چگونه می توان موها را سریع رشد کرد در حالی که واقعاً نمی توانید منتظر بمانید.


اینجاست – بدترین کابوس موهای شما به حقیقت پیوست. پس از سالها احساس صبر برای رسیدن به طول مو مورد نظر ، یک اشتباه شما را ترک کرد بسیار قفل های کوچکتر از آنچه که برای قرار خود تصور می کردید. یا ممکن است یک رویداد بسیار مهم داشته باشید و * هنوز * به قدمی نرسیده اید که امیدوار بودید ظاهر هیئت مدیره Pinterest را بدست آورید. شما باید نحوه رشد سریع مو را بدانید ، و اکنون به آن احتیاج دارید.

اما ، قبل از رفتن به حالت وحشت کامل ، در اینجا چند خبر خوب وجود دارد: شما می توانید گام های ساده ای برای رشد سریعتر موهای خود بردارید. نکته ، نکته: همچنین می توانید برخی از محصولات رشد مو را در یخچال خود بیابید.

برای مشاهده بهترین روش های سریع رشد مو از نظر سه متخصص ، ادامه مطلب را مطالعه کنید. شما مانند راپونزل مسیر سیم ها را دنبال خواهید کرد.

درک چرخه رشد طبیعی مو.

قبل از مراجعه به دفترچه بازی خود برای رشد سریع مو ، مهم است که نحوه عملکرد چرخه رشد مو را درک کنید. به گفته پنی جیمز ، Trichologist Certified، IAT ، برای شروع ، موها فقط 1/2 اینچ در ماه رشد می کنند. “موهای ما در یک چرخه ثابت است ، از مرحله رشد شروع می شود ، [known as the] مرحله موتور ، [and] حدود 85 of از کل موهای ما در پوست سر ما در این مرحله است. “جیمز می گوید که حدود 1٪ از کل موها در مرحله کاتیون یا در حالت استراحت هستند. 14٪ باقی مانده مو است. در آخرین مرحله ، تلوژن (AKA ، سقوط.)

وقتی موهای جدید در حال رشد هستند ، از سطح پوست یا وسط سه لایه اصلی شما شروع می شوند. جیمز خاطرنشان می کند که در اینجا فولیکول مو شروع می شود و در نهایت موها خارج از فولیکول پوست سر ظاهر می شوند. اما فولیکول آناتومی خاص خود را دارد: پایه فولیکول پیاز مو نامیده می شود و برآمدگی در بالای آن قرار می گیرد. هر دو نقش اساسی در توسعه دارند.

“سلولها و سلولهای بنیادی آنهایی هستند که سلولهای مو را در ناحیه پیاز ایجاد می کنند. سلولهای بنیادی در ناحیه برآمدگی فولیکول مو هستند. علاوه بر این ، جیمز می گوید که پیاز مو حدود 35/0/35 میلی متر مو در روز تولید می کند. “مهمترین آن پاپیلای پوستی ما است ، خوشه ای از سلول ها که به رگ های خونی متصل شده و تحت هرگونه عدم تعادل در بدن قرار می گیرد.”

چه کسی می دانست که ممکن است یک آناتومی پیچیده در یک طرف مو وجود داشته باشد که در نهایت به شما کمک می کند بهتر به نظر برسید؟ بنابراین برای پیشبرد این چرخه چه کاری می توانید انجام دهید؟ خیلی ، واقعا. از آنجا باید شروع کرد.

غذاهایی را که باعث رشد سریع موهای شما می شوند ذخیره کنید.

همانطور که قبلاً توضیح دادیم ، تغذیه نقش مهمی در رشد موها ایفا می کند ، زیرا رعایت این غذاهای خوب می تواند برای شما شگفت انگیز باشد و رنگ روشن را ارائه دهید. Gabi Waka Flores ، RDN ، CLE ، HUM آموزش و پرورش کارشناسان مواد غذایی مانند:

  • دانه های آفتابگردان
  • تخم مرغ
  • گوشت قرمز
  • عدس
  • جوجه
  • ماهی چرب
  • اسفناج.

لیست مواد غذایی پیشنهاد شده توسط جیمز همچنین شامل توفو ، قارچ ، صدف ، آجیل ، دانه ها ، کلم بروکلی ، موز و آووکادو است. “هر کس [of the] در بالا گروه های غذایی شگفت انگیز غنی از اسیدهای آمینه و پروتئین ها وجود دارد. [which is] حفظ سلامت مو و پوست مهم است. ”

مارتین لانگسوم ، IAT ، WTS می گوید مطمئن شوید که انواع غذاها را نیز دریافت می کنید. با تمرکز بر ترکیب گروه های غذایی و رنگ های مختلف سبزیجات و میوه ها ، تعادل کامل مواد مغذی و مواد معدنی خود را پیدا خواهید کرد. و در نتیجه ، او می افزاید ، “فرایندهای متابولیک شما بسیار بهتر و کارآمدتر عمل می کنند و رشد موهای قوی تری خواهید داشت.”

برای رشد سریعتر موها یک یا دو مکمل دریافت کنید.

مکمل رشد مو.

مکمل ها نقش کلیدی شگفت انگیزی در رشد سریع مو دارند. “برای رشد مناسب موهای خود ، باید خود را پرورش دهید.” جیمز می گوید با این کار به موهای شما کمک می کند بدون وقفه در دایره موی مناسب بمانند. “موهای ما یک اندام است. در واقع ، این کوچکترین اندام بدن ما است ، بنابراین وقتی نتوانیم بدن خود را به درستی پرورش دهیم ، به راحتی نامتعادل می شود.”

جیمز می گوید: بهترین ویتامین ها برای رشد مو شامل ویتامین های C ، D ، روی ، کلسیم و ویتامین های گروه B مانند B12 ، اسید فولیک (B9) و بیوتین (B7) است. او می گوید: “این ویتامین ها برای سیستم عصبی ، انرژی و سلامت موهای ما عالی هستند.”

موهای شیرین HUM Hair حاوی بیوتین ، اسید فولیک و روی ، B12 ، fo-ti و paba است که برای تقویت رشد مو ، حفظ سلامت فولیکول مو و تقویت موهای قوی فرموله شده است. (در مورد ترکیب مواد قوی اینجا بیشتر بدانید.) بری گومز وگان خوشمزه سیمهای قوی و سالم را ترویج می کند.

دکتر استیون شاپیرو ، دکتر ، به مشتریان خود می گوید که برای جبران کمبودهای احتمالی تغذیه ای ، از یک مولتی ویتامین خوب استفاده کنند. کنترل پایه با مواد مغذی ضروری طراحی شده است تا به زنان کمک کند هرگونه شکاف قبل از یائسگی و تغذیه را پر کنند.

جیمز توصیه می کند که قبل از مصرف هر یک از مکمل های فوق ، با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که با هیچ یک از داروها تداخل ندارید.

برای سرعت بخشیدن به فرایند ، عناوین را اعمال کنید.

بسته به شرایط ، برخی از فرمول ها در بازار وجود دارد که سرعت رشد موها را افزایش می دهد. لنگسوم می گوید: “به طور معمول ، تحت شرایط خاصی ، آنها حاوی مواد مغذی هستند.” او می گوید: “و آنها در واقع از طریق جمجمه وارد لگن می شوند ، مگر اینکه مقدار زیادی روی جمجمه شما ایجاد شود.” “موضوعات گاهی اوقات دارای مسدود کننده PHT هستند و این مخصوصاً برای افرادی که ریزش مو در زنان یا مردان دارند خوب است.”

دکتر شاپیرو علاوه بر این ، می گوید محصولاتی وجود دارد که از ویتامین های موضعی برای رشد مو استفاده می کند. وقتی وارد ویتامین های موضعی می شوید ، باید وارد فولیکول های مو شود که در لایه چربی پوست قرار دارند. ” هنگامی که از مواد مغذی موضعی استفاده می کنید ، دکتر شاپیرو هشدار می دهد که هیچ تضمینی وجود ندارد که برای فعال شدن مو به سلول ماتریس مو برود. اما ، شرایط قطعاً ارزش یکبار دقت کردن را دارد. دکتر شاپیرو همراه با مشتریان خود از مارک زنانه 2M Mano Oxidal Serum از برند خود استفاده می کند ، که از نظر پزشکی تقریباً برای 60 درصد از زنان اثبات شده و م effectiveثر است. این فرمول باعث احیای فولیکول های مو می شود تا رشد موها تسریع شود.

مانند Menu Oxidale ، ممکن است نام Rogaine را شنیده باشید ، که دکتر شاپیرو می گوید گردش مو را افزایش می دهد. برای بهترین نتیجه ، استفاده از آن را دو بار در روز توصیه می کند و می گوید که اگر از این مسیر رفتید ، باید مراقب باشید.

شامپوی مناسب با نوع موی خود را انتخاب کنید.

مردی که موها را می شوید

متاسفانه به گفته جیمز ، هیچ شامپوی جادویی در بازار وجود ندارد که باعث رشد سریع موهای شما شود. با این حال ، او می گوید شما باید شامپوی مناسب برای نوع موهای خود را بیابید ، که یک متخصص مو می تواند به شما کمک کند. و علاوه بر این ، او می گوید بهترین راه برای زیبا جلوه دادن به صورت این است که روزانه یا هر روز در میان شامپو بزنید ، یا اگر موهای فر و فر دارید ، هفته ای یک بار شامپو بزنید. جیمز افزود: “از مارکی استفاده کنید که برای نوع موهای شما کاملاً تحقیق شده است.”

علاوه بر این ، لنگسام توصیه می کند که هنگام خرید محصولات مو ، چشم خود را برای چند ماده نگه دارید. او می گوید: “برخی از موادی که مخصوص ریزش مو مفید هستند آرنیکا ، رزماری ، اسطوخودوس ، روغن گریپ فروت و روغن جوجوبا هستند.”

خط پایین

در حالی که لزوما هیچ محصولی در بازار وجود ندارد که بتواند موهای شما را با سرعت برق بالا ببرد ، اما برخی اقدامات را می توانید برای تشویق مجدد موها انجام دهید. با انجام این مراحل ساده روزانه ، شانس طولانی مدت قفل شدن را در کمترین زمان افزایش می دهید.

و در عین حال ، جیمز نکاتی را در خانه دارد که به موهای شما درخشندگی نهایی در هر طول را می بخشد. اگرچه ممکن است اشتهای شما را افزایش ندهد ، او توصیه می کند که با سرکه سیب بشویید. او می گوید: “شربت سیب در حدود pH 2-3 ، اسیدی است.” “وقتی موها را بعد از شامپو زدن می زنیم ، خواص اسیدی کوتیکول را می بندد و موها را درخشان می کند.” او می گوید برای تقویت ، می توانید جوش شیرین را نیز امتحان کنید. ، که همان اثر روشن کننده را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید