وقتی نوبت به تنظیم‌زدایی انرژی می‌رسد، شما انتخاب می‌کنید!

یکی از منابع انرژی یک انحصار تجاری ایجاد می کند و مقررات زدایی انرژی گامی در جهت تحکیم این قدرت کنترل است.

در سال‌های قبل، مجموعه صنعت انرژی در تمام ایالت‌های فدرال معمولاً به گونه‌ای بود که یک شرکت محلی یا تعداد بسیار کمی از شرکت‌های محلی تنها تأمین‌کننده برق بودند. علاوه بر این، این شرکت واحد یا اقلیت شرکت‌ها نه تنها منبع قدرت هستند، بلکه کلیه بخش‌های مرتبط با کالا – تولید، بازاریابی و فروش، توزیع، صورت‌حساب و مراقبت از مشتری را نیز اداره می‌کنند.

این سیستمی بود که در آن یک یا چند نفر از نظر قانونی برای سازماندهی، کنترل و تنظیم عرضه انرژی به بازار محلی اختیار داشتند. همین بس که به دلیل این موقعیت مسلط در بازار، نوعی انحصار در صنعت انرژی هر ایالت ایجاد شده است که ضررهایی را برای مصرف کننده عادی به دنبال دارد:

 • مصرف کنندگان گزینه های کمی (یا تنها یک) عرضه کننده داشتند.
 • انحصارها آزاد بودند که قیمت ها را برای پوشش هزینه ها و سود خود افزایش دهند.
 • انحصارها می توانند عرضه را کاهش دهند تا قیمت ها را افزایش دهند.

با ظهور مقررات زدایی انرژی، برخی یا همه بخش های صنعت انرژی تکه تکه شده اند. در نتیجه انشعاب ها، یک یا چند شرکت دیگر کنترل کاملی بر صنعت انرژی ندارند. اکنون شرکت‌های جداگانه مالک و راه‌اندازی نیروگاه‌ها هستند. پیمانکاران فرعی مستقل به عنوان تامین کنندگان خرده فروشی عمل می کنند. فروشندگان به عنوان آژانس های بازاریابی خودکفا عمل می کنند. شرکت های مستقل خدمات صورتحساب و پشتیبانی را مدیریت می کنند.

سطح و قوانین مقررات زدایی انرژی از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است، اما به طور کلی، مقررات زدایی انرژی انحصار را شکسته است.

 1. تامین کننده انرژی محلی دیگر تنها گزینه تامین انرژی نیست.
 2. اکنون مصرف کنندگان می توانند تامین کننده انرژی خود را انتخاب کرده و منبع انرژی خود را مستقیماً از شرکت های صرفه جویی در انرژی (ESCOs) خریداری کنند، که یا انرژی را تولید می کنند یا از طرف شما خریداری می کنند تا به شما بفروشند.
 3. با افزایش رقابت در بازار، تامین کنندگان انرژی مجبور به پایین نگه داشتن قیمت ها و بهبود خدمات خود برای حفظ وفاداری مشتریان می شوند.

مقررات زدایی انرژی مزایای زیادی برای مصرف کننده به همراه دارد:

 • مصرف کنندگان این قدرت را دارند که انتخاب کنند برق خود را از چه کسی بخرند
 • مصرف کنندگان این فرصت را دارند که از بین طیف گسترده ای از محصولات رقابتی، شرایط و قیمت ها انتخاب کنند.
 • مصرف کنندگان این فرصت را دارند تا بهترین تامین کننده ای را انتخاب کنند که بتواند نیازهای انرژی فردی آنها را برآورده کند
 • مصرف‌کنندگان می‌توانند از عرضه ثابت انرژی تضمین شده توسط کمیسیون‌های خدمات عمومی (PUC) در ایالت خود اطمینان حاصل کنند.
 • مصرف کنندگان از قیمت ها در برابر نوسانات بازار حمایت می کنند
 • مصرف کنندگان می توانند پس انداز های بالقوه، از جمله پس انداز مالیاتی در برخی ایالت ها را جمع آوری کنند

در حال حاضر، تنها ۴۱ ایالت در ایالات متحده فاقد مقررات هستند. شما باید با نهاد DOE محلی خود بررسی کنید که آیا مقررات زدایی انرژی در ایالت شما و در چه سطحی موجود است یا خیر. همچنین می توانید با شرکت آب و برق محلی خود بررسی کنید که آیا مقررات زدایی انرژی می تواند در اختیار شما قرار گیرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر