چگونه یک داروساز شویم، داروساز متخصص پزشکی است


چگونه یک داروساز شویم داروسازان متخصصان پزشکی هستند که در استفاده ایمن و کارآمد از داروها متخصص هستند. اگر پزشک شما دارویی برای شما تجویز کرده باشد، به احتمال زیاد هنگام بازدید از بیمارستان یا داروخانه محلی خود با یک داروساز از جامعه خود ملاقات کرده اید. با این حال، مسئولیت های داروسازان فراتر از تجویز قرص ها و شمارش آنها گسترش یافته است.

اگر به دنبال عضویت در تیم مراقبت های بهداشتی هستید یا کنجکاو هستید که درباره داروها بیشتر بدانید، و دوست دارید دانش خود را در مورد داشتن یک زندگی فعال و سالم با دیگران به اشتراک بگذارید، ممکن است داروساز شدن شغل مناسبی برای شما باشد.

این مقاله تمام مواردی را که باید هنگام تصمیم‌گیری داروساز شدن از آن‌ها آگاه باشید، از جمله شغلی که آنها انجام می‌دهند و نحوه تبدیل شدن به یک داروساز، چشم‌انداز شغلی آینده شما و همچنین اطلاعات حقوق و دستمزد را شرح می‌دهد. هر چیز دیگری که برای شروع سفر خود به سمت حرفه هیجان انگیز داروساز نیاز دارید!

ما مدارس زیر را یافتیم که آموزش تکنسین داروسازی آنلاین را ارائه می دهند

بخش اول داروساز چیست؟

داروسازان اعضای بسیار مورد توجه جامعه مراقبت های بهداشتی هستند که در تهیه و توزیع، نگهداری و تجویز دارو مهارت دارند.

آنها همچنین بیماران را در مورد جنبه های مختلف نسخه های خود آموزش می دهند. این شامل:

 1. اجزای بیوشیمیایی دارو
 2. تداخلات دارویی
 3. دوز برای داروها برای اطمینان از استفاده ایمن
 4. عوارض جانبی بالقوه
 5. چگونه داروها را برای اطمینان از اثربخشی آنها ذخیره می کنید
 6. چگونه از داروهایم به درستی استفاده کنم؟

بخش دوم داروسازان چه می کنند؟

داروسازان متخصصان بهداشتی هستند که می توانند داروها را به طور ایمن از طریق کمک فن آوری های داروسازی به بیماران توزیع کنند. آنها می توانند وظایف مختلفی را به طور منظم انجام دهند از جمله:

 1. دریافت نسخه از پزشکان
 2. توزیع دارو و سایر درمان ها
 3. کمک به بیماران با داروهایشان
 4. اطمینان از ایمن بودن نسخه ها با بررسی عدم تداخل آنها با سایر داروها و همچنین آلرژی بیماران
 5. اطلاع رسانی به بیماران از در دسترس بودن داروهای تجویزی
 6. غربالگری های بهداشتی برای تعیین سلامت فرد انجام می شود.
 7. ایمن سازی افراد با واکسن هایی مانند واکسن آنفولانزا، واکسن COVID-19 یا سایر واکسن ها
 8. ارتباط با پزشکان و سایر متخصصان سلامت
 9. برای اطمینان از اینکه پرداخت ها از شرکت بیمه دریافت می شود، درخواست های بیمه را تکمیل کنید و فرم های پردازش را انجام دهید.

مهارت های مورد نیاز داروسازان

برای موفقیت به عنوان یک داروساز، باید بتوانید:

 • توانایی چندوظیفه ای: از وارد کردن اطلاعات در پایگاه داده رایانه ای به منظور توزیع دقیق داروها تا بحث در مورد مزایای یک داروی خاص، این متخصصان باید وظایف مختلفی را انجام دهند. کارفرمایان متقاضیانی را ترجیح می دهند که می توانند همزمان با آخرین استانداردها، چند کار را انجام دهند.
 • تمامیت اگر داروساز معتقد است که داروی تجویزی ممکن است باعث تداخل دارویی شود، باید با پزشک مشورت کند تا مطمئن شود که دارو برای بیمار مناسب است.
 • توانایی های کامپیوتری: این متخصصان برای استخراج اطلاعات از پایگاه های داده داروها و به روز رسانی سوابق پزشکی بیماران به دانش اولیه رایانه نیاز دارند.
 • مهارت های ارتباطی: داشتن توانایی های ارتباطی عالی برای توضیح دوز دارو به بیماران و همچنین درخواست اطلاعات بیشتر از یک پزشک ضروری است.
 • توجه به نکات ظریف: داروسازان باید دقیقاً دستورات پزشک را رعایت کنند و داروهای ایمن و مناسب را به بیماران بدهند. این مستلزم تعهد به جزئیات است.
 • درک داروسازی بالینی: برای برتری در زمینه داروسازی، متخصصان باید در مورد جدیدترین داروها و مفاهیم نظری در عمل بالینی آگاه باشند. علاوه بر این، درک کامل ساختار داروها مورد نیاز است.

چه مدت برای تکمیل مراحل مورد نیاز برای داروساز شدن نیاز دارید؟

مدت زمان مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک تکنسین داروخانه به آموزش هایی که دریافت می کنید بستگی دارد. با این حال، این امکان پذیر است که در سطح ابتدایی داروساز شوید و بعد از گذراندن یک برنامه دیپلم دو ساله در داروسازی با رعایت استاندارد ۱۰+۲ داروخانه خود را شروع کنید.

آیا برای شما سخت است که داروساز شوید؟

تبدیل شدن به یک تکنسین داروخانه بسیار ساده است زیرا پس از اتمام یک برنامه دیپلم دو ساله و دریافت مجوز و مجوز، می توانید تجارت داروخانه خود را راه اندازی کنید. اما، گرفتن مدرک لیسانس یا فوق لیسانس برای کسانی که تعهدی به این حرفه نشان نمی دهند می تواند دشوار باشد. از آنجایی که شما باید تمام جنبه های علوم را مطالعه کنید، علاقه به این رشته می تواند به شما در یافتن شغلی به عنوان داروساز کمک کند.

مدارک مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک داروساز چیست؟

ابتدایی ترین شرط برای داروساز شدن، مطالعه دروس علمی مانند فیزیک، شیمی و زیست شناسی در ۱۰+۲ است. پس از گذراندن ۱۰+۲، متقاضی می تواند مدرک دیپلم یا لیسانس بگیرد یا دکترای فارماکولوژی را دنبال کند. ضمناً ادامه تحصیل در مقطع دکترا یا فوق لیسانس الزامی نیست.

زندگی در محل کار

شما از دانش خود در زمینه بهداشت و پزشکی برای ایجاد تغییر در زندگی مردم و رفاه آنها استفاده خواهید کرد. شما می توانید مراقبت های بهداشتی را در محیط های مختلف و اغلب در مرکز جوامع ارائه دهید. علاوه بر این، با کمک به آنها برای داشتن زندگی سالم تر و اطمینان از اینکه آنها بیشترین سود را از داروهایشان می برند، نقشی در پیشگیری از بیمار شدن افراد ایفا خواهید کرد.

علاوه بر این، شما در کنار سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی، از جمله پرستاران، پزشکان و همچنین متخصصان بهداشتی وابسته و محققان علوم سلامت، با استفاده از آخرین تحقیقات برای ارائه مراقبت در منطقه خود، کار خواهید کرد.

مزایا و پرداخت ها

اگر در NHS مانند پزشک عمومی یا مطب بیمارستان کار می کنید، معمولاً از باند ۶ در مقیاس دستمزد Agenda for Change شروع می کنید. اگر شغل NHS شما رشد کند و پیشرفت کنید، می توانید به عنوان داروساز ارشد در گروه ۹ باشید.

در آینده در آینده، همه داروسازان پس از اتمام تحصیلات خود مجوز تجویز خواهند داشت.

علاوه بر این، حداقل معادل ۲۷ روز کاری سالانه تعطیلات به اضافه تعطیلات بانکی دریافت خواهید کرد که در پنج سال پس از خدمت شما و طرح بازنشستگی NHS افزایش می یابد.

اگر در زمینه خاصی مانند داروساز جامعه هستید، ممکن است حقوق و مزایای شما متفاوت باشد، اما معمولاً با خط مشی NHS برای تغییر در نرخ دستمزد مطابقت دارند. این امکان وجود دارد که داروخانه محلی خود را راه اندازی کنید.:

لینک منبع

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر