چگونه به یک دوست صمیمی مشاوره طلاق بدهیم

وقتی دوست صمیمی درخواست طلاق می دهد یا به طور جدی به آن فکر می کند، چه می کنید؟ این می تواند چالش برانگیز باشد که در اهداف خود حمایت کننده و در عین حال هدفمند باشید. این وظیفه بسیار بیشتر از ارائه یک شانه دلسوز برای گریه کردن است.

در اینجا چند نکته مفید وجود دارد:

۱. حمایت خود را ارائه دهید و در کنار او باشید. با عمل از آن پشتیبان بگیرید. اگر او به حمایت اخلاقی یا عاطفی شما نیاز دارد، مایل به تماس تلفنی گهگاهی باشید.

۲. از کتک زدن همسر خودداری کنید. اگر او می خواهد ناامیدی خود را ابراز کند، به آنها اجازه دهید. اما در حین توجه، از تهمت زدن به همسر غایب خودداری کنید. ارائه حمایت به طور خودکار به این معنا نیست که باید از همسرتان انتقاد کنید.

۳. منبع انرژی مثبت و آرام باشید. این می تواند چالش برانگیز باشد زیرا بسیاری از طلاق ها (اگرچه نه همه) تمایل به سختی دارند. راه حل های آرام و مسالمت آمیز را ترویج کنید. از پیشنهاداتی که باعث عدم اطمینان و بی اعتمادی می شود خودداری کنید.

۴. یک فرد پر استرس و حواس پرت احتمالاً کارهای زیادی برای انجام دادن دارد. برای تکمیل آن به شما کمک کنید. این شامل مشاغلی مانند پرداخت صورت حساب یا بردن بچه ها از مدرسه می شود.

۵. پیشنهاد کمک در محاسبه و برآورد هزینه های ماهانه مورد انتظار برای نفقه یا تسویه حساب های دادگاه. سازماندهی اسناد و صورتحساب ها زمان و تمرکزی را می طلبد که ممکن است دوست در آن زمان نداشته باشد.

۶. آنها را تشویق کنید تا فرزندان را با پدر در میان بگذارند. زنان اغلب وسوسه می شوند که با تهدید به محرومیت از دسترسی به فرزندان، همسر خود را “مجازات” کنند. به آرامی توضیح دهید که کودکان در دوره پس از طلاق به هر دو والدین نیاز دارند.

۷. دوست را به گروه های حمایت از طلاق در منطقه اش معرفی کنید. ملاقات با افراد دیگری که تجربه مشابهی داشته اند مفید و درمانی است. کلاس های مدیتیشن و گروه های یوگا نیز تکنیک های قدرتمند شفابخش داخلی را ارائه می دهند.

۸. او را تشویق کنید تا با دوستان نزدیک خود ملاقات کند. تماشای فیلم یا خندیدن با گروهی از دوستان حامی به او کمک می کند تا سریعتر بر استرس غلبه کند.

۹. اگر هر دو همسر را به خوبی می شناسید، از گرفتار شدن در دعوا خودداری کنید. گوش کنید، اما از شرکت در گفتگوهای شخصی که همسر دیگر را درگیر می کند، خودداری کنید.

دوست خوب بودن در حالی که راهنمایی و حمایت عینی از یک دوست صمیمی در میانه طلاق ارائه می دهد، آسان نیست. همه طلاق ها تلخ نیستند. عکس العمل خود را با توجه به آنچه می بینید تنظیم کنید. اگر دوست شما به فضایی برای خودش نیاز دارد، آنقدر حساس باشید که این نیاز را تشخیص دهید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر