پیش بینی بازار سهام در هفته اول مهر (اینفوگرافیک) – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، شاخص کل طی هفته گذشته با افت ۲.۴۴ درصدی به سطح یک میلیون و ۳۵۵ هزار و ۲۴۰ واحد رسید. شاخص تراز در این هفته کاری با ۲.۲۸ درصد کاهش به سطح ۳۹۵ هزار و ۶۷۸ واحد رسید و شاخص کل فرابورس با ۱.۷۹ درصد کاهش به سطح ۱۸ هزار و ۳۹۷ واحد رسید.

در مجموع هفته گذشته ۸۶۹ میلیارد تومان سرمایه واقعی از بورس خارج شد. میانگین خروجی روزانه پول واقعی ۲۱۷ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته گذشته ۱۵ درصد افزایش داشت. در اولین روز کاری هفته گذشته خروج پول از بازار ادامه یافت و ۲۷۳ میلیارد تومان از بازار خارج شد. این روند در روزهای دوشنبه و سه شنبه ادامه یافت. روز چهارشنبه سرمایه به ۲۳۹ میلیارد تومان افزایش یافت.

در مجموع هفته گذشته ۸۶۹ میلیارد تومان سرمایه واقعی از بورس خارج شد و میانگین روزانه برداشت پول واقعی ۲۱۷ میلیارد تومان بود که نسبت به هفته قبل ۱۵ درصد افزایش داشته است.

اطلاعاتی در مورد پیش بینی سهام

قدرت خریداران بازار سهام ضعیف شد

تنها نکته مثبتی که در معاملات این هفته مشاهده شد، اما ادامه پیدا نکرد، افزایش موقت قدرت خریداران واقعی در مقابل فروشندگان واقعی بود. شاخص قدرت خریداران واقعی روز یکشنبه به ۱.۱۵ رسید. این بهترین قرائت برای این شاخص در ۳ هفته گذشته است.

اما این تقویت حقوق ادامه پیدا نکرد و طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه، باز هم فروشندگان قدرت خود را به رخ خریداران واقعی می کشند. شاخص قدرت خرید واقعی روز دوشنبه ۰.۸۶، سه شنبه ۰.۷۸ و روز سه شنبه ۰.۷۶ بود. با این حساب، قدرت خریداران واقعی در آخرین روز معاملاتی هفته به کمترین رقم در ۶ هفته گذشته رسید.

در نهایت با تعطیلات پیش رو و پیش بینی کارشناسان، انتظار می رود کل شاخص کل بورس در هفته جاری منفی شود.