کانادا تحریم هایی را علیه سخنگوی وزارت امور خارجه و روسیه اعمال کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رایانوفست، دولت کانادا ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه را تحریم کرد.

این کشور با گسترش اقدامات محدودکننده خود علیه روسیه، ۲۹ خبرنگار و ۱۵ سازمان روسی از جمله خبرگزاری‌هایی مانند «اسپوتنیک»، «تاس» و «راشاتودی» و تعدادی دیگر از رسانه‌های روسی را شامل می‌شود. لیست تحریم ها داد

بر اساس بیانیه دولت کانادا، محدودیت های جدید برای مبارزه با “کمپین اطلاعات نادرست کرملین” اعمال شده است.

اتاوا همچنین واردات طلا و برخی محصولات ساخته شده از آن را ممنوع کرد.

در بیانیه دولت کانادا آمده است: دولت کانادا واردات برخی از اقلام ساخته شده از طلای روسیه را ممنوع می کند و این اقلام را از بازار رسمی بین المللی دور نگه می دارد و توانایی روسیه برای جمع آوری بودجه برای جنگ را محدود می کند.

کانادا قبلا تحریم های متعددی را علیه مقامات نظامی، مالی، بانکی و روسیه اعمال کرده است. مسکو همچنین تحریم هایی را علیه مقامات و ادارات مختلف کانادا اعمال کرده است.

پیشتر سفیر مسکو در کانادا اعلام کرده بود که تحریم های اتاوا بیشتر جنبه نمادین و نمایشی دارد و عملا نمی تواند بر اقتصاد روسیه یا سایر بخش ها تأثیر بگذارد.

وی تحریم های اتاوا علیه مسکو را “غیر دوستانه و خصمانه” خواند و گفت که روابط تجاری و اقتصادی بین کانادا و روسیه به طور کامل از بین رفته است.

دولت اتاوا مانند ایالات متحده و سایر متحدان غربی روسیه را تحت پوشش عملیات نظامی خود در اوکراین تحت این تحریم ها قرار داده است.