کاهش ۴۰ درصدی معاملات – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، بر اساس آمار زرین پال در پنج روز اول قطع اینترنت ایران، تعداد و حجم تراکنش های شرکت های مختلف به طور میانگین ۴۰ درصد کاهش یافت. این در حالی است که تنها رده مشاغل مذهبی ۵۹ درصد رشد داشته است.

به گزارش پیوست، قطع شدن اینترنت در ساعاتی از روز و فیلتر شدن اینستاگرام به عنوان مهم ترین بازار خرده فروشی ایران، بسیاری از شرکت ها را با مشکل مواجه کرده است. حسین رستمی، مدیر بازاریابی زرین پال می گوید در ۵ روز اول این اختلالات، تعداد و حجم معاملات شرکت های مختلف به طور متوسط ​​۴۰ درصد کاهش داشته است. در این میان شرکت های مرتبط با پوشاک بیشترین کاهش را داشته اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (۱۵ مهر) نه توضیح دقیقی درباره عادی شدن شرایط اینترنت ارائه کرد و نه احتمال فیلتر دائمی اینستاگرام را رد کرد اما نگرانی کسب و کارهای کوچک از این بابت بیشتر شده است. پلت فرم محبوب

حسین رستمی مدیر بازاریابی زرین پال در این باره می گوید: دسته کسب و کار پوشاک با کاهش ۷۱ درصدی تعداد و حجم تراکنش ها، دسته خدمات آنلاین ۶۸ درصد، شبکه های اجتماعی ۶۰ درصد کاهش داشته است. و رده آموزشی ۵۶ درصد کاهش داشته است.

اینترنت از هفته گذشته در پی اعتراضات گسترده به قتل مهسا امین برای چند ساعت در ایران کند و از کار افتاده است. همچنین از ۱۳ مهرماه اینستاگرام و واتس اپ در دسترس نبودند و از آن زمان تاکنون دامنه سایت ها و پلتفرم های فیلتر شده افزایش یافته است.

زرین پال، مدیر ارشد بازاریابی می گوید در این مدت تنها دسته مشاغل مذهبی از نظر تعداد و حجم معاملات ۵۹ درصد رشد داشته است.

اینستاگرام در دسامبر ۲۰۱۶ دوباره به همراه تلگرام فیلتر شد. اما بعد از ۱۰ روز دوباره موجود شد. اکنون شایعات زیادی در مورد فیلتر شدن دائمی آن به گوش می رسد.

قطعی اینترنت و کسب و کارهای کوچک