پیونگ یانگ: آمریکا باید به مانورهای هوایی تحریک آمیز پایان دهد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه کره شمالی روز جمعه نسبت به برگزاری رزمایش هوایی نظامی در نزدیکی این کشور به آمریکا هشدار داد.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه کره شمالی، پیونگ یانگ از آمریکا خواست تمرینات هوایی تحریک آمیز را متوقف کند و هشدار داد که ادامه تحریکات با اقدامات متقابل ادامه خواهد یافت.

کره شمالی روز پنجشنبه به ادامه رزمایش هوایی مشترک کره جنوبی و آمریکا واکنش نشان داد. پارک جونگ چون، دبیر کل کمیته مرکزی حزب حاکم کره شمالی اعلام کرد: گزارش شده است که آمریکا و کره جنوبی تمرین هوایی مشترک موسوم به “طوفان هوشیار” را تمدید کرده اند.

این مقام کره شمالی در بیانیه ای که رسانه رسمی این کشور منتشر کرد، تمدید این رزمایش را «انتخابی بسیار خطرناک و اشتباه» توصیف کرد.

ارتش کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد که نیروهای کره شمالی حداقل ۱۰۰ گلوله توپخانه را به سمت دریای بالتیک (دریای ژاپن) شلیک کردند که در خط مرزی بین دو کره فرود آمد.

در این بیانیه آمده است که ارتش کره شمالی علاوه بر ۱۰۰ گلوله توپ، حداقل ۱۷ موشک بالستیک و انواع دیگر موشک ها را در ۷ ساعت به سمت دریای بالتیک شلیک کرده است.

ساعاتی پس از انتشار این بیانیه، ارتش کره جنوبی در بیانیه جدیدی اعلام کرد که کره شمالی روز چهارشنبه علاوه بر ۱۷ موشک قبلی، ۶ موشک دیگر نیز شلیک کرده است.

انتهای پیام/.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید