کت و شلوار رباتیک – تکنولوژی باورنکردنی آینده نگر و نهایی

رکس جیمسون، یک مهندس نرم افزار ۱۸۰ پوندی ۱۱ فوتی ۵ فوتی به نظر درست مثل دیگران «جو متوسط» است. هنگامی که او صاحب اوقات فراغت خود می شود، آن دسته از ورزش های شدید مانند دوچرخه سواری، شنا، بازی تنیس و آسمان، رویدادهای قاتل زمان مورد علاقه او خواهند بود.

گول ظاهر او را نخورید، زیرا جیمسون یکی از مهندسان نرم افزار افتخاری بود که با ارتش ایالات متحده قرارداد دارد و در حال حاضر روی یک پروژه فوق سری کار می کند.

حتما تعجب می‌کنید که این «پروژه فوق سری» چه نوع است؟ خوب، جیمسون مسئولیت کامل تحقیق، ایجاد و تولید “لباس رباتیک” را بر عهده دارد که در آینده نزدیک توسط ارتش ایالات متحده به طور گسترده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

جیمسون گفت: “هر روز، من باید این “اسکلت بیرونی” ۱۵۰ پوندی را بپوشم که بیشتر از آلومینیوم و وسایل الکترونیکی تشکیل شده است، بیشتر مردم از نمونه خسته می شوند، به جای اینکه مثل من خسته شوند.”

باور کردنش سخت است اما درست است که جیمسون باید این “کت و شلوار رباتیک” را بپوشد و روی میله ست وزنه بپوشد، سپس باید به طور مداوم ضربه بخورد، حتی گاهی اوقات تا ۵۰۰ بار بدون توقف ضربه بخورد!

“هدف اصلی برای این نمونه، حس کردن و ثبت تک تک حرکات استفاده کننده است که کار ثابتی است و هر زمان که بخواهید نمی توانید آن را متوقف کنید.” جیمسون گفت.

این لباس به نام کت و شلوار “سارکوس” است و تخمین زده می شود که برای بودجه توسعه مرحله اول تا ۱۰ میلیون دلار هزینه داشته باشد. ارتش ایالات متحده در مورد این لباس سارکو احساس اطمینان کرد و آنها معتقدند که روزی در آینده، سربازان ممکن است آن را بپوشند و در نبرد بجنگند.

از آنجایی که این پروژه هنوز در مرحله اولیه است، بنابراین بیشتر بر روی کاربردهایی مانند تعمیر تجهیزات سنگین، بارگیری محموله و غیره تمرکز خواهد شد. سال .

با این حال، قبل از اینکه این فناوری به طور کامل اجرا شود، توسعه دهندگان باید بر دو مشکل عمده غلبه کنند، مانع هزینه و افزایش عمر باتری. مشکل عمر باتری جیمسون را آزار می دهد، زیرا عمر باتری کت و شلوار فعلی تنها می تواند ۳۰ دقیقه دوام بیاورد که کاملاً کافی نیست!

استفان جاکوبسن، طراح ارشد لباس سارکو، گفت: «همه دوست دارند برای تحقق رویای فرزندشان ابرقهرمانی شوند، مانند فیلمی که اخیراً به نمایش درآمده، «مرد آهنی» و با فناوری امروزی، همه چیز ممکن به نظر می رسد.

لباس روباتیک آینده کارهایی مانند بارگذاری جعبه‌های مهمات سنگین از هلیکوپترها، برداشتن صد پوند تجهیزات در زمین‌های ناهموار یا شیب‌دار را آسان می‌کند یا با تقویت تانک‌های شکسته در میانه جنگ، تبدیل به یک تعمیرکار می‌شود.» جک اوبوسک، یک سرهنگ سابق که اکنون در مرکز توسعه تحقیقات و مهندسی سربازان ارتش فعالیت می کند، گفت.

علاوه بر این، هنگامی که لباس Sarcos به طور کامل راه اندازی شد، نه تنها به یک لباس “ابزار کار” عالی برای نظامی تبدیل می شود، بلکه می تواند کمکی چند منظوره در زمینه تجاری باشد. حتی افراد ناتوان نیز می توانند از این فناوری بهره مند شوند.

به نظر می رسد مشکل منبع تغذیه همچنان بزرگترین مانع برای حل است، اگر آنها می خواهند این لباس Sarcos دوام بیشتری در میدان داشته باشد. اما، توسعه دهندگان سعی می کنند با کاهش طراحی که انرژی کمتری مصرف می کند، از شر این مشکل خلاص شوند یا کاربران بتوانند به راحتی آن را با هر نوع منبع انرژی مانند آب، انرژی خورشیدی یا بنزین شارژ کنند (اگرچه کمی نامرتب خواهد بود. رفتن به پمپ بنزین برای پر کردن بنزین…lOl)

جیمسون گفت: “امیدوارم این لباس شگفت انگیز Sarcos در اسرع وقت به سرانجام برسد و زمانی که این کار انجام شود، مفیدترین فناوری در آینده نزدیک خواهد بود.”

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر