چرا باید از پنل های VFD استفاده کنید؟

معرفی

Variable Frequency Drive مخفف VFD، نوعی کنترل کننده موتور است که برای به حرکت درآوردن یک موتور الکتریکی با تغییر ولتاژ و فرکانس تغذیه شده به دستگاه الکتریکی استفاده می شود. VFD ها همچنین به عنوان درایوهای سرعت قابل تنظیم، درایوهای AC، درایوهای سرعت متغیر، میکرودرایوها، اینورترها و درایوهای فرکانس قابل تنظیم نیز شناخته می شوند.

هر چه فرکانس سریعتر باشد، سرعتها بیشتر می شود. به عبارت دیگر فرکانس (اندازه گیری شده بر حسب هرتز) ارتباط مستقیمی با سرعت موتور (برحسب دور در دقیقه) دارد. هنگامی که یک دستگاه برای کار با سرعت کامل به ماشین الکتریکی نیاز ندارد، می توان از VFD برای کاهش ولتاژ و فرکانس برای رفع نیازهای ظرفیت موتور الکتریکی استفاده کرد. همانطور که الزامات سرعت موتور دستگاه تغییر می کند، VFD می تواند کمی سرعت موتور را افزایش یا کاهش دهد تا مشخصات سرعت را برآورده کند.

دلایل قوی برای نصب پنل VFD:-

کاهش هزینه و مصرف انرژی: اگر تجهیزاتی دارید که نیازی به کارکرد با سرعت کامل ندارد، می توانید صرفاً با تغییر سرعت موتور با مبدل فرکانس، هزینه های انرژی را کاهش دهید. این یکی از مزایای اصلی VFD ها است. این دستگاه به شما امکان می دهد تا با توجه به نیازهای بار، سرعت مورد نیاز دستگاه موتور محور را برآورده کنید. مصرف برق با استفاده از سیستم های موتور الکتریکی به سرعت افزایش می یابد. شما می توانید با بهینه سازی سیستم های کنترل موتور همراه با نصب VFD در هزینه های خود صرفه جویی کنید که می تواند مصرف انرژی را کاهش دهد. اتصال VFD ها به تجهیزات می تواند کیفیت محصول را بهبود بخشد و هزینه را کاهش دهد.

افزایش تولید از طریق کنترل دقیق تر فرآیند: می توانید انتخاب کنید که از موتورهای خود با کارآمدترین سرعت برای دستگاه خود استفاده کنید. احتمال خطا را کاهش می دهد و در نتیجه سطح تولید را افزایش می دهد و درآمد بیشتری به شما می دهد.

افزایش عمر تجهیزات و کاهش تعمیر و نگهداری: هنگامی که تجهیزات شما توسط یک پنل VFD کنترل می شود تا از سرعت کارکرد موتور بهینه اطمینان حاصل شود، زمان خرابی کمتری برای تعمیر و نگهداری خواهد داشت و دوام بیشتری خواهد داشت. با توجه به کنترل بهینه دستگاه بر روی ولتاژ و فرکانس موتور، موتور در برابر مشکلاتی مانند اضافه ولتاژ، کمبود ولتاژ، حفاظت فاز، اضافه بار الکتریکی گرمایی و … بهتر محافظت می شود. همچنین یک راه عالی برای کاهش چکش آب است زیرا چرخه های شتاب و کاهش سرعت را فراهم می کند.

برای بهره مندی از تمام این مزایا و افزایش عمر تجهیزات، یک پنل VFD نصب کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر