کاخ سفید: سفر نانسی پلوسی به تایوان به ما مربوط نیست


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی کاخ سفید پنجشنبه شب در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره موضوع حساس سفر نانسی پلوسی گفت که جو بایدن معتقد است که توصیه او به پلوسی برای رفتن به تایوان ربطی به او ندارد. یا نه، نه

به گزارش خبرگزاری روسی تاس، «کارن ژان پیر» تاکید کرد که این سفر اعلام نشده است و تصمیم گیری را به رئیس مجلس واگذار می کنیم.

وی افزود: خود بایدن ۳۶ سال است که سناتور بوده و به خوبی می داند که روندها در کنگره چگونه پیش می رود و هیچ ارتباطی با او ندارد که رئیس مجلس به کجا سفر می کند و به همین دلیل مخالفت علنی ندارد.

پیش از این گزارش شده بود که نانسی پلوسی قصد دارد در ماه اوت به تایوان سفر کند، سفری که قبلاً مخالفت و خشم چین را برانگیخته است. اقدامی که یکی از خطوط قرمز پکن در رابطه با تایوان محسوب می شود. پلوسی در ماه آوریل قصد داشت از این جزیره خودگردان بازدید کند که به دلیل همه گیری کرونا لغو شد.

شب گذشته روسای جمهور کشورها برای دومین بار از زمان ریاست جمهوری بایدن با یکدیگر به صورت تلفنی مشورت کردند. بر اساس گزارش ها، رئیس جمهور چین در این گفت وگو به همتای آمریکایی خود درباره موضوع تایوان هشدار داد و گفت: چین قاطعانه با مداخله در امور تایوان مخالف است و قاطعانه از حاکمیت آن دفاع می کند.

رسانه های آمریکایی روز جمعه گزارش دادند پلوسی از امروز تور آسیایی خود را آغاز می کند، اما تصمیمی برای رفتن یا نبودن او به تایوان قطعی نشده است!

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید