وحشت چیست؟ درمان ضربان قلب عصبی.


گاهی اوقات همپوشانی علائم و نشانه های بسیاری از بیماری ها تشخیص را برای شما دشوار می کند ، بنابراین بهتر است به پزشک و متخصص مراجعه کنید. وحشت، حمله قلبی و حملات اضطراب بیماری هایی نیز وجود دارند که می توانند شما را در مورد آن یا تجربه شخصی خود شک کنند. در این مقاله می خواهیم به شما در تشخیص و تشخیص این بیماری ها کمک کنیم ، اما به خاطر داشته باشید که تنها راه تشخیص صد درصدی مراجعه به متخصص و پزشکان واجد شرایط است. اگر به این بیماری ها مبتلا هستید می توانید به عقب برگردید. کلینیک عروقی قلب اکسیر. برای تشخیص و درمان نهایی:

وحشت یا حمله عصبی.

وحشت چیست؟

علائم حمله پانیک و حمله قلبی می تواند بسیار شبیه به هم باشد و تشخیص تفاوت را دشوار می کند. حمله قلبی همچنین می تواند باعث اضطراب و گیجی شود. اگر فردی فکر می کند ممکن است دچار حمله قلبی شود ، باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

علائم اضطراب یا شکست عصبی.

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه.

 • خم شوید

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • تعریق

 • تکان دادن

حملات پانیک می تواند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهد. هر سال ، حدود 2 تا 3 درصد از مردم ایالات متحده از اختلال هراس رنج می برند و اکثر مردم بدون وحشت دچار حملات پانیک می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد رابطه بین حملات پانیک و اختلال هراس ، مقاله اصلی ما را در اینجا ببینید.

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • تعریق

در حالی که علائم دو بیماری ، حملات پانیک و حملات قلبی با هم تداخل دارند ، دانستن نحوه تشخیص می تواند نجات دهنده زندگی باشد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم حمله پانیک شدید است: یک ترس ناگهانی و غالب شما را فرا می گیرد. این می تواند از هیچ کجا باشد ، یا می تواند به دلیل چیزی باشد که شما را بی قرار کرده است. ضربان قلب شما می تواند بسیار سریع باشد ، که می تواند باعث سرگیجه و اسهال شود. متوجه می شوید که هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – در بدن آزاد شده و آزاد می شوند. در هنگام مبارزه با احساس درد و از دست دادن کنترل ، ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و سوزش معده را تجربه کنید.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی در مردان و زنان می تواند متفاوت باشد. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند – دردی که شدید و غیرقابل انکار است. یا ممکن است دردی را احساس کنید که در گردن ، فک ، دندان ها ، شانه ها و پایین دست چپ ادامه دارد. همچنین ممکن است عرق کنید و احساس سرگیجه کنید ، به ویژه اگر زن هستید – زنان اغلب حالت تهوع و استفراغ و تنگی نفس دارند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: هر آنچه که باید درباره خدمات عروقی الکساندر کاردیو بدانید.

حملات قلبی ادامه دارد (و بدتر می شود)

حملات قلبی معمولاً از قوس بسیار متفاوتی پیروی می کنند. “این علائم اغلب 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و اغلب از علائم مبهم حمله پانیک محکم تر است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه می تواند به حدی افزایش یابد که احساس کنید فیل روی دنده های شما نشسته است ، تنفس دشوارتر می شود ، حالت تهوع و سرگیجه تشدید می شود و در صورت عدم درمان بنابراین ممکن است هوشیاری خود را از دست بدهید.

حملات هراس در مردان و زنان متفاوت است.

بر اساس ADAA ، علائم حمله پانیک می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان اغلب ضربان قلب سریعتر و سریعتری را تجربه می کنند – ضربان قلب نامیده می شود – و احساس می کنند احساسات و افکار آنها از کنترل خارج می شوند. حملات پانیک زنان معمولاً در اثر تزریق زیاد تزریق می شود – هنگامی که شما خیلی سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید – علاوه بر احساس گرسنگی. تحقیقات نشان می دهد که زنان دو برابر مردان دچار حملات وحشت می شوند ، شاید به این دلیل که واکنش ترس آنها سریعتر فعال می شود.

برای تشخیص حمله عصبی از آزمایش تروپونین استفاده کنید.

آزمایش. است قبول کنید که این یک حمله قلبی یا حمله وحشت است.

سلول های قلبی در حین حمله قلبی آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود که قلب تروپونین T و پروتئین های تروپونین I را در جریان خون آزاد کند. در اورژانس ، پزشکان آزمایش خون را برای یافتن سطح بالایی از تروپونین انجام می دهند ، و اگر آنها را پیدا کردند ، می تواند به تایید اینکه درد قفسه سینه شما به دلیل حمله قلبی است ، کمک کند. آنها نیز یکی هستند. نوار قلب (EKG) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییراتی هستند که به ماهیچه های قلب و همچنین ریتم های غیرطبیعی قلب آسیب می رسانند.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم؟

تشخیص تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی دشوار است ، به ویژه اگر قبلاً علائم آن را تجربه نکرده باشید. یک فرد می تواند با اندازه گیری چندین عامل ، بین دو حالت تفاوت قائل شود ، از جمله:

ویژگی های درد.

اگرچه درد قفسه سینه هم در حملات پانیک و هم در حملات قلبی شایع است ، علائم درد اغلب متفاوت است. در طول حمله هراس ، درد قفسه سینه معمولاً تیز یا چاقو است و درد در وسط قفسه سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی می تواند شبیه احساس فشار یا فشار باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی همچنین می تواند از وسط قفسه سینه شروع شود ، اما می تواند از قفسه سینه به بازو ، فک یا تیغه های شانه گسترش یابد.

آغاز

علائم نیز می تواند به فرد کمک کند تا تشخیص دهد که دچار حمله پانیک شده یا دچار حمله قلبی شده است. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند ، اما برخی از حملات قلبی ناشی از فعالیت بدنی هستند ، مانند بالا رفتن از پله.

بازه زمانی

مدت زمان علائم نیز می تواند به تمایز بین حمله قلبی و حمله پانیک کمک کند. اکثر حملات پانیک در عرض چند دقیقه از بین می روند ، اگرچه ممکن است بیشتر طول بکشد.

در طول حمله قلبی ، علائم بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در شروع حمله قلبی خفیف باشد اما پس از چند دقیقه تشدید شود.

حملات اضطرابی و ارتباط آنها با سکته های قلبی

آیا حمله پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

حمله پانیک یا حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. انسداد یک یا چند رگ خونی که مانع جریان خون حیاتی می شود ، می تواند منجر به حمله قلبی شود. اگرچه حملات پانیک باعث حمله قلبی نمی شوند ، اما استرس و اضطراب می توانند به بیماری عروق کرونر قلب کمک کنند. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد واحد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. برخی تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی ممکن است به دلیل کاهش ضربان قلب در معرض خطر بیماری قلبی (HRV) باشند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودکار ضربان قلب را کنترل می کند. ضربان قلب با توجه به فعالیت ها و احساسات فرد در طول روز متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد در طول روز بسته به کاری که انجام می دهد به طور چشمگیری تغییر می کند. همچنین نشانه این است که سیستم عصبی خودمختار آنها به خوبی کار می کند. HRV پایین به این معناست که قلب شخص به طور م geثر دنده عوض نمی کند. برخی مطالعات HRV پایین را با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط کرده اند. محققان در مطالعه HRV که با انواع اختلالات اضطرابی ، از جمله اختلالات اضطرابی تشخیص داده شده بودند ، دریافتند که شرکت کنندگان HRV های کمتری نسبت به افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی داشتند.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک به معنای حمله قلبی نیست. افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی ممکن است حملات پانیک مکرر را تجربه کنند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلالات اضطرابی خطر بیماری های قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

به پزشک مراجعه کنید ، حمله پانیک.

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

از آنجا که علائم حملات پانیک و حملات قلبی مشابه هستند ، بهتر است در صورت شک ، بلافاصله از پزشک کمک بگیرید. در صورت بروز علائم زیر بلافاصله از پزشک کمک بگیرید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه.
 • سینه را بیش از 2 یا 3 دقیقه فشار دهید.
 • درد قفسه سینه که از زیر بازو یا فک ایجاد می شود.

روشهای درمان.

بسته به اینکه فرد دچار حمله قلبی یا حمله پانیک شود ، دیدگاه متفاوت خواهد بود. اگرچه حملات پانیک می تواند بسیار ناخوشایند باشد ، اما کشنده نیست. مردم هنوز باید درمان مناسب برای حملات پانیک را پیدا کنند که می تواند کیفیت زندگی آنها را خراب کند. پزشک شما می تواند با انواع روش ها ، از جمله تغییر شیوه زندگی ، داروها و مشاوره ، به درمان اضطراب و وحشت کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند کشنده باشد. در جستجوی حمله قلبیهمچنین فرد باید اقدامات لازم را برای مدیریت بیماری زمینه ای قلبی انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com.

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید