کالبد شکافی جنگ آمریکا در افغانستان


قسمت اول

قسمت دوم

برای بسیاری در سراسر جهان که ایالات متحده را قدرتمندترین کشور می دانند ، پایان مشمئز کننده جنگ در افغانستان ، عقب نشینی سریع نیروهای آمریکایی و اشغال سریع طالبان مکان های شگفت انگیزی بود. در حالی که تصاویر وحشتناک از تلاش های ناامید کننده برای فرار از پایتخت افغانستان ، کابل ، به آرامی از چرخه اخبار محو شده است ، بسیاری از سوالات مهم بی پاسخ مانده است. جنگ 20 ساله دقیقاً چه بود؟ ادعای ایالات متحده مبنی بر اینکه خروج از افغانستان بخشی از تغییر سیاست خارجی بیشتر برای تمرکز بر “چالش چین” است ، چقدر معتبر است؟ آینده مردم افغانستان و طالبان چگونه است؟ همسایگان افغانستان از جمله روسیه ، چین ، ایران و پاکستان چگونه به خروج آمریکا واکنش نشان می دهند؟

در قسمت اول این مصاحبه مفصل ، رادیکا دسای و ملکولانگرا بادراکومار ، مشارکت کنندگان در TRNN ، تاریخ جنگ آمریکا در افغانستان و پیامدهای آن را توضیح دادند.

در قسمت دوم این مصاحبه مفصل ، دسای و بهادرکومار درباره آینده افغانستان و چگونگی پر کردن خلاء ژئوپلیتیک با خروج ایالات متحده از سوی روسیه ، چین ، ایران و پاکستان بحث می کنند.

MK Bhadrakumar ، دیپلمات سابق حرفه ای در خدمات خارجی هند به مدت سه دهه ، در اتحاد جماهیر شوروی سابق و همچنین در کره جنوبی ، سریلانکا ، آلمان ، افغانستان ، پاکستان ، ازبکستان ، کویت و ترکیه خدمت کرده است. از زمان بازنشستگی از آخرین پست خود ، وی نویسنده و تحلیلگر برجسته ای بوده است که در زمینه سیاست خارجی هند و همچنین مسائل منطقه ای و جهانی ، به ویژه چین ، روسیه ، آسیای مرکزی ، خاورمیانه و جنوب آسیا فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید