چراغ های خورشیدی برای استفاده در فضای باز

چراغ های خورشیدی به دو دلیل در حال افزایش هستند. اولاً آنها سازگار با محیط زیست هستند و ثانیاً قبض برق شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. چراغ های خورشیدی نیز در بسیاری از کاربردهای فضای باز استفاده می شود. بسیاری از شما فکر می کنید که ما در خارج از خانه مقدار زیادی نور خورشید دریافت می کنیم، پس چگونه نور خورشیدی می تواند به ما کمک کند تا فضای بیرون را روشن کنیم؟

از آنجایی که انرژی خورشید را می توان در طول روز دریافت و ذخیره کرد، می توان از این چراغ ها برای روشنایی فضای باز در شب استفاده کرد. مسیرهای بیرونی، باغ ها و حتی روشنایی خیابان ها می توانند با انرژی خورشیدی تامین شوند. پنل های خورشیدی را می توان در کنار این چراغ ها نصب کرد تا بتوانند انرژی خورشید را در روز دریافت کرده و در باتری ها ذخیره کنند تا در اواخر شب استفاده شوند. از این انرژی ذخیره شده می توان برای تامین برق آبگرمکن، خودرو، شارژر دستگاه های الکترونیکی و … نیز استفاده کرد.

در بسیاری از کشورهای در حال توسعه که کمبود برق وجود دارد، از انرژی خورشیدی برای روشن کردن شهرها و روستاهای مختلف استفاده می شود که در آن برق وجود ندارد. حتی در شهرهای بزرگتر این کشورها کمبود شدید برق و در نتیجه قطعی طولانی مدت برق وجود دارد. انرژی خورشیدی یک شکل جایگزین از انرژی را در این شرایط ارائه می دهد و به مردم کمک می کند تا به زندگی عادی خود ادامه دهند. در مناطق توسعه یافته جهان، دلیل اصلی محبوبیت این نوع انرژی این است که کاملاً سازگار با محیط زیست است و هیچ کربنی به جو ما اضافه نمی کند.

دو روش اساسی برای جذب انرژی خورشیدی توسط دستگاه های الکترونیکی وجود دارد. انرژی خورشیدی به طور مستقیم یا غیرمستقیم از طریق باتری به آنها انرژی می دهد. دستگاه های با جذب مستقیم انرژی خورشیدی فقط در طول روز قابل استفاده هستند. اگر قرار است دستگاهی در طول شب با انرژی خورشیدی تغذیه شود، باید از طریق باتری شارژ شود که در طول روز با انرژی خورشیدی شارژ می شود. یک خودروی خورشیدی از هر دوی این تکنیک ها استفاده می کند و هم در روز و هم در شب قابل استفاده است. در طول روز، نور مستقیم خورشید به خودرو انرژی می دهد و باتری آن را شارژ می کند و به آن اجازه می دهد در تاریکی نیز استفاده شود.

بنابراین، استفاده های زیادی از چراغ های خورشیدی در فضای باز وجود دارد که هم در روز و هم در شب قابل استفاده هستند. بیایید نسبت به محیط زیست خود مسئولیت پذیر باشیم و از انرژی خورشیدی بیشتر و بیشتر استفاده کنیم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر