چرا ایران برای جراحی بینی؟ – نظریه من


در سال‌های اخیر، جراحی زیبایی بینی به محبوب‌ترین جراحی زیبایی در ایران، به‌ویژه در بین هزاره‌ها تبدیل شده است. کاندیدهای جراحی بینی تمایل دارند که احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و ظاهری جذاب تر داشته باشند. در ایران محدودیت سنی برای جراحی بینی ۱۵ سال تمام است.

چرا ایران برای جراحی بینی؟

ایران به‌عنوان یکی از پیشرفته‌ترین کشور‌های پزشکی، دارای بیشترین تعداد عمل‌های جراحی زیبایی بینی در جهان است که در کنار هزینه نسبتا پایین آن، آن را به مقصدی محبوب برای افرادی از سراسر جهان که به دنبال خدمات زیبایی و درمانی هستند تبدیل کرده است.

به عنوان یک مکان فوق العاده گردشگری پزشکی، همه نگرانی های شما برآورده شده است. چیزهای ساده ای که نیاز دارید عبارتند از:

 • بیمارستان ها و امکانات پزشکی در سطح جهانی.
 • پرسنل پزشکی و جراحان شایسته.
 • هزینه های معقول.
 • خدمات با کیفیت بالا.

همه این عوامل مطلوب همراه با پروازهای منظم به مقاصد سراسر جهان، امکانات توریستی و جاذبه های باورنکردنی، ایران را به مقصد ایده آل گردشگری پزشکی تبدیل کرده است.

بیایید به طور مشترک آن را بررسی کنیم و به شما خوشامد بگوییم. جراحی هم هنر است و هم علم و همه بیماران باید این را بدانند. عمل های جراحی زیبایی بارها با موفقیت انجام شده است. زمانی که توسط جراحان ماهر و با تجربه انجام شود قابل اعتماد هستند که می توانم به شما تضمین دهم که پزشکان ایرانی جزو آموزش دیده ترین پزشکان در این بخش هستند.

بر اساس گزارش ISPAS (انجمن بین المللی جراحی پلاستیک زیبایی) در سال ۲۰۱۶ (که فقط شامل ارقام رسمی جراحی است)، ایران در بین چهار کشور برتر جراحی بینی قرار دارد. ایران بیشترین میزان جراحی بینی را برای هر نفر دارد. حدود ۱ درصد از جمعیت جهان در ایران زندگی می کنند، اما بیش از ۴ درصد از جراحی های جهانی بینی در ایران انجام می شود.

آیا جراحی بینی در ایران یک عمل رایج است؟

ایران بالاترین میزان جراحی بینی را در جهان دارد. همانطور که در مطالعه ای در روزنامه محافظه کار اعتماد نشان داده شده است، «بیش از ۲۰۰۰۰۰ ایرانی که اکثراً زن هستند، هر ساله برای تنظیم اندازه بینی خود به پزشک مراجعه می کنند».

کاری که ما برای اطمینان از ایمنی و سلامتی شما انجام می دهیم

ما در نظر داریم که تضمین یک سفر ایمن در دوران پس از کووید-۱۹ برای آرامش ذهن شما بسیار مهم است. در این راستا، ما تلاش‌های سختی را انجام داده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که شما از نظر سلامت و ایمنی سفر خود نگران نباشید، از ورود شما به فرودگاه تا جراحی و بهبودی ادامه می‌یابد.

CarefulTrip برای بهترین استانداردهای بهداشتی و ایمنی که توسط وزارت بهداشت الزامی شده است تلاش می کند. این بدان معنی است که تمام اقدامات امنیتی مانند فاصله گذاری اجتماعی، غربالگری و ضدعفونی دوره ای کلینیک ها با دقت اجرا می شود. علاوه بر این اقدامات احتیاطی، تیم ما اقدامات زیر را انجام می دهد:

 • حفظ فاصله ایمن از سایر افراد در طول ویزیت درمانی، عمل و بهبودی بیمارستان.
 • اطمینان حاصل کنید که محل اقامت شما قبل از ورود شما ضد عفونی شده است.
 • موادی مانند ضدعفونی کننده دست، ماسک صورت و غیره را در اختیار شما قرار دهد.

روند جراحی بینی در ایران در سال ۲۰۲۱

شاید در مورد روشی که CarefulTrip در سال ۲۰۲۱ جراحی زیبایی بینی در ایران را انجام می دهد فکر کرده باشید. ابتدا سعی می کنیم به روزترین اطلاعات را در مورد این روند ارائه دهیم. سپس در مورد گزینه های خود برای استفاده از خدمات ما برای جراحی بینی در ایران تصمیم خواهید گرفت. در این قسمت طرح خود را برای انجام جراحی بینی در ایران در سال ۲۰۲۱ مرحله به مرحله مشاهده می کنید.

 1. مشاوره از طریق واتس اپ/ چت آنلاین و بررسی عکس های بینی شما
 2. تصمیم گیری در مورد جراح، بسته ها، تعیین تاریخ عمل
 3. برای گردشگری سلامت برنامه ریزی کنید.
 4. درخواست ویزا
 5. سفر به ایران با هواپیما.
 6. مترجم شما را در فرودگاه ملاقات خواهد کرد.
 7. ورود به هتل
 8. جلسه مشاوره
 9. روز عمل جراحی زیبایی بینی
 10. به هتل برگردید و توانبخشی پس از عمل خود را شروع کنید.
 11. با هواپیما به خانه برگردید.

چیزی که یک فرد را در بینی او آزار می دهد ممکن است دیگری را تحریک نکند. با این وجود، اکثر بیماران رینوپلاستی از آنچه در بینی خود دوست ندارند آگاه هستند. در ایران گاهاً برای تقویت تنفس و همچنین به دلایل زیبایی، جراحی بینی توصیه می شود. قسمت بالایی بینی استخوانی است در حالی که قسمت پایین آن غضروفی است.

از طرف دیگر پوست بیرونی هر دو بخش را می پوشاند. هر سه این جنبه ها در طی جراحی بینی در ایران قابل تغییر هستند. قبل از جراحی، جراح تغییرات هر یک از این نواحی و سایر ویژگی های صورت را بررسی می کند. در نتیجه جراح باید قبل از هر اقدامی بیمار را آنالیز کند.

اهداف تغییر شکل بینی در ایران به اندازه افرادی است که جراحی بینی را انتخاب می کنند. یک جراح زیبایی ایرانی می تواند با اصلاح ساختارهای بینی مانند استخوان، غضروف و پوست به یک یا چند مورد از اهداف زیر کمک کند:

 • بینی کج را صاف کنید.
 • قوز قابل توجهی روی پل بینی باید صاف شود.
 • طول نوک بینی که بیش از حد بیرون زده است را کاهش دهید.
 • اندازه نوک بینی پیازدار باید به خوبی تنظیم شود.
 • بینی که برای صورت شما خیلی بزرگ است را باریک کنید.
 • کاهش اندازه بینی بیش از حد بزرگ، بازگرداندن تقارن به بینی پس از آسیب، و اصلاح مشکلات تنفسی با پاک کردن مجاری مسدود شده بینی.

هزینه رینوپلاستی در ایران چقدر است؟

هزینه جراحی بینی در ایران بین ۱۵۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار است. از طرف دیگر هزینه عمل بینی پیازی به دلیل پیچیدگی آن بیشتر است.

هزینه جراحی بینی در ایران حدود ۱۵۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار است. کمترین هزینه کار در ایران ۱۵۰۰ دلار است. بالاترین هزینه رینوپلاستی در ایران ۴۵۰۰ دلار است (رینوپلاستی تجدیدنظر یا رینوپلاستی بینی پیازی). با این حال، هزینه جراحی بینی معمولی در ترکیه ۳۵۰۰ دلار، در انگلستان ۷۰۰۰ دلار، در ایالات متحده آمریکا ۱۲۰۰۰ دلار و در مکزیک ۴۵۰۰ دلار است.

عوامل موثر بر هزینه جراحی بینی در ایران

ساختار و خصوصیات بینی:

هزینه جراحی بینی ممکن است به میزان قابل توجهی تحت تأثیر گوشتی یا استخوانی بودن بینی شما باشد و همچنین اینکه این اولین یا دومین عمل جراحی زیبایی بینی شما باشد. پزشک پس از ارزیابی جامع بینی و در نظر گرفتن پیچیدگی ها و مدت زمان عمل، هزینه کلی جراحی بینی را به شما اطلاع خواهد داد.

هزینه اولین عمل بینی در ایران تقریباً ۱۵۰۰ دلار است، در حالی که هزینه جراحی بینی ثانویه در ایران حدود ۲۰۰۰ دلار است. شما می توانید عمل بینی خود را به یکی از دو نوع جراح بسپارید:

 1. جراحان پلاستیک
 2. جراحان گوش و حلق و بینی

به طور کلی، یک روش انجام شده توسط متخصص گران تر خواهد بود. از سوی دیگر، جراحان غیرمعمول هزینه کمتری برای یک عمل می‌گیرند. در نتیجه، نوع جراحی که انتخاب می‌کنید بر هزینه عمل بینی در سال ۲۰۲۱ تأثیر خواهد داشت. در نتیجه دانش و مهارت آنها، متخصصان و جراحان گوش و حلق و بینی هزینه بیشتری را طلب می‌کنند.

شهری که رویه در آن انجام می شود

به طور کلی قیمت جراحی بینی در ایران در تهران یا مشهد بیشتر از شیراز است. اگر می خواهید در هزینه های جراحی صرفه جویی کنید، شیراز گزینه خوبی است. هزینه جراحی در شیراز به طور متوسط ​​۳۰ درصد کمتر از تهران است.

شدت مشکلات بینی

برخی از بیماران مشکلات حفره بینی مانند انحراف تیغه بینی، شکستگی بینی یا پولیپ بینی دارند. اصلاح چنین ناهنجاری ها یکی از اهداف اصلی در جراحی بینی است. اگر بیمار این مشکلات را دارد، ضروری است که قبل از اقدام به جراحی بینی، ابتدا آنها را برطرف کند. همچنین می توان تصور کرد که بیمار در برخی شرایط کاندید مناسبی برای عمل بینی نیست و فقط جراحی اصلاحی کافی است. یکی از متغیرهای تاثیرگذار در هزینه جراحی بینی این است که آیا بیمار هر گونه اختلال یا ناهنجاری مرتبط با بینی دارد یا خیر.

هزینه جراحی بینی اصلاحی در ایران در سال ۲۰۲۱

برخی از افراد ممکن است مایل به انجام جراحی بینی تجدیدنظر باشند. در این شرایط، نتیجه جراحی اول اغلب رضایت بخش نیست، یا فرد مایل است ظاهر و در برخی موارد عملکرد بینی را بهبود بخشد. در نتیجه نیاز به جراحی بیشتری دارند. روشی که در این شرایط استفاده می شود به عنوان روتوش بینی یا اصلاح جراحی زیبایی بینی شناخته می شود.

قیمت تخمینی رینوپلاستی اصلاحی ۳۰ درصد بیشتر از عمل اولیه است. از آنجا که تجدید نظر در جراحی زیبایی بینی اغلب نیاز به استفاده از پیوند یا غضروف از سایر نقاط بدن، به طور معمول از گوش و در موارد نادر، از دنده می کند. همچنین تکمیل این روش به زمان بیشتری نیاز دارد که این امر بر هزینه های سالن عمل و تیم جراحی می افزاید. هزینه جراحی زیبایی بینی به دلیل افزایش خطر و تخصص و دقت بیشتر، حدود ۴۰۰۰ دلار خواهد بود.

شرایط سنی برای جراحی بینی در ایران

رینوپلاستی بیشتر در افراد در اواخر نوجوانی، بیست و سی سالگی انجام می شود. رینوپلاستی در بین بیماران چهل و پنجاه ساله نیز رواج دارد.

بیشتر جراحان زیبایی بینی ترجیح می دهند قبل از انجام جراحی بینی صبر کنند تا جهش رشد فرد به پایان برسد. این حدود ۱۶ سالگی برای دختران و کمی بعد برای پسران است. البته این یک تعمیم گسترده است. ارزیابی سطح رشد عاطفی و اجتماعی فرد بسیار مهم است. همانطور که می دانید بینی یکی از ویژگی های بدن است که تا زمان مرگ رشد می کند. همه افراد در هر سنی به زیبایی علاقه دارند، اما محدودیت های سنی برای بهترین نتایج وجود دارد، پس خوش بین باشید.

دلایل پزشکی برای نیاز به جراحی بینی

بسیاری از افراد از مشکلات مداوم سینوس مانند احتقان سینوس و آلرژی بینی رنج می برند. این مشکلات گاهی اوقات به دلیل انحراف تیغه بینی (که در زیر توضیح داده شده است) ایجاد می شود. در برخی شرایط، رینوپلاستی می تواند به کاهش یا از بین بردن این عارضه کمک کند. خواب برای بدن لازم و برای همه لذت بخش است.

این دلایل پزشکی برای جراحی بینی باعث ایجاد خواب ضعیف برای همه می شود. بنابراین، از طریق جراحی زیبایی بینی، می توانید یک خواب راحت را برای خود فراهم کنید. شکاف کام یا شکاف لب یکی دیگر از دلایل پزشکی معمول برای عمل بینی است. این یک ناهنجاری مادرزادی است که در صورت عدم درمان ممکن است باعث شود کودکان در غذا خوردن دچار مشکل شوند و آنها را از تغذیه مورد نیاز محروم کند. در حالی که شکاف کام یا لب را می توان برای بهبود ظاهر ترمیم کرد،

وقت آن است که سؤالات خود را بپرسید

می توانید پس از ارزیابی پزشکی با جراح خود صحبت کنید. قرار ملاقات مشاوره به شما این امکان را می دهد که در مورد تجربه و تخصص جراح خود اطلاعات بیشتری کسب کنید و همچنین به جراح خود اجازه می دهد تا با انتظارات شما آشنا شود.

اکثر جراحی های بینی توسط جراحان پلاستیک، جراحان پلاستیک صورت یا متخصص گوش و حلق و بینی (ENT) انجام می شود. یک مکان هوشمندانه برای شروع آموزش و صدور گواهینامه هیئت مدیره در یکی از این تخصص ها است. باید به دنبال جراحی باشید که مرتباً جراحی بینی انجام می دهد.

هنگامی که یک متخصص جراحی بینی برای سخنرانی در کنفرانس های آموزشی دعوت می شود، معمولاً نشان دهنده این است که همکارانش از توانایی آنها قدردانی می کنند.

اطمینان حاصل کنید که عمل شما در یک موسسه یا بیمارستان جراحی شناخته شده انجام می شود. همچنین باید با جراح خود احساس راحتی کنید. به دنبال جراحی باشید که بتواند اتفاقاتی را که در حین عمل شما اتفاق می‌افتد را به زبان ساده توصیف کند.

شما باید جراح را در مورد انتظارات خود از این روش آگاه کنید. اگر مشکلی در عملکرد بینی خود دارید، باید جراح خود را مطلع کنید.

تمام نکاتی که در طول دوره بهبودی باید رعایت شود در جلسه مشاوره قبل از جراحی ارائه می شود.

در پایان بحث، جراح و بیمار در مورد انجام یا عدم انجام عمل بینی و مراحل زیر به توافق خواهند رسید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر