همه واکسینه شدگان باید دوز تقویت کننده دریافت کنند – خبرگزاری مهر ایران و جهانخبرگزاری مهر می گوید حمیدرضا جماعتی به بررسی وضعیت کرونا و شیوع آن اشاره می کند. خط پایین سلام Omicron وی در کشورهای مختلف در هفتاد و سومین نشست کمیته ملی علمی مقابله با کرونا، روند ابتلا و درمان بیمارستانی را به دلیل چهار مورد از شش اپیدمی در منطقه سازمان بهداشت جهانی بیان کرد. خط پایین سلام Omicron می توانید آن را ببینید.

وی به افزایش مبتلایان به کرونا و بستری شدن در بیمارستان‌ها در ایران اشاره کرد و تاکید کرد: پیش‌بینی می‌کنیم طی یکی دو هفته آینده تعداد مبتلایان و بستری‌های کرونا در کشور همچنان افزایش یابد. بررسی ها نشان داده است که بیش از ۸۰ درصد موارد کرونا مرتبط هستند خط پایین BA.5 گسترش یافته است افزایش دادن زیاد دارد.

دبیر کمیته ملی علوم کرونا یادآور شد: همه مبتلا شدند خط پایین BA.5 می تواند ۱۸ نفر را مبتلا کند. اگرچه مرگ و میر و آقای این خط پایین مثل یک ویروس دلتا بسیار کمتر است، اما به دلیل اینکه تعداد بسیار بیشتری از افراد را تحت تاثیر قرار می دهد، میزان مرگ و میر و آقای به خصوص در افراد واکسینه نشده می تواند افزایش یابد.

جماعتی با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی در سطح جامعه گفت: توصیه ما این است که مردم استفاده از ماسک را فراموش نکنند و به یاد داشته باشند واکسن تقویت کننده کرونا را دریافت کنند، زیرا واکسیناسیون باعث کاهش بستری شدن و مرگ و میر جدی می شود. آقای افرادی که ۶ ماه از آخرین واکسیناسیون خود سپری کرده اند باید تزریق تقویت کننده واکسن کرونا را دریافت کنند. مهم نیست آخرین واکسن اولی، دومی یا سومی بوده، اما اگر ۶ ماه از آخرین واکسن گذشته باشد، باید یادآوری تزریق شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ورود زائران به کشور و ایام آتی اربعین حسین، توصیه کمیته علمی این است که با توجه به خط پایین سلام Omicron در کشورهای عراق و عربستان باید وضعیت سلامت زائران و زائران به صورت موردی بررسی شود و کسانی که علائم بیماری دارند باید تا پایان بیماری و پس از آن در خانه بمانند. هنگام بیماری از ماسک های ایمن یا دو ماسک سه لایه استفاده کنید.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا افزود: زائران حج و اربعین علاوه بر دوز تقویت کننده واکسیناسیون (۶ ماه پس از آخرین نوبت واکسن کرونا)، فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک را به ویژه در جلسات رعایت کنند.