کدام زن باردار مجاز به روزه گرفتن نیست؟


سوالات زیادی در مورد روزه گرفتن یا عدم روزه داری با وجود بارداری وجود دارد. به گفته پزشک متخصص ، افرادی که شرایط زیر را دارند نباید روزه بگیرند. گرفتن زیرا هیچ دو نفر در صورت وجود یکسان نیستند. در صورت داشتن هر یک از شرایط زیر حتما با پزشک خود مشورت کنید. اگر هیچ یک از شرایط. اگر موارد زیر را ندارید ، لطفاً به مقاله “روزه داری و بارداری” در این سایت مراجعه کنید.

کدام زن باردار مجاز به روزه گرفتن نیست؟

1 زنان باردار مبتلا به دیابت.

به زنان بارداری که سابقه فشار خون بالا در دوران بارداری دارند و هنوز از اضطراب رنج می برند. آن ها هستند

3. زنان بارداری که از بیماری کلیوی رنج می برند.

4. زنان باردار مبتلا به ناراحتی گوارشی به معنی تهوع و استفراغ شدید هستند. آنها دارند و مقدار غذایی که دریافت می کنند کم است.

5. زنان باردار با سابقه بارداری دشوار. به عنوان مثال ، سابقه سقط مکرر. ناباروری طولانی مدت داشته باشید یا بعد از مدت طولانی باردار شوید. همچنین زنان بارداری که سابقه مرگ جنین در رحم خود را دارند ، دارای ناهنجاری هستند. رحم آناتومیک است و در آن گردش خون در رحم مختل می شود. به عنوان مثال ، آنها حاوی فیبروم رحم هستند. و رحم دو شاخ یا دیواره دار.

6. زنان بارداری که پس از افطار دچار تپش قلب و تعریق می شوند و گاهی دچار استرس می شوند. جریان خون آنها کاهش می یابد و بیهوش می شوند (زیرا خون بعد از افطار در گردش است). غیر طبیعی می شود و تمام خون به سیستم گوارش می رود و فشار خون پایین می آید.
میکند.)

7 مادرانی که در سه ماهه اول بارداری هستند و از تهوع و استفراغ رنج می برند. کسانی که در پایان بارداری و در سه هفته آخر بارداری هستند. سابقه مشکلاتی مانند بیهوشی در سه هفته آخر بارداری وجود دارد.
انجام شده

8. مادرانی که نوزادان کم وزن به دنیا می آورند (2500 نفر). داغ) اگر خود مادر BMI پایینی دارد و وزنش کم است ، نباید روزه بگیرد زیرا. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. مادران این مدل بچه هستند. آنها با وزن کمتر از حد معمول متولد می شوند.
9. زنان بارداری که وزن کمی ندارند. این افزایش وزن برای هر زنی است. جزییات مختلف را از متخصص تغذیه بپرسید.

10 مادرانی که دیر به دنیا می آیند نباید روزه بگیرند. زیرا امکان پذیر است. آسیب به زوجین.

به اگر مادر روزه است و احساس می کند که در طول روزه چندین حرکت جنین دارید. خیلی کم. در مورد تعداد حرکتی که نوزاد انجام می دهد ، حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

به مادرانی که بارداری چند قلو دارند نباید روزه بگیرند.

13 مادرانی که در چند هفته آخر بارداری هستند نیز روزه می گیرند. استثنائات ، زیرا گردش بند ناف در هفته های اخیر محدود است ، مراحل رشد. سرعت كودك كاهش می یابد و میزان مایع آمنیوتیك كاهش می یابد ، به طور متوسط ​​مادر.
روزانه حدود 10 تا 12 ساعت مایعات مصرف نمی کند.

به مادران مبتلا به بیماری قلبی.

به مادرانی که مشکل آنها را ذکر نکرده ایم ، اما در طول روزه داری از رنگ پریدگی رنج می برند. بعد از افطار ضربان قلب شدیدی دارند یا از روزه گرفتن معاف هستند.

به مادران سیگاری که روزانه چندین نخ سیگار می کشند.

به افراد زیر 18 سال کمتر از 50-45 کیلوگرم وزن دارند و BMI پایین دارند.
آنها در معرض خطر زیادی برای باردار شدن هستند و نباید روزه بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید