چگونه در خانه فاضلاب حمام را باز کنیم؟ – فواید


لوله های تخلیه در مکان های مختلفی مانند حمام، آشپزخانه و توالت وجود دارد که ممکن است انسداد فاضلاب در آنها ایجاد شود. یکی از دلایل اصلی مسدود شدن فاضلاب حمام می تواند ورود مو به لوله فاضلاب باشد. می توانید از روش های خانگی استفاده کنید لوله را بردارید از یک لوله فاضلاب حمام مانند جوش شیرین، آب گرم، پمپ دستی یا حتی یک شیر آب بازکن فنری استفاده کنید.

نحوه باز کردن فاضلاب حمام در خانه

قبل از رفع گرفتگی لوله حمام با روش های خانگی باید نوع لوله تخلیه مشخص شود، زیرا محلول هایی مانند جوش شیرین و آب جوش برای رفع گرفتگی لوله های پی وی سی مناسب نیستند و باعث جمع شدن لوله تخلیه و بدتر شدن گرفتگی فاضلاب می شوند.

آب گرم بریزید

این روش فقط برای لوله های فلزی مناسب است. ظرفی از آب گرم تهیه کنید و سعی کنید با فشار آن را داخل لوله حمام بریزید در این صورت احتمال دارد رسوبات صابون از کناره های لوله جدا شده و لوله باز شود.

استفاده از محلول های مخمر

یکی از ارزان ترین راه ها برای رفع گرفتگی لوله، استفاده از محلول مخمر است. کمی خمیر را با آب مخلوط کرده و در چند مرحله داخل لوله بریزید. این روش برای لوله های پی وی سی مناسب نیست.

از محلول جوش شیرین استفاده کنید

ابتدا جوش شیرین را داخل لوله بریزید و چند دقیقه صبر کنید. سپس کمی نمک به جوش شیرینی که داخل لوله ریخته اید اضافه کنید. پس از آن به این دو ترکیب آب اضافه کنید و منتظر واکنش بین آنها باشید. ترکیب جوش شیرین و سرکه نیز در رفع گرفتگی لوله های حمام موثر است.

موها را با دست بردارید

اگر توده موی لوله در ابتدای فاضلاب حمام است، موها را از انتهای لوله با دستکش پلاستیکی تمیز کنید.

از قلاب استفاده کنید

اگر در لوله دوش موی زیادی وجود دارد، می توانید از قلاب برای جدا کردن موها از لوله استفاده کنید. برای ساخت قلاب باید از یک میله فلزی یا پلاستیکی صاف با انتهای کمی خمیده استفاده شود. ابتدا پیچ های اطراف درپوش چاه را بردارید و قلاب را داخل لوله تخلیه قرار دهید. بلوک های مو را می توان با چراغ قوه و قلاب از بین برد. انتهای خمیده قلاب متصل به تکه مو را جمع کنید و آن را بیرون بکشید.

با استفاده از پمپ دستی

می توانید از پمپ استفاده کنید، فقط آب گرم حمام را روشن کنید تا آب در حمام جمع شود، سپس با فشار ثابت شروع به پمپاژ کنید.

با استفاده از فنر لوله بازکنی

اگر روش های ذکر شده کمکی نکرد می توانید از فنر دستی استفاده کنید لوله را باز کنید استفاده حتی اگر مشکل انسداد با فنر دستی حل نشد، می توانید با یک لوله بازکن معتبر تماس بگیرید تا مشکل انسداد را با فنر برقی حل کنند.