چگونه کمک به زنان برای دسترسی به برنامه ریزی خانواده پس از بارداری ما را در برابر دولت خود مسئول می داند – کارگروه سلامت مادر


نوشته شده در

توسط: امی نورگاسمی، پاندورا هاردمن

دکتر Pandora Hardtman CNM، FACNM، FAAN رئیس مامایی و پرستاری، Jhpiego و دکتر Emi Nurjasmi، MPH، RM، رئیس انجمن مامایی اندونزی است.

ما به‌عنوان ماما، مشتاق نقش کل‌نگرانه‌ای هستیم که کارگران حرفه‌مان در حمایت از نیازها و خواسته‌های زنان و دختران در طول سال‌های باروری و بعد از آن ایفا می‌کنند. در قلب این مفهوم این است که کاری که ماماها انجام می‌دهند – یا نمی‌توانند – برای زنان در ماه‌های حین و بعد از بارداری انجام دهند، بسیار بیشتر از این مدت زمان محدود تأثیر می‌گذارد.

کمک به همسر باردار
یک ماما به یک زن باردار کمک می کند. ماماها یکی از قوی ترین پیوندها با زنان هستند. منبع تصویر: Jhpiego

فرصت در انتظار

به خوبی ثابت شده است که دسترسی به روش های مؤثر تنظیم خانواده می تواند تأثیرات گسترده ای بر سلامت و رفاه کلی زنان داشته باشد. این امر بر نحوه مراقبت آنها از فرزندان و خانواده های خود تأثیر می گذارد که به نوبه خود بر سلامت جوامع، اقتصادها و کشورها تأثیر می گذارد.

ارائه مشاوره و خدمات پیشگیری از بارداری به‌عنوان بخشی از مراقبت‌های پری ناتال قبل از ترخیص مبتنی بر تسهیلات نیز به‌عنوان یک عمل پرتأثیر شناخته می‌شود که می‌تواند به طور چشمگیری نتایج سلامت مادر و کودک را بهبود بخشد و زندگی را نجات دهد. با این حال، دوره پس از زایمان، دوره‌ای است که بیشترین نیاز برآورده نشده به پیشگیری از بارداری را در کل زندگی یک زن دارد: ۶۱ درصد از زنان پس از زایمان می‌خواهند در سال اول پس از زایمان فاصله یا بارداری بعدی خود را داشته باشند، اما از برنامه‌ریزی خانواده استفاده نمی‌کنند.

این پنجره فرصتی اساسی برای مشاوره به زنان و خانواده‌هایشان در مورد گزینه‌های در دسترس آنها و اطمینان از اینکه کسانی که می‌خواهند پیشگیری از بارداری را ترک می‌کنند، به روشی مناسب برایشان فراهم می‌کند. بنابراین، همین مداخله می تواند نقشی دگرگون کننده در راه اندازی بسیاری از مهم ترین اولویت های توسعه، از جمله افزایش دسترسی به آموزش، توانمندسازی اقتصادی و امنیت غذایی ایفا کند.

نقشه کنیا

در کنیا، دلیل اصلی اینکه زنان پس از زایمان از برنامه ریزی خانواده استفاده نکردند، این بود که احساس می کردند باید ابتدا بهبود یابند. این فرصت مناسبی را برای توصیه به زنان پس از زایمان در مورد ایمنی داروهای ضد بارداری و مزایای فاصله گذاری سالم بر سلامت مادر و نوزاد فراهم می کند. نتایج.”

ماماها یکی از قوی‌ترین پیوندها با زنان هستند، به ویژه اکنون در طول همه‌گیری COVID-19 با به تعویق افتادن بسیاری از خدمات بهداشتی معمول، و زمانی که زنان از نزدیکی و اطمینانی که ماماها ارائه می‌دهند سود می‌برند. ما باید از لحظه ای استفاده کنیم که زن تحت مراقبت ماست تا طیف کاملی از خدماتی را که او می خواهد و برای پیشرفت به آن نیاز دارد ارائه دهیم. این فراخوان و وظیفه ماست.

نتایج یک مطالعه پیشگامانه پنج ساله شواهد جدید قانع‌کننده‌ای ارائه می‌کند که هر ماما را تشویق می‌کند تا مراقبت‌های معمول پس از زایمان خود و محیط کار گسترده‌تر را بازنگری کند. به رهبری Jhpiego و با بودجه بنیاد بیل و ملیندا گیتس و MSD برای مادران، گزینه های تنظیم خانواده پس از بارداری، یا PPFP Choices، قرار است شواهد عملی برای افزایش دسترسی زنان و استفاده از برنامه ریزی خانواده بلافاصله پس از بارداری ایجاد کند. اکنون در ماه های اخیر، توسط ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، مدیران تسهیلات، رهبران جامعه، سیاست گذاران و حدود ۹۰۰۰ مشتری در اندونزی و کنیا اطلاع رسانی شده است. من هر دو بخش مراقبت های بهداشتی دولتی و خصوصی را در هر دو کشور بررسی کرده ام، که زمینه های بسیار متفاوت آنها بینش های مهم و متنوعی را به همراه داشته است.

در کنیا، جامعه مامایی اکنون تصویر واضح تری از این که چگونه باورهای فرهنگی یا مذهبی باعث درک تقاضای کم برای PPFP در میان ارائه دهندگان بخش خصوصی می شود، دارند. بسیاری از این ارائه دهندگان همچنین می گویند که از راهنمایی های WHO که PPFP را توصیه می کند آگاه نبوده اند و از فرصت های آموزشی مهم “حذف شده اند”. در اندونزی، عدم هماهنگی پیرامون آموزش، آموزش و تحویل PPFP یک مانع رایج بود و بوروکراسی در طرح بیمه “کار اضافی” را برای ارائه دهندگان خدمات ایجاد کرد. با آموزش و پشتیبانی مناسب برای ماماها، چه در مراکز دولتی یا خصوصی کار کنند، PPFP می تواند بیشتر در مراقبت های استاندارد ادغام شود.

کوپن همسر برای مشاوره به بیمار
ماماها باید روابط ارزشمند خود را برای آموزش زنان و خانواده های تحت مراقبت خود بنا کنند. منبع تصویر: Jhpiego

ضرورت مشاوره

ما همچنین درک دقیق تری از موانعی که زنان با آن روبرو هستند – چه بزرگ و چه کوچک – داریم. در کنیا، دلیل اصلی اینکه زنان پس از زایمان از برنامه ریزی خانواده استفاده نکردند، این بود که احساس می کردند ابتدا نیاز به بهبودی دارند. این فرصت خوبی برای توصیه به زنان پس از زایمان در مورد ایمنی داروهای ضد بارداری و مزایای فاصله گذاری سالم بر نتایج سلامت مادر و نوزاد فراهم می کند. در اندونزی، هنگامی که مشاوره در طول ویزیت های قبل از زایمان، در زمان زایمان، بلافاصله پس از زایمان، یا بعد از شش ماه انجام می شد، افراد به طور قابل توجهی بیشتر از داروهای ضد بارداری استفاده می کردند. واضح است که مشاوره همه چیز را تغییر می دهد.

برای بسیاری از زنان، دوره بلافاصله پس از لقاح زمانی است که به احتمال زیاد به یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مراجعه می کنند. بنابراین، داشتن یک فایل ضروری است اندیشه و منابع تنظیم خانواده پس از زایمان یا از دست دادن بارداری ارائه و در دسترس قرار می گیرد.

ماماها باید بر روی روابط ارزشمند خود برای آموزش زنان و خانواده های تحت مراقبت خود بنا کنند و با هم آگاهی و استفاده از برنامه ریزی خانواده را برای کسانی که مایلند بارداری بعدی خود را محدود کنند یا محدود کنند تشویق کنند. با افزایش تقاضا، خدمات عمومی و خصوصی، تنظیم‌کننده‌ها، مدارس مامایی و دولت‌ها به طور یکسان باید برنامه‌ریزی خانواده پس از بارداری را در امتداد زنجیره مراقبت – در آموزش مامایی، آموزش مداوم و حمایت – ارتقا دهند و اولویت‌بندی کنند. در بودجه و امور مالی؛ و در خدمات و لوازم موجود در تاسیسات دولتی و خصوصی.

از طریق PPFP، ماماها می توانند به طور کامل نقش خود را به عنوان ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی مورد اعتماد پذیرفته و مشارکت خود را با زنان تحت مراقبت خود تقویت کنند. به این ترتیب آنها مسئولیت حرفه ای و تعهد شخصی خود را در قبال زنان انجام می دهند، در حالی که طیف کاملی از شایستگی های آنها را در بر می گیرند. چیزی که می تواند بعد از آن اتفاق بیفتد یک تجربه زیبا و متحول کننده برای ماماها و زنان است – و در واقع دنیایی که در آن بچه ها با انتخاب به دنیا می آیند و نه تصادفی.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر