چرا یک ماشین ظرفشویی خوب در هزینه شما صرفه جویی می کند؟

هنگامی که به قیمت یک ماشین ظرفشویی جدید نگاه می کنید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا راحتی این که دیگر مجبور نباشید ظروف خود را با دست بشویید ارزش این قیمت را دارد یا خیر. اگر از منظر پولی به ماشین ظرفشویی نگاه می کنید، مهم است که دلایلی را نیز به خاطر بسپارید که چرا یک ماشین ظرفشویی خوب در درازمدت باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود، حتی گاهی اوقات به اندازه ای که هزینه خود را بپردازد.

کاهش قبوض آب و انرژی

به طور متوسط، ماشین ظرفشویی نسبت به شستشوی دستی آب و انرژی کمتری برای شستن ظروف مصرف می کند، البته به شرطی که به درستی از آن استفاده کنید. این بدان معناست که ماشین ظرفشویی را انتخاب کنید که مصرف انرژی داشته باشد و مطمئن شوید که آن را نیمه خالی کار نمی‌کنید، مگر اینکه تنظیمات نیمه بار داشته باشد. همچنین ظروف تمیزتر از زمانی هستند که این کار را با دست انجام دهید، و در بیشتر موارد کمتر از زمانی که می خواهید یک فنجان شراب کشویی با دست های پوشیده از صابون بگیرید، به طور تصادفی بشکنید.

بر اساس مطالعه Waterwise در سال ۲۰۰۶، یک ماشین ظرفشویی برای یک بار معمولی حدود ۱۲ لیتر آب مصرف می کند، در حالی که اگر به صورت دستی این کار را انجام دهید، بیش از ۶۰ لیتر آب مصرف می کند. با فرض اینکه ظروف خود را حداقل ۳ یا ۴ بار در هفته بشویید، می توانید تصور کنید که این صرفه جویی می تواند قابل توجه باشد، به خصوص اگر انرژی لازم برای گرم کردن آب را نیز در نظر بگیرید تا بتوانید تکه های چسبنده کثیفی را از ظروف خود پاک کنید.

بنابراین ماشین ظرفشویی نه تنها مقرون به صرفه تر از شستن اشیا با دست است، بلکه اگر به درستی از آن استفاده شود، زیست محیطی بیشتری نیز دارد. برای دستیابی به بالاترین صرفه جویی، به ماشین ظرفشویی نیاز دارید که مصرف انرژی داشته باشد و متناسب با میزان ظروفی که انتظار دارید بشویید، مناسب باشد، زیرا استفاده از ماشین ظرفشویی نیمه خالی می تواند بسیار ناکارآمد باشد.

استفاده کمتر از مواد شوینده

این بستگی زیادی به شیوه خاص شستن ظروف شما دارد، اما ماشین ظرفشویی معمولاً نسبت به انسان از مواد شوینده کمتری برای تمیز کردن ظروف استفاده می کند، در حالی که ظروف و لیوان های شما درخشان می شوند. یک تبلت ساده و تمام شده است، در مقایسه با استفاده از قدرت شستشوی مایع برای تمیز کردن دستی آنها.

همچنین زمان شما را آزاد می کند

برای بسیاری از مردم زمان پول است. و ماشین ظرفشویی زمان آزاد بیشتری را برای انجام کارهایی که می تواند باعث تولید پول شود در اختیار شما قرار می دهد. اگر بیش از ۱ ساعت برای تمیز کردن دستی ظروف خود وقت صرف می کنید، این یک ساعت است که می توانستید در عوض برای پول کار کنید، اگر اینقدر تمایل دارید یا فقط از وقت اضافی برای خود لذت می برید. اگر واقعاً افراد دیگری را استخدام کنید تا نظافت را برای شما انجام دهند، ماشین ظرفشویی اهمیت بیشتری پیدا می کند زیرا بخش زیادی از زمان لازم برای تمیز کردن آشپزخانه را می گیرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر