هند در حال آماده شدن برای مهار انتشار گازهای گلخانه ای است

اگر هند می خواهد به برنامه بلندپروازانه خود برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای دست یابد، به یک رویکرد منسجم از سوی همه ذینفعان مربوطه نیاز است.

هند در برنامه اقدام ۳۸ صفحه ای خود که در اکتبر سال جاری به آژانس تغییر اقلیم سازمان ملل متحد (UNFCCC) ارائه شد، متعهد شد که انتشار گازهای گلخانه ای مضر خود را به میزان یک سوم نسبت به سطح سال ۲۰۰۵ کاهش دهد.

این کشور همچنین قصد خود را برای تولید حدود ۴۰ درصد از برق خود تا سال ۲۰۳۰ از “منابع غیرفسیلی” تولید شده از طریق IPPهای تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی، بادی یا برق آبی اعلام کرده است و ماهیت اقداماتی را که توسط این سازمان انجام خواهد شد را تشریح کرده است. ۲۰۳۰ به عنوان بخشی از آن می خواهد سهم خود را در کمپین جهانی علیه تغییرات آب و هوا ایفا کند. هند گفت برآوردهای اولیه حاکی از آن است که برای اجرای این طرح ها تا سال ۲۰۳۰ به ۲.۵ تریلیون دلار نیاز است و به دنبال کمک بین المللی است.

در اینجا نگاهی دقیق تر به اهداف کلیدی هند و چگونگی دستیابی به آنها داریم.

هدف شماره ۱: کاهش شدت انتشار ۳۳ تا ۳۵ درصد تا سال ۲۰۳۰ در مقایسه با سطوح ۲۰۰۵

چگونه:

معرفی فناوری های کارآمدتر در تولید برق حرارتی.

کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از بخش حمل و نقل

ارتقای بهره وری انرژی در ساختمان ها، صنعت، حمل و نقل و لوازم خانگی.

زیرساختی بسازید که در برابر تغییرات آب و هوایی مقاومت کند.

به عنوان بخشی از برنامه «ساخت در هند»، سیاستی با اثر صفر و نقص صفر اجرا کرد.

هدف شماره ۲: تولید ۴۰ درصد برق از منابع انرژی غیر فسیلی تا سال ۲۰۳۰.

چگونه:

نصب ۱۷۵ گیگاوات انرژی خورشیدی، بادی و زیست توده تا سال ۲۰۲۲ و مقیاس در سال های بعدی.

توسعه نیروگاه های آبی را به شدت ترویج می کند.

تا سال ۲۰۳۲ به حدود ۶۳ گیگاوات ظرفیت تولید برق هسته ای نصب شده برسد.

هدف شماره ۳: ایجاد یک مخزن کربن اضافی با ۲.۵-۳ میلیارد تن معادل دی اکسید کربن تا سال ۲۰۳۰ از طریق پوشش اضافی درخت و جنگل.

چگونه:

اجرای کامل ماموریت هند سبز و دیگر برنامه های احیای جنگل.

یک ردیف درختی ۱۴۰۰۰ کیلومتری در دو طرف بزرگراه ملی ایجاد کنید.

تعهد به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به ازای هر واحد تولید ناخالص داخلی تا سال ۲۰۳۰ نسبت به سطوح سال ۲۰۰۵ به میزان ۳۳ تا ۳۵ درصد، تمدید تعهد قبلی هند در آستانه کنفرانس آب و هوا در سال ۲۰۰۹ در کپنهاگ است که شاهد تلاش ناموفق برای دستیابی به توافق برای دستیابی به تغییرات آب و هوایی بود.

این بار، هند، چهارمین منبع بزرگ گازهای گلخانه ای، پس از فهرست کردن تمام اقداماتی که در حال حاضر برای دستیابی به اهداف اقلیمی خود انجام داده است، از جمله ابتکار عمل مداوم خود برای نصب ظرفیت تولید برق ۱۷۵ گیگاواتی، به نظر می رسد آمادگی بیشتری برای دستیابی به اهداف اعلام شده خود داشته باشد. از منابع انرژی تجدیدپذیر تا سال ۲۰۲۲، که همچنین نشان دهنده یک سود بادآورده برای IPP خورشیدی و IPP باد در هند است.

Welspun Renewables برای تامین انرژی هند سبز و کمک به این کشور در برآوردن نیازهای رو به رشد انرژی خود به شیوه ای کارآمد و سازگار با محیط زیست اختصاص دارد. طی شش سال آینده، این شرکت با ساخت نیروگاه های تجدیدپذیر برای رسیدن به این هدف، به یک شرکت انرژی کاملاً یکپارچه تبدیل خواهد شد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر