چگونه بهترین غذای سگ را برای سگ خود تشخیص دهیم؟

سلامت و تندرستی سگ شما برای شما و خانواده شما مهم است. ناگفته نماند که قبوض دامپزشکی را کاهش می دهد! بنابراین باید به دقت فکر کنید که به حیوان خانگی خود چه غذایی بدهید. مردم گاهی اوقات اولین کیسه غذای سگی را که در فروشگاه می بینند برداشت می کنند. نادیده گرفتن اهمیت غذایی که به توله خود می دهید آسان است، اما انتخاب درست آن مهم است.

برای حفظ سلامت حیوان خانگی شما، آنها به مقدار زیادی آب شیرین نیاز دارند و باید به اندازه کافی با غذای با کیفیت تغذیه شوند تا نیازهای انرژی خود را برآورده کنند. همیشه از دستورالعمل های روی بسته بندی برای مقادیر توصیه شده تغذیه پیروی کنید.

انتخاب غذای ایده آل برای سگ

اولین چالش در انتخاب غذا برای حیوان خانگی شما انتخاب یک غذای با کیفیت کلی است. اصطلاحی که اغلب مطرح می شود «درجه انسانی» است. کیفیت انسان حاکی از آن است که غذا به اندازه کافی برای خوردن خوب است … خوشمزه! بسیاری از برندهای تجاری از موادی ساخته می شوند که برای مصرف انسان مناسب نیستند یا کمتر از حد مطلوب هستند. اغلب گوشت مورد استفاده در غذای سگ از کیفیتی برخوردار است که برای انسان نامناسب در نظر گرفته می شود.

شرکت‌های بزرگ غذای حیوانات خانگی سعی می‌کنند سطوح متعادلی از ویتامین‌ها و مواد معدنی را فراهم کنند تا بیشترین سود را برای حیوان خانگی شما فراهم کنند. اگرچه ممکن است مشاهده کنید که بسیاری از مارک ها دارای برچسب های تقریباً یکسانی هستند، یک شرکت معتبر توضیحی در مورد هر مکمل و اینکه چگونه به سگ شما می رسد را ارائه می دهد.

همیشه برچسب را بخوانید تا ببینید چه پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی توسط غذا تامین می‌شود. سعی کنید از مارک های فروشگاهی استفاده نکنید زیرا حاوی تمام مواد مغذی مورد نیاز برای حفظ سلامت سگ شما نیستند.

مطالعات نشان داده اند که عنصر کلیدی در هر غذایی که به سگ خود می دهید باید پروتئین مبتنی بر گوشت باشد، نه آرد ذرت، آرد یا گلوتن ذرت. با توجه به بررسی‌ها، غذای سگ با کیفیت بالاتر منجر به پوشش سالم‌تر، مشکلات گوارشی کمتر و مدفوع سفت‌تر می‌شود. کارشناسان تغذیه حیوانات خانگی موافقند که بهترین غذای سگ از مواد غذایی مناسب مانند گوشت، غلات کامل و سبزیجات تهیه می شود. غذای مرغوب سگ بسیار مهم است زیرا تغذیه خوب برای یک زندگی طولانی و سالم ضروری است.

رژیم های غذایی مختلف چیست؟

انواع و اقسام بسیاری از غذای سگ برای انتخاب وجود دارد. سه نوع پرطرفدار خشک، نیمه مرطوب و کنسرو شده هستند. رنگ غذای سگ خود را بررسی کنید. به طور معمول، غذاهای تهیه شده از مواد طبیعی دارای رنگ های خاکی ملایم و عاری از مواد نگهدارنده، رنگ های مصنوعی و طعم دهنده هستند.

رژیم غذایی خام سگ محبوبیت پیدا می کند. دامپزشکان بیشتر و بیشتر تغذیه با غذای خام را توصیه می کنند. آنها معتقدند این بهترین انتخاب و سالم ترین رژیم غذایی برای نوزاد شماست. به هر حال، شما هرگز ندیده اید که حیوان خانگی شما از غذای تجاری لذت ببرد، همانطور که از یک استخوان گوشتی خوب لذت می برد.

طرفداران مواد غذایی خام اذعان دارند که رژیم غذایی بیشتر از یک رژیم غذایی سنتی هزینه دارد، اما آنها معتقدند ارزش آن را دارد. ممکن است متوجه شوید که یافتن دستور العمل های غذای خام رایگان، طبیعی و خانگی آسان نیست. سعی کنید مخلوطی از بوقلمون، برنج و هویج را به عنوان وعده غذایی خود تهیه کنید. سگ شما از شما تشکر خواهد کرد.

اگر تصمیم به رفتن به مسیر تجاری دارید، سعی کنید یک غذای مرغوب را انتخاب کنید زیرا انرژی و پروتئین بیشتری نسبت به یک برند اقتصادی دارد. متأسفانه، همه برندها حاوی مواد باکیفیت و طبیعی نیستند، بنابراین همیشه برچسب را بررسی کنید. بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه کدام غذا برای سگ یا توله سگ شما بهتر است از دامپزشک خود مشاوره بگیرید. او نیازهای تغذیه ای حیوان خانگی شما را می داند و متوجه خواهید شد که دفاتر دامپزشکی و فروشگاه های حیوانات خانگی اغلب غذای عالی و طبیعی سگ را حمل می کنند.

در مسیر غذای خشک

یک غذای خشک با کیفیت خوب نسبت به مارک های عمومی مقرون به صرفه تر است، اگرچه قیمت هر پوند آنها بیشتر است. اکثریت قریب به اتفاق صاحبان سگ غذای خشک را انتخاب می کنند زیرا نگهداری آن راحت و آسان است. نسخه‌های ارزان‌تر از دانه‌های سویا، ذرت یا برنج ساخته می‌شوند، در حالی که بسیاری از کیبل‌های ممتاز از مواد کاملاً طبیعی و مواد غذایی ساخته می‌شوند.

رژیم غذایی کاملا طبیعی برای سگ

بسیاری از غذاهای طبیعی سگ فقط حاوی مواد تازه، طبیعی و سالم برای سگ شما هستند. نه تنها اجزای پروتئین قابل هضم هستند، بلکه کربوهیدرات های موجود در غذا نیز قابل هضم هستند. این سبک ۱۰۰% تغذیه ای است که برای سگ های سالم و قوی مهم است. مرغ، تخم مرغ و ماهی نمونه هایی از پروتئین های موجود در این نوع غذا هستند. همچنین موادی وجود دارد که واقعا به سلامت پوست سگ شما و همچنین پوشش سگ شما کمک می کند. یکی از معایب اصلی غذاهای طبیعی این است که ماندگاری کمتری دارند و می توانند قبل از استفاده فاسد شوند.

آیا سگ ها می توانند گیاهخوار شوند؟

رژیم هایی وجود دارد که به طور خاص برای سگ هایی طراحی شده است که به گندم، ذرت و/یا مرغ حساسیت دارند. همچنین غذاهای گیاهی سگ وجود دارد که برای صاحبانی که نمی‌خواهند سگ‌هایشان محصولات گوشتی مصرف کنند، عرضه می‌شود. بیشتر غذاهای گیاهی از سویا به عنوان منبع پروتئین استفاده می کنند. اگر سگ شما آلرژی دارد، قبل از اینکه او را در رژیم غذایی خاصی قرار دهید، با دامپزشک خود مشورت کنید.

به طور کلی، معمولاً بهتر است به سگ ها اجازه دهیم از غذای خودشان لذت ببرند نه از غذای ما، اگرچه ممکن است آنها چیزی را که ما می خوریم ترجیح دهند! البته شما می توانید گهگاهی به سگ خود غذا بدهید، هر سگی هر از چند گاهی به کمی غوطه ور شدن نیاز دارد!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر