واکنش طالبان به «بدرفتاری» پلیس پاکستان با مهاجران افغان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، «خلیل الرحمن حقانی» که به عنوان وزیر امور مهاجرت در دولت موقت طالبان در افغانستان فعالیت می کند، از «رفتار بد» نیروهای امنیتی افغانستان با مهاجران افغان انتقاد کرد. این کشور در دیدار با عبید. رحمان نظامی، کاردار سفارت پاکستان در کابل.

سرپرست حکومت موقت طالبان افغانستان وزیر امور مهاجرین در این دیدار گفت: باید جلوی بدرفتاری پلیس پاکستان با مهاجران افغان در شهرهای مختلف این کشور گرفته شود. ادامه این وضعیت باعث ایجاد مشکلاتی بین کشورها می شود.

«خلیل الرحمن حقانی» در این زمینه ادامه داد: برای حل مشکلات مهاجران افغانستانی در پاکستان باید اقدامات لازم انجام شود.

به گزارش اسپوتنیک، کنسولگری دولت موقت طالبان در کراچی پاکستان هفته گذشته اعلام کرد که حدود ۱۳۰۰ مهاجر افغان در استان سند این کشور در زندان هستند.

لازم به ذکر است که یک سال از خروج کامل نیروهای تروریستی آمریکایی از افغانستان و تسلط طالبان می گذرد و این کشور با پیامدهای دو دهه اشغال محور غربی از جمله وضعیت وخیم اقتصادی مواجه است. و بحران انسانی

در سال ۲۰۰۱، مهاجمان غربی به بهانه حفاظت از رهبر گروه تروریستی القاعده، اسامه بن لادن، در برابر طالبان به افغانستان حمله کردند و آن را اشغال کردند.