پیش ثبت نام اربعین ۱۴۰۱ از ۱۰ تیرماه آغاز می شود. / چه کسانی نمی توانند سفر کنند؟


به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فج، امسال با برنامه ریزی ستاد اربعین و موافقت دولت عراق، زائران در کشورمان بدون سهمیه و همانند سال های گذشته توضیحبه زیارت اربعین مشرف می شوند. حتی الکاظمی نخست وزیر عراق نیز روز گذشته در دیدار با رئیس جمهور کشورمان به طرحی برای تسهیل تردد زائران ارامنه اشاره کرد.

پیش ثبت نام اربعین از ۱۹ تیرماه آغاز می شود

در راستای برپایی اربعین باشکوه با حضور زائران ایرانی در حسینیه، سازمان حج و زیارت به عنوان کمیته مأموریت ستاد اربعین، پیش ثبت نام کرد. متقاضیان گردشگری اربعین در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد ثبت نام اربعین ۱۴۰۱ از ۱۰.۷ آغاز شود. از حضور زائران در کشورمان.

بدین ترتیب، ثبت نام یک سفر ۴۰ ساله از ۱۰ تا ۳۱ تیرماه. سیستم رحمت ساخته شده است. پیش ثبت نام متقاضیان این سفر معنوی البته ثبت نام نهایی نیست مقامات ارسال شما را ملزم به تکمیل ثبت نام و ارسال نمی کند. زیرا با توجه به شرایط توضیح و سایر بیماری های دنیا اگر عراق میزبان اربعین امسال را در مرز اعلام کند ستاد اربعین نیز موظف به اجرای آن خواهد بود.

ثبت نام نهایی اربعین از بین افرادی که پیش ثبت نام کرده اند انجام می شود

علاوه بر این، اگر اعزام زائران به عراق در دهه ۱۹۴۰، مقامات عراقی ها محدودیتی برای تعداد زائران تعیین می کنند، ثبت نام نهایی از بین افرادی که از قبل ثبت نام کرده اند انجام می شود.

همچنین برای جلوگیری از شیوع توضیحستاد اربعین با همکاری وزارت بهداشت حداقل ۲ دوز واکسن را تزریق می کند. توضیح البته تعیین فضای واکسیناسیون همچنان الزامی است مقامات ذکر نشده است و حتی امکان تزریق ۳ دوز از واکسن وجود دارد توضیح مورد توجه قرار گیرد. زیرا پیش از این نمایندگان وزارت بهداشت در ستاد اربعین تزریق ۳ دوز واکسن را ضروری دانسته و بر آن تاکید کردند.

افرادی که امسال نمی توانند برای زیارت اربعین ثبت نام کنند

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، پرستاری و آموزش پزشکی، برخی افراد در دهه چهل به دلیل شرایط خاص از سفر در این سفر منع می‌شوند. مقامات از ایشان تقاضا می شود از ثبت نام در اربعین ۱۴۰۱ خودداری کنند. به عنوان مثال، بیماران دیابتی مبتلا به زخم یا عفونت اندام ها، دیابتی های مبتلا به مشکلات کلیوی، بیماران مبتلا به رتینوپاتی پیشرفته، بیماران با عوارض و علائم قلبی عروقی، بیماران با سطح قند خون ضعیف یا سطح گلوکز ۲۵۰ یا کمتر، بیماران سرطانی، بیماران مبتلا به شدید یا آسم کنترل نشده یا COPD افراد مبتلا به بیماری عفونی یا آزمایش توسط پزشک تاج پادشاهی مثبت شده اند، امسال از زیارت اربعین منع شده اند

به گزارش فارسی، طی چهل سال گذشته بسته به شرایط توضیح عراق سهمیه حدود ۶۰ هزار نفری ایران را اعلام کرد و در نهایت به دلیل کثرت یاران حسینی بیش از ۱۰۰ هزار نفر در پیاده روی اربعین شرکت کردند. با لغو روادید زمینی و هوایی عراق، تعداد زائران امسال افزایش خواهد یافت. اما به نظر می رسد برای ساماندهی زائران باید ویزای عراق در دهه ۴۰ اخذ شود، هرچند که ویزا به صورت رایگان صادر می شود.

پایان پیام/
این را در صفحه اول پیشنهاد دهید