نکات رژیم کم کربوهیدرات

رژیم های کم کربوهیدرات برای برخی از رژیم گیرندگان موثر بوده است، اما اکثر آنها قبل از رسیدن به اهداف خود، پیشرفت رژیم غذایی خود را از دست می دهند. در زیر دو نکته رژیم کم کربوهیدرات برای حفظ پیشرفت کاهش وزن شما آورده شده است.

نیازهای انرژی خود را درک کنید

هدف از رژیم کم کربوهیدرات مصرف کالری کمتری نسبت به نیاز بدن برای ورزش و حرکات روزمره است. کمبود انرژی از طریق غذا، بدن شما را وادار می کند که چربی بدن را برای تامین انرژی بسوزاند.

با این حال، اکثر افرادی که رژیم می گیرند، در مصرف کربوهیدرات خود بسیار محدود خواهند بود. هنگامی که انرژی بدن خود را از غذا محروم می کنید، و برنامه تمرینی شدیدی را در نظر می گیرید، چربی اضافی بدن را می سوزانید، اما به حالت خستگی دائمی نیز خواهید رسید.

اگر رژیم غذایی شما هیچ کالری کربوهیدراتی ندارد، احتمالاً احساس بیماری، خستگی ذهنی و میگرن را تجربه خواهید کرد که احتمالاً شما را مجبور به ترک رژیم می کند.

هنگام شروع یک رژیم کم کربوهیدرات، هرگز نباید با یک برنامه غذایی بدون کربوهیدرات شروع کنید، زیرا امکان تنظیم وجود ندارد. در عوض، با شمارش کالری کم کربوهیدرات شروع کنید و هر چند روز یکبار آن را به سمت پایین تنظیم کنید تا سطح تحمل خود را پیدا کنید.

سیستم خود را با کربوهیدرات پر نکنید

همه افراد در رژیم غذایی «روز بد» دارند. در نهایت باید در یک گردهمایی یا مهمانی خانوادگی شرکت کنید که در آن با غذاهای پر کربوهیدرات مانند کیک و سایر خوراکی ها احاطه شده اید.

چیزی که بیشتر پیشرفت را برای رژیم‌های کم کربوهیدرات از بین می‌برد، پر کردن سیستم شما با غذاهای پر کربوهیدرات در یک روز بد است.

بدن شما از منابع انرژی گرسنه می ماند و آن را مجبور به استفاده از چربی ذخیره شده بدن می کند. اگر دوباره مقادیر زیادی کربوهیدرات را وارد کنید، بدن شما تا حد امکان کالری انرژی بیشتری را برای استفاده بعدی دریافت خواهد کرد.

این منجر به چربی ذخیره شده بیشتر بدن می شود و به احتمال زیاد تمام پیشرفت را از دست خواهید داد. هنگامی که به اهداف رژیم غذایی خود رسیدید و آماده شدید که رژیم کم کربوهیدرات خود را متوقف کنید، باید کربوهیدرات ها را دوباره به برنامه غذایی خود کاهش دهید.

به تدریج هر هفته غذاهای پر کربوهیدرات بیشتری معرفی کنید تا بدن شما بتواند به الگوهای جدید غذایی شما عادت کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر