این خود یک کار سخت و دلهره آور است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر