چگونه زمین بسکتبال حیاط خلوت خود را روشن کنیم؟

علاقه به بسکتبال! چرا زمین بسکتبال را در حیاط خلوت خود نصب نمی کنید؟ خبر خوب این است که یکی از ساده ترین میدان های حیاط خلوت برای نصب است. و پس از نصب، می توانید از ساعت های بی پایان سرگرمی بسکتبال در آسایش خانه خود لذت ببرید. برای جلوگیری از اختلال در بازی خود، نصب نور حیاط خلوت زمین بسکتبال را در نظر بگیرید تا بتوانید در زمان و هر طور که می خواهید بازی کنید!

با این حال، هنگام نورپردازی زمین بسکتبال حیاط خلوت، عوامل خاصی باید در نظر گرفته شود:

کدهای ساختمان

قوانین ساختمانی خاصی مانند محدودیت ارتفاع، مجاورت با مرزها، محدودیت های شمع پا و غیره وجود دارد. قوانین ساختمان ممکن است محدودیتی برای ارتفاع تیر چراغ ایجاد کند.

ریزش نور

این زمانی است که نور به مناطقی مانند ملک همسایه شما می افتد و باعث ایجاد اختلال در آنجا می شود. ریزش نور را می توان با محدود کردن شمع های پای نور کنترل کرد.

هزینه ها

این نیز عامل مهمی است که باید در هنگام نصب روشنایی برای فضا در نظر گرفت. هزینه های مختلف شامل هزینه دستگاه، هزینه نصب، هزینه نگهداری و هزینه جاری می باشد. مهم است که روشنایی را از یک تامین کننده قابل اعتماد انتخاب کنید تا بتوانید هزینه های عملیاتی و نگهداری خود را کاهش دهید.

بگذارید نحوه برنامه ریزی نورپردازی را توضیح دهم:

• استانداردهای روشنایی ورزشی با “شمع پا” اندازه گیری می شوند که به معنای روشنایی در هر فوت مربع است. اندازه یک زمین بسکتبال حیاط خلوت ۳۰*۳۵ است. برای این اندازه فضا نور مورد نیاز شمع های ۱۰-۱۹ فوتی است.

• الزامات روشنایی برای یک زمین بیرونی با شرایط یک زمین سرپوشیده متفاوت است.

• نور مورد نیاز نیز به مخاطب بستگی دارد. بدیهی است که یک دادگاه حیاط خلوت مخاطب محدودی خواهد داشت. بنابراین می توانید شدت نور کمتری را نصب کنید.

• نور مورد نیاز زمین بسکتبال نیز به اندازه زمین بستگی دارد.

• نورپردازی نیز باید برای حاشیه ها کافی باشد.

سپس به انتخاب چراغ ها می رسیم.

گزینه های روشنایی زمین بسکتبال حیاط خلوت:

درخشیدن: آنها از آلومینیوم ریخته گری ساخته شده اند و از فناوری نوری Pulse Start Metal Halide (PSMH) استفاده می کنند که عمر طولانی و مصرف کم انرژی را تضمین می کند.

روشنایی LED: روشنایی LED در حال حاضر ایجاد شده است. این نوع نورپردازی با هزینه های اولیه بالایی همراه است، اما در دراز مدت مقرون به صرفه است. این به دلیل مصرف کم برق و عمر طولانی است.

با این همه اطلاعات منتظر چه چیزی هستید؟ یک زمین بسکتبال در حیاط خلوت برای ساعت های بی پایان سرگرمی نصب کنید!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر