پمپئو: اظهارات بایدن در مورد جنگ هسته ای غیر حساس بود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، مایک پمپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا، روسیه را الیم خطاب کرد و اظهارات جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا درباره خطرات جنگ هسته ای را “بی پروا و نابخردانه” خواند.

بر اساس این گزارش، مایک پمپئو در گفتگو با فاکس نیوز گفت: اظهارات رئیس جمهور بایدن درباره جنگ هسته ای بی پروا و بی پروا بود.

وزیر خارجه اسبق آمریکا نیز معتقد نبود چنین اظهاراتی یکی از بزرگترین شکست های دهه های اخیر سیاست خارجی دولت آمریکا باشد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا گفت که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه درباره سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی شوخی نمی‌کند.

بر اساس این گزارش، جو بایدن با اشاره به تهدیدات هسته ای گفت: اگر شرایط به همین منوال پیش برود، برای اولین بار پس از بحران موشکی کوبا، با تهدید سلاح هسته ای مواجه خواهیم شد.

بایدن همچنین افزود که زمان زیادی برای حفظ انسجام ناتو صرف شده و تغییرات زیادی در حال وقوع است، اما او به ماهیت این تغییرات اشاره ای نکرد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت که “پوتین را کاملاً می شناسد و وقتی درباره احتمال استفاده از سلاح های هسته ای تاکتیکی یا سلاح های بیولوژیکی و شیمیایی صحبت می کند، شوخی نمی کند.”

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سخنرانی خود در کنفرانس بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ گفت: روسیه هیچ کسی را با سلاح هسته ای تهدید نمی کند. ما این سلاح ها را داریم و همه باید این را بدانند و در صورت لزوم از آن برای حفظ حاکمیت کشورمان استفاده خواهیم کرد.