پسکوف: امکان دیدار رؤسای جمهور روسیه و اوکراین را رد نمی کنیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین در کنفرانس خبری امروز خود اعلام کرد که مسکو امکان ملاقات شخصی بین «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه و «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین را رد نمی‌کند، اما قبل از آن باید سند مناسبی تهیه شود که در چنین دیداری نهایی می‌شود.

پسکوف در این باره گفت: در قبال این مسوله موضع به هیچ وجه تغییر نکرده است. شما موضع رئیس جمهور روسیه را به خوبی می‌شناسید. هیچ کس امکان چنین جلسه‌ای را رد نمی‌کند، اما باید برای آن آماده شد و آمادگی برای این جلسه می‌تواند و باید صرفاً در تدوین یک سند مناسب بیان شود که پس از آن باید در بالاترین سطح نهایی شود.

وی افزود: امکان برگزاری نشست بدون چنین اقدامات مقدماتی به سختی مقدور خواهد بود.

پسکوف همچنین اضافه کرد که کی یف هنوز پاسخی نسبت به پیشنهادات ارائه شده توسط مسکو نداده است.

سخنگوی رئیس جمهور روسیه در بخش دیگری از سخنان خود نیز به اظهارات «ماتئوش موراویتسکی» نخست وزیر لهستان واکنش نشان داد.

وی در این باره نیز به خبرنگاران گفت: می‌دانید، این مسئله ریشه درنفرت از روس‌ها دارد، که احتمالاً مانند پخش شدن سلول‌های سرطانی، متأسفانه کل سیاست لهستان، رهبری لهستان و در واقع جامعه لهستان را از بسیاری جهات تحت تأثیر قرار داد. این یک بیانیه کاملاً ظالمانه، برآشفته کننده و غیرقابل قبول است.

نخست وزیر لهستان با نتشار مطلبی در روزنامه تلگراف انگلیس گفته بود که وی روسیه را سرطانی می‌داند که تهدیدی مرگبار برای کل اروپا است که به نظر وی باید ریشه کن شود.

اظهارات موراویتسکی پس از آن مطرح شده که پیشتر نیز سفیر روسیه در لهستان هفته گذشته زمانیکه قصد داشت در مراسم ادای احترام به سربازان ارتش سرخ در دوران جنگ جهانی دوم شرکت کند، با رنگ قرمز مورد حمله حامیان اوکراین قرار گرفت.