چگونه می توان از لکه های دندان جلوگیری کرد و دندان ها را به طور طبیعی سفید کرد ما یک وبلاگ تغذیه هستیم.


آرزوی یک لبخند روشن دارید؟ بیاموزید که چه چیزی باعث زرد شدن دندان ها می شود و چگونه می توانید با خیال راحت و م preventثر از لکه های دندان جلوگیری کنید.

با افزایش سن ، موارد خاصی اتفاق می افتد. اگرچه برخی پیشرفتها اجتناب ناپذیر است ، اما می توانید برای پیشگیری از برخی از سناریوهای مرتبط با علائم پیری مانند زرد شدن دندانها اقدام کنید.

در دنیای وسواسی به ظاهر وسایل آرایشی ، دندانهایی که کوتاهتر از دندانهای سفید مرواریدی سفید هستند اغلب در زیر دیده می شوند. در حقیقت ، در یک نظرسنجی در سال 2013 ، 89 members از اعضای انجمن ارتودنتیست های آمریکا گزارش دادند که بیمارانشان درخواست روش سفید کردن را داده اند.

اما چرا رنگ دندان نگران کننده است؟ آیا این صرفاً زیبایی شناسی است یا می تواند به یک مشکل اساسی اشاره کند یا حتی مشکلات جدیدی ایجاد کند؟

با در نظر گرفتن این س questionsالات ، ما با دو متخصص بهداشت دهان و دندان در مورد همه چیزهایی که در مورد پوسیدگی و زردی دندان می دانند ، از جمله نحوه جلوگیری از هر دو صحبت کردیم.

علت زرد شدن دندان ها چیست؟

به گفته جنیفر جبالو ، DDS ، دندانپزشک مشهور و خالق IntelliWHiTE ، عوامل خارجی و داخلی می توانند باعث تغییر رنگ دندان شوند.

لکه خارجی.

او می گوید: “زخم های خارجی بیشتر به عنوان زخم های ناشی از غذاها ، نوشیدنی ها یا سیگار کشیدن شناخته می شوند.” آنها می توانند لکه ایجاد کنند زیرا سطح دندان ها ایمن نیست.

دکتر جبلو با اشاره به اینکه چرا مسواک زدن منظم مهم است ، می گوید: “ما هر روز ترکیبات رنگی می خوریم و می نوشیم.” سایر ترکیباتی که باعث ایجاد لکه های ناشی از غذا و نوشیدنی می شوند شامل اسیدها و تانن ها هستند. در همان زمان ، دکتر جابلو می گوید ، این عوامل می توانند دندان ها را زرد یا قهوه ای کنند.

غذاها و نوشیدنی هایی که می توانند باعث زردی و لکه شدن دندان ها شوند عبارتند از:

 • کافی
 • شراب قرمز
 • نوشابه و نوشیدنی های انرژی زا با رنگ اضافی.
 • میوه سیاه
 • سس ها و چاشنی های اسیدی

لکه داخلی

از طرف دیگر ، لکه داخلی از عاج (لایه داخلی) دندان ها است. دکتر جبلو می گوید: “دنتون سیاه می شود و تغییر رنگ سخت است.” “این نوع لکه ها می توانند زرد یا قهوه ای باشند ، اما همچنین می توانند خاکستری یا سفید باشند.”

اغلب ، دکتر جابلو می گوید که این نوع اسکار می تواند در اثر آسیب ، دارو و نازک شدن مینای دندان با افزایش سن ایجاد شود.

یک زن شراب قرمز می نوشد که می تواند باعث ایجاد لکه و زرد شدن دندان ها شود.

آیا می توانید به راحتی دندان های زرد را برطرف کنید؟

به طور خلاصه ، پاسخ بستگی به نوع زخم شما دارد.

دکتر جابلو توضیح داد: “لکه های خارجی را می توان با یک واکنش شیمیایی با پراکسید از بین برد که پیوندهای کروموژن را می شکند و آنها را بی رنگ می کند.” او برای از بین بردن لکه های خارجی به صورت روزانه ، توصیه می کند از ژل سفید کننده روزانه IntelliWHiTE Power Boost استفاده کنید که می توانید آن را به خمیر دندان خود اضافه کنید.

در مقابل ، او اشاره می کند که “جایگزینی لکه های داخلی بسیار دشوار است و معمولاً به پرسلن ، تاج یا کراوات نیاز دارد.”

آیا باید روش های طبیعی سفید کردن دندان ها را امتحان کنید؟

اینترنت پر از نکات و روش های طبیعی سفید کردن دندان ها است ، مانند:

 • آب لیمو
 • سرکه سیب
 • جوش شیرین

اما به گفته Shannon M. Nain ، RDH – مدیر بهداشت دندان و روابط حرفه ای در Curaden USA – مشکل این است که بسیاری از آنها دارای اثرات مضر بر ساختار طبیعی دندان شما هستند. به همین دلیل ، احتمالاً بهتر است آنها را پشت سر بگذارید.

نان می گوید: لیمو می تواند دندان های شما را سفید کند ، اما اسید مینای دندان شما را از بین می برد. به طور مشابه ، او می گوید که برخی از خمیر دندان های جوش شیرین پراکسید هیدروژن (یا مخلوط های خانگی) می توانند دندان های شما را سفید کنند ، اما همچنین بسیار ساینده هستند و می توانند مینای دندان را بپوشند.

چگونه از لک و زرد شدن دندان جلوگیری کنیم

با در نظر گرفتن همه موارد ، بهترین راه برای سفیدکردن طبیعی دندان ها این است که در وهله اول از استرس جلوگیری کنید. در اینجا شش راه برای جلوگیری از زرد شدن و دیگر تغییر رنگ از طریق عادات و انتخاب شیوه زندگی آورده شده است.

1. مایعات سیاه را از طریق نی بنوشید.

دکتر جابلو می گوید که نوشیدن نی به محدود کردن تماس بین نوشیدنی های لکه دار و دندان ها کمک می کند.

2. پس از نوشیدن غذای آلوده ، آبکشی کنید.

برای رقیق کردن ترکیبات احتمالی رنگ آمیزی شده و جلوگیری از رسیدن آنها به سطح ناامن دندان ها ، دکتر جابلو توصیه می کند که هنگام استفاده از هرگونه غذا یا نوشیدنی که باعث ایجاد لکه می شود ، دهان خود را با آب بشویید.

3. استراتژیک غذا بخورید.

دکتر جابلو می گوید: “سعی کنید قبل از نوشیدن یا خوردن غذای رنگی سالاد یا سبزیجات سیاه (مانند سیاه یا اسفناج) بخورید. این کار به ساخت فیلم روی دندان ها کمک می کند تا نفوذ لکه ها را کاهش دهد.”

به همین ترتیب ، او می گوید ، پیروی از غذاهای بد بو و سالم می تواند به لکه های غذا کمک کند. او چند میوه و سبزیجات دارد که می تواند “مانند یک مسواک طبیعی عمل کند” مانند:

 • سیب
 • گلابی
 • کرفس
 • هویج
 • کلم
 • خیار

زن از خمیر دندان برای از بین بردن لکه ها و رنگ استفاده می کند.

4. مراقب خمیردندان سخت “سفید” باشید.

دکتر جبلو توضیح می دهد که خمیردندان که ادعا می کند دندان ها را سفید می کند در واقع این کار را نمی کند. در عوض ، او می گوید که آنها فقط لکه های سطحی را از بین می برند. در هر صورت ، او از آنها می خواهد که مراقب باشند زیرا آنها “پر از خط و خش” هستند.

نان موافق است. او می گوید: “من توصیه می کنم Cuverpox Black یک خمیر دندان سفید برای بیماران من باشد” ، و می افزاید که ارزش اصطکاک دنتون بسیار کمتر از سایر خمیردندان های موجود در بازار است.

5. روی مسواک الکترونیکی سرمایه گذاری کنید.

در نهایت ، نان می گوید که مسواک برقی سالم برای از بین بردن لکه های خارجی دندان م effectiveثرتر از دفترچه راهنما است. اگر دندان های زرد بزرگترین چنگ شما هستند ، خرید یک مسواک الکترونیکی با کیفیت بالا ممکن است ارزش سرمایه گذاری را داشته باشد.

6. اقدامات بهداشتی جامد دندان را دنبال کنید.

در یک یادداشت جداگانه ، توصیه نان ساده است: “بهترین کاری که می توانید برای درخشندگی و سفید نگه داشتن دندان های خود انجام دهید این است که دو بار در روز مسواک بزنید ، روزانه نخ دندان بکشید یا صبح از مسواک استفاده کنید.” سالی دوبار به متخصص دندانپزشکی خود مراجعه کنید. ، و مقدار غذاهایی را که می توانند دندان های شما را لکه دار کنند ، محدود کنید. “

به طور کلی ، نکات بالا را دنبال کنید تا به لبخند سفید و روشن خود برسید بدون این که حساسیت یا آسیب دندان را به خطر بیندازید.دیدگاهتان را بنویسید